Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Piotra

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: cebulator »

miś pisze:A z innej beczki, ma ktoś diversity i nadajnik z pasmem L ( viewtopic.php?p=473495#p473495 ) aby to przetestować ?
Coś mi się wydaje, że na razie ktoś po prostu sprawdza ile można wyciągnąć z odbiorników. Nadajnika na to pasmo chyba nie ma, co piszą w RCgroups.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Fixer
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 17:30
Lokalizacja: B-B

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: Fixer »

Miś no właśnie na pinie 1-U5 czyli na A5-arduino jest stan niski
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: PiotrSz »

Też nigdzie jeszcze nie widziałem jeszcze nadajników i odbiorników na pasmo podane przez Rurka i tak jak Sławek pisze to może być jakaś macanka. Po za tym zanim faktycznie to pasmo wejdzie do użytku o ile się przyjmie to dużo wody jeszcze upłynie więc IMO nie warto sobie teraz tym zawracać głowy.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9241
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

Fixer, A Video na wyjściu jest (przekaźnik się załącza) ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Fixer
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 17:30
Lokalizacja: B-B

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: Fixer »

Przekaźnika nie ma, zalutowałem zworki bo nie mam głowic 1.2 Ghz
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9241
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

A na wyświetlaczu działa wszystko normalnie ?
Może jest zwarcie na pinie A5 do masy ?
A może soft się źle wgrał ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Fixer
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 17:30
Lokalizacja: B-B

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: Fixer »

Wyświetlacz działa normalnie, reszta też jutro spróbuję załadować soft jeszcze raz, dzięki za pomoc :)
Fixer
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 17:30
Lokalizacja: B-B

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: Fixer »

No i zadziałało, po ponownym wgraniu softa ;)
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: szeri88 »

Cześć miś. Parę razy przewinął się wątek dotyczący sterowania nadajnikiem, jednak coś ucichło. Rozbebeszyłem dziś nadajnik fatshark 250mW i okazało się, że na 99% siedzi tam RTC6705. Czyli bardzo podobny układ jak w opisywanym tutaj odbiorniku. W moim nadajniku częstotliwość wybiera się mikroprzełącznikami, jednak nie są to częstotliwości z tabeli, i producent zastosował tu mikrokontroler, który komunikuje się z RTC6705 po SPI. Następnie 3 wejścia mikrokontrolera służą do wyboru zdefiniowanych częstotliwości.

Wylutowałem więc ten mikrokontroler i wyprowadziłem trzy przewody do komunikacji SPI (CS0, CS1, CS2), po drodze były rezystory 820 omów, więc je zostawiłem. Wyjście SPI_SE oczywiście nie było zmasowane.

Podłączyłem to wszystko do sterownika z tego wątku, wejście RSSI podciągnąłem do zasilania, żeby "nie wywalało" błędu. Niestety nie zatrybiło, wygląda na to, że trzeba zmodyfikować nieco program. Czy mógłbyś w wolnym czasie zerknąć na Data Sheet tego układziku?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9241
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

Ech, szeri88 tak mnie naciągał że w końcu naciągnął ;-)
Tak że jest w fazie testów (już działa) sterowanie nadajnikiem video 5.8G.

Może być tak że do arduino podepniemy tylko nadajnik video, wyświetlacz i impulsator, co daje nam nadajnik video strojony płynnie (skok 1MHz lub 10MHz) lub po kanałach pasma 5.8G.

A może być tak że do całego odbiornika bądź diversity dodajemy nadajnik do retransmisji z 1.2G na 5.8G, i wtedy mamy możliwość ustawienia w menu częstotliwość (lub numer kanału) tego retransmitera. Program jest zrobiony tak że jeśli odbiornik jest dwupasmowy (1.2 i 5.8G) to przejście na odbiór pasma 5.8G automatycznie wyłącza ów retransmitter, a przejście na 1.2GHz załącza. Dodatkowo w menu można zablokować retransmitter, oraz ustawić jego moc: 100% lub około 30%. Zmniejszenie mocy retransmittera zmniejsza prawie dwukrotnie pobór prądu przez nadajnik 5.8G.
Pozostało mi jeszcze sprawdzić czy to zadziała z dużym wyświetlaczem LCD (bo ze względu na brak pinów znów muszą się dzielić wspólnymi pinami). Na OLED'zie działa prawidłowo.

Dodatkowo sprawdziłem że ten nadajnik z fatsharków bez problemu działa w pełnym zakresie częstotliwości, czyli od 5350MHz (pasmo "L") aż do 5990MHz.
Pzdr. -----MIŚ-----
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: piotr »

Brawo Miś ,brawo Ty.
Pomęczę troszkę może o sterowanie nadawaniem na 1,2 mało kanałów jest dostępnych.
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: uszy19922 »

Nie ukrywam, że zmiana kanału w locie byłaby niesamowita. U nas we Wrocku nie raz się zdarza, że ktoś gdzieś lata czymś innym, nie ma z nim kontaktu, a kompletnie może nam przykryć kanał, miło by było móc go zmienić w takiej sytuacji. Wierzymy MiŚ!

EDIT:
Nie można się po prostu dolutować pod przycisk do zmiany kanałów i zamykać obwód prostym układem, z kanału RC? Tym samym będziemy skakać o jeden kanał do góry...
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: Ben »

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Planuję zrobić sobie odbiornik dwu pasmowy 1.2 i 5.8G. Mam już większość podzespołów, i powolutku składam wszystko do kupy. W pierwszych postach jest wzmianka o konieczności drobnej przeróbki modułu RX5808 poprzez usunięcie jednego z rezystorów, podany link do wiki jest "martwy" nie wyświetla fotek a informacja "Na samym dole tej strony jest strzałka który rezystor należy usunąć (wy lutować) z głowicy po odlutowaniu kapsla ekranującego. Potem kapsel należy s powrotem przylutować na swoje miejsce" jest nie aktualna :-/

Odlutowałem ekran z głowicy ...
Obrazek
brakuje czterech elementów ale nie wiem czy któryś z nich to był ten rezystor o który chodzi :roll:
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: waszka »

...chodzi chyba o ten rezystor:

Obrazek

...z podobnego tematu na RCgroups: https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... sity/page6
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9241
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

Tak, to jest ten rezystor. Poprawiłem też pierwszy post.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ