Sposób na blue screen?

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: Gregi »

Boromir pisze:Jaki kabel wyjmujesz zeby zasymulowac zanik zasiegu A/V ? :lol: Jesli tak to dupa a nie test utraty zasiegu. Dodatkowo inaczej wraca "zanikniety" sygnal ktory jest po powrocie mocny a inaczej slaby :)
Wyciągam po prostu powoli kabel sygnału composite CVBS. Z początku widać zakłócenia, potem brak wizji i na odwrót.
Ale ok, dzisiaj przyszedł mi link video i kamerka więc wkrótce będę robił testy na docelowym sprzęcie.

Co do nagrywania, zauważyłem małe zacięcia - myślę, że to raczej sprawa programu i wyboru rodzaju kompresji, itp. Mam zamiar przetestować na jednym programie tylko podgląd, drugim programem nagrywanie okna grabbera.

Poza tym dzisiaj testowałem na razie sygnał z dekodera tv parę godzin non stop i nie miałem żadnych problemów z zacięciami lub zwisem. Obciążenie procka na poziomie kilkunastu procent.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: mknet »

Przez pierwszy sezon latałem na forumowym fpv recorder - podgląd + nagrywanie, na początek jest ok.
Easy Cap którego używałem przy słabym sygnale av lubi klatkować/skakać obrazem, co jest dużą wadą.
Do latania wokół nogi nadaje się idealnie, ważne by sygnał był odpowiednio silny.
Dodaje filmik jak wygląda klatkowanie/ skakanie obrazu. (od 17min)
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: Eman81krk »

Podepnę się pod temat.

pytanie szybkie i proste, sprawdzał ktoś taki setup : graber+ tablet albo lepiej smartfon z windows 8 ? bo jak by jako tako podgląd hulał na smartfonie to można go wsadzić do gogli z HK albo podobnych i może by to jako wyglądało ?
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: robak56 »

Na smartfonie masz Windows Phone więc nie zainstalujesz sterów i softu do podglądu... Chyba...
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: Eman81krk »

Te z windowsem 8 chyba dadzą radę skoro na tabletach z windą działa, no nic graber mam pożyczę smarfona i przetestuję.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: robak56 »

Na tablecie ie jest pełny Windows 8.1 jak w komputerze , a na telefonie okrojona wersja zoptymalizowana pod telefon komórkowy czyli Windows Phone więc nie da rady zainstalować plików exe.
Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: Gregi »

Boromir pisze:Jaki kabel wyjmujesz zeby zasymulowac zanik zasiegu A/V ? :lol: Jesli tak to dupa a nie test utraty zasiegu. Dodatkowo inaczej wraca "zanikniety" sygnal ktory jest po powrocie mocny a inaczej slaby :)
Przeprowadziłem naziemny (bo graty jeszcze nie zamontowane na modelu) test linku video zakończony, moim zdaniem, sukcesem.
Kamera z nadajnikiem leżała na tyle samochodu, a ja wędrowałem polną drogą niosąc odbiornik i laptop, który nagrywał podgląd. Nagranie ma mniejszą jakość niż rzeczywisty podgląd na ekranie, bo miałem nastawioną gorszą jakość nagrywania, aby uniknąć ewentualnych zacięć podglądu.

thomash666
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 06 kwie 2015, 20:43

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: thomash666 »

Dzięki za ten test. Dla mnie jest to idealne rozwiązanie na początek... Takie latanie z samochodu:)
Awatar użytkownika
butrus
Posty: 117
Rejestracja: niedziela 19 paź 2014, 16:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: butrus »

Kupiłem tani video grabber z allegro, ale nie chciał współpracować z moim komputerem (sterowniki). Zainwestowałem w coś lepszego: Hauppauge Video Capture USB-Live - niestety nie sprawdza się w FVP - mam opóźnienie 1 sek :S pozostaje zakup monitorka.
grzybb
Posty: 31
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 14:15

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: grzybb »

spróbuj coś z tej paczki http://chomikuj.pl/czarnowskipiotr/Easy ... h+systemow paczka nie jest moja.
U mnie jeden z sterowników zadziałał ale niestety nie pamiętam już który a miałem duży problem z działaniem easycapa na win8.
ODPOWIEDZ