Quadrocopter o udzwigu 5kg, co sądzicie?

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

zaba
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:55
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: zaba »

A co powiecie na takie zestawienie?
Rctimer 5010-14 360KV <- z tym, że w mailu powiedziano mi, iz bezproblemu może tak pracowac silnik.

albo

MultistarMultistar x6 sztuk
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Sorki ze nie odpisałem, trochę zabiegany ostatnio jestem.
Te silniki to dobry wybór, używając ich i pakietu opartego o ogniwa li-ion możesz wykręcić fajny czas lotu no i co najważniejsze dla Ciebie to są tanie.
zaba
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:55
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: zaba »

ghambit, a będąc na moim miejscu które byś wybrał? Bo RCtimer'y gdy testuje w ecalcu wywala mi, że będą sie mocno grzać przy 6S i mają zamało mocy na 17x5.5 Śmigła. Z drugiej jednak strony w specyfikacji jest podane takie połączenie. Jak to się ma do praktyki?

Ogniw li-ion mam hmmm spoooro i właśnie to chciał bym między innymi testować (;
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Jak na 6s to mogę Ci polecic foxtech'y 5010 u mnie na śmigać 18 61 i z 6s16000 kopter wisi godzinę, używając cel geb, dochodzi do 90min.
Problem w tym zestawie jest taki ze nie poleci to z każdym kontrolerem, sam wie z pidami w pixhawku namęczyłem zanim zaczęło mi to dobrze latać.
Gdzieś w platformach fpv jest mój temat ale niestety trochę zapuszczony.
Pozdrawiam
zaba
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:55
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: zaba »

ghambit trochę mnie teraz wystraszyłeś z tymi PID'ami... Wiem jak to było przy mojej "customowej" drukarce 3D, da się, ale wymaga czasu, a dziś go nikt nie ma... Ciężko jest ustawiać wartości, czy ich szukać? Jest coś w stylu auto tunera? Na czym kłopot polega? Bo zaczynam się skłaniać powoli ku Multistar 2218-800 i 4S. mniejszy kłopot, prawie żaden.

Wiem, pytanie głupie, jest sporo informacji o tym w necie, ale pytam o konkretny rzeczowy przykład, zawsze to lepsze niz taka teoria z poradnika (:
michgre
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 25 lis 2014, 13:26
Lokalizacja: Niedźwiedź

Post autor: michgre »

zaba pisze: Jest coś w stylu auto tunera?
Tak, Pixhawk ma autotune, choć nie wiem jak poradzi sobie z taką konstrukcją.
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Quadrocopter o udzwigu 5kg, co sądzicie?

Post autor: Eman81krk »

Poszukaj gdzieś na forum zamieściłem testy tego silnika. Quad na 17 calowych silnikach ma max 5200 ciągu przy czym te silniki są naprawdę mało żerne jeżeli chodzi o prąd oczywiście biorąc pod uwagę ich cenę. Bo za większe pieniądze można kupić bardziej wydajne jednostki.
zaba
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 26 sty 2015, 10:55
Lokalizacja: Małopolska

Re: Quadrocopter o udzwigu 5kg, co sądzicie?

Post autor: zaba »

Więc tak, już druga rama poskładana. Dron już się zaczyna odzywać. Kalibracja zrobiona wszystko po sprawdzane, pierwszy test "w rekach" i tu zonk...
Zamiast w trybie stabilizacji korygować przechyl ta "mała" franca chce się zabić... Pogłębia je za każdym razem... Skończyły mi się pomysły, czy ktoś już się z tym spotkał?? Od razu mówię, szukałem w "internetach" i wszystko o "pogłębianiu przechylu" zamyka się w pięciu postach...

P.S.
Dlugo z tym zeszło, bo prawie trzy miesiące nie miałem wolnego by siąść do tego. A same czasy dostaw części tez zajmują. Ostatecznie konfiguracja:
4x EMAX MT3510
4x 15x5.5 Carbon Fiber Propeller "do wolnoobrotowych silników"
1x 4in1 30A EMAX z Simonem
1x APM2.6 + NEO 6M GPS Compass

+ gadżety w stylu fpv i pomiarów wartości temperatury i takich tam, mało istotne.

radio: RadioLink AT10
rama: profil aluminiowy układ "X"

Dużo chciał bym zmienić jeszcze, sama rame jest za mała, dodać kilka rzeczy, ale teoretycznie juz ta powinna wystarczyć. Jest wyważona ładnie dość pojemna, ale w praniu wyszlo kilka kwiatków kwalifikujących do przebudowy zupełnej q:
ODPOWIEDZ