Sposób na blue screen?

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Sposób na blue screen?

Post autor: Gregi »

Czołem!

W drodze do mnie idzie link video i kamerka. Rozglądając się za monitorem sprawdziłem jeszcze możliwość używania video grabbera z composite na usb za parędziesiąt zł.

No i działa mi to fajnie. Co prawda testuję jeszcze różne programy do podglądu, ale generalnie działa bardzo dobrze, np. na virtualdub-ie. Skaluję sobie podgląd jak chcę, nagrywam. Odłączam i podłączam też kabel symulując zanik sygnału i obraz wraca natychmiast. Czyli wystarczy wziąć laptop jako bazę do wyświetlania i wszystko gra. Do tego mam możliwość bezpośredniego nagrywania obrazu, co może pomóc w razie upadku modelu.

Ale nie wiem, dlaczego taka metoda nie jest popularna, tylko kombinuje się z przerabianiem matryc lub używa małych, drogich monitorków bez blue screen-a?

No i w związku z tym mam pytanie. O czym jeszcze nie wiem? ;-)

pozdrawiam
Grzegorz
Ostatnio zmieniony piątek 06 mar 2015, 20:51 przez Gregi, łącznie zmieniany 1 raz.
neutrinusz
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 04 sty 2015, 20:35
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: neutrinusz »

możesz zmierzyć opóźnienie? Kamerka na stawiona na mikrosekundnik i ekran jednocześnie..
Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: Gregi »

Na mikrosekundy nie mierzyłem, ale na oko, to nie ma żadnych opóźnień w podglądzie. Nawet przy powolnym odłaczaniu kabelka sygnału widać bezpośrednio efekt zakłócenia, zanikania i natychmiastowego powrotu podglądu.
Jak przyjdą mi graty video, to będę robił realne testy związane też z dłuższym czasem działania.
szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: szymon220997 »

Pomysł z laptopem jest rzadko używany, ponieważ komp może się zaciąć, mogą włączyć się aktualizacje lub masa innych rzeczy. Ty stracisz na chwilę obraz oraz orientacje i ... kret ;)
Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: Gregi »

Hmm, powiedzmy, że mój laptop jest sprawny i pod moją kontrolą. Jeśli czegoś nie ustawię, to nic mi się samo nie włącza. ;-)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: fragles »

Gregi pisze:Rozglądając się za monitorem sprawdziłem jeszcze możliwość używania video grabbera z composit na usb za parędziesiąt zł.
Możesz pokazać fotę albo link do tego grabbera?
Mam jeden odbiornik, który leży w szafie, więc spróbowałbym podłączyć go do lapka.
Gregi
Posty: 190
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: Gregi »

http://allegro.pl/not-only-tv-lv5edlx-v ... 01772.html
http://allegro.pl/video-grabber-easycap ... 41085.html

Kupiłem na próbę dwa, ale działają tak samo. Ten droższy miał nowszy soft do podglądu i nagrywania, ale i tak nie używam, bo miał okienko podglądu nie dające się powiększyć, więc można kupić najtańszy grabber jaki jest.

Do podglądu próbowałem trochę virtualduba i inne. Na razie najlepiej mi działa program "Debut by NCH Software" darmowy do zastosowań niekomercyjnych. Wybiera się urządzenie do przechwytywania obrazu "oem device" i tyle.

Naprawdę nie wiem, czemu tak się bać wyświetlania na laptopie.
Testuję róźne sytuacje, odłączenie sygnału video, odłączenie urządzenia od usb i na w/w programie obraz wraca momentalnie (trzeba uważać na bezpośrednie wyciągnięcie z usb - wtedy się zawiesza na dłużej).

Oczywiście przetestuję potem na realnym linku i przez dłuższy czas, żeby test był miarodajny.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: robak56 »

Ja noszę się z zamiarem kupna easycap i podglądu na tablecie z Windowsem 8.1. Widziałem jak to działa u Jacka i bardzo mi się spodobalo:) do tego zainstalowany asystent Nazy i można ustawienia zmieniać w terenie, dla mnie wypas:)
chrzanu
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 16:55
Lokalizacja: Łódź/Piotrków Tryb.

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: chrzanu »

Też mam takiego grabbera. Dodatkowo w Mission Plannerze od APM, można podłożyć obraz z kamery pod hud'a, a w połączeniu z telemetrią będzie to niezłe rozwiązanie. Też na razie czekam na zestaw Boscama, ale na kablu działa do bardzo zacnie.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: Rurek »

Gregi pisze:Do podglądu próbowałem trochę virtualduba i inne. Na razie najlepiej mi działa program "Debut by NCH Software" darmowy do zastosowań niekomercyjnych. Wybiera się urządzenie do przechwytywania obrazu "oem device" i tyle.
A może lepiej spróbować naszego forumowego softu? http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=8&t=4080
Jak widać z wątku siedzielismy nad tym trochę aby było perfekcyjne do naszych potrzeb...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Boromir
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 09:17

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: Boromir »

Jaki kabel wyjmujesz zeby zasymulowac zanik zasiegu A/V ? :lol: Jesli tak to dupa a nie test utraty zasiegu. Dodatkowo inaczej wraca "zanikniety" sygnal ktory jest po powrocie mocny a inaczej slaby :)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: cebulator »

Od wieki wieków zaniki sygnału sprawdza się poprzez odkręcenie anteny w odbiorniku. Inne rozpinanie nie ma sensu.
A co do nagrywania i podglądu na graberze to nie wiem jak u innych ale u mnie na laptopie straszne opóźnienia były. Do samego podglądu super
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: Verid »

cebulator pisze:A co do nagrywania i podglądu na graberze to nie wiem jak u innych ale u mnie na laptopie straszne opóźnienia były. Do samego podglądu super
No cóż - mnie Kefir właśnie na laptopie uczył latać...

Obrazek
Ten wredny...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: cebulator »

Zdjęcie mega.
Ale chyba się nie zrozumieliśmy.
U mnie po włączeniu nagrywania podgląd miał straszne opóźnienia.
Jak wyłączyłem nagrywanie to działo dobrze.
Nie wiem tylko czy to wina sprzętu czy tak ma być.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Sposób na blue screen?

Post autor: Verid »

Ależ zrozumieliśmy się bardzo dobrze. Loty były nagrywane.
Za Twoje problemy może odpowiadać nie tylko sprzęt ale też kombinacja sprzęt-oprogramowanie.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ