RSSI do FRSky DIY

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

Duze dzieki. To dlatego filterek i wzmocnione. Wszystko jedno, byle dzialalo.
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
Awatar użytkownika
baqs
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 17:21
Lokalizacja: Ameryka Południowa

Post autor: baqs »

Mam Frsky z telemetria - wszystko dziala ok. Chce dokupic wzmacniacz [url=http://www.rangevideo.com...products_id=245]http://www.rangevideo.com...products_id=245[/url] albo jakis ebay'owy odpowiednik.

I teraz czy dobrze rozumiem: po zastosowaniu wzmacniacza na nadajniku rc zasieg wzrosnie ale link zwrotny z odbiornika bedzie mial ta sama moc. (pomijam tutaj to ze podobno wzmacniacz pomaga rowniez w odbiorze - jest dwukierunkowy ale pewnie odbierajac wzmacnia tez szumy itp)

Czyli odbiornik na platformie bedzie odbieral mocny sygnal (wzmocniony dopalka na ziemi) ale w ktoryms momencie sygnal raportujacy rssi z odbiornika juz nie doleci do bazy. I tutaj jest opcja zastosowania tego wynalazku Miecia. Odczytac rssi z odbiornika i pchnac je na OSD i linkiem video na ziemie. Teraz nie jestem pewien czy wbudowany w frsky pomiar rssi bedzie pikal bo nie odbiera sygnalu z odbiornika czy bedzie cicho bo odbiornik rc nadaje tylko jak zaczyna gubic zasieg...
?

Pozdrawiam
Michal
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

bedzie tak jak mowisz - na dopałce doleci z nadajnika ale już zwrotne info o rssi nie wróci z taką samą mocą. Dlatego nawet jak te RSSI z telemetrii się zgubi to nadal będziesz miał porządne informacje o stanie sygnału docierającego z dopałki i wyswietlisz je sobie na osd.
Awatar użytkownika
baqs
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 17:21
Lokalizacja: Ameryka Południowa

Post autor: baqs »

dzieki za blyskawiczna odpowiedz - zaczynam wiec strugac swoje rssi do frsky by Mieciu!
:-)
Awatar użytkownika
Ez Hawk
Posty: 277
Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 13:28
Lokalizacja: Afryka

Post autor: Ez Hawk »

Chętnie zakupie gotowy komplet do 8kanalowego rx frsky
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Ja nie bede tego nikomu składał i wysyłał bo nie mam na to czasu :-P
Jak ktoś nie umie lutownicą sie posługiwać to może kupić TUTAJ zrobione na ładnej płytce.
Tak czy siak trzeba będzie rozebrać odbiornik z obudowy, sprawdzic samemu miernikiem polaryzację na zielonej diodzie żeby się dobrze wlutować.

EDIT:
Ktoś tu miał ładnie w podpisie, że FPV nie da się kupić, FPV trzeba sobie zrobić :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Mieciu, a który dopał poleciłbyś z krajowego podwórka?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

EDIT:
Ktoś tu miał ładnie w podpisie, że FPV nie da się kupić, FPV trzeba sobie zrobić :mrgreen:
:mrgreen:


Mam to samo OSD CE ... :mrgreen:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

Rurek pisze:Mieciu, a który dopał poleciłbyś z krajowego podwórka?
heheh nie wiem co to jest domowe podwórko bo brałem z chińskiego podwórka. Moj dopał to 1W ARGtek kupiony za jakieś śmieszne pieniądze na ebayu. Uzyskany zasięg na ziemi przy znikomej widoczności anten i na standardowych bacikach to niecałe 6km (bez włączonego AV)
Relacja na konkurencyjnym forum ;-)
Także czuję że w powietrzu powinno być przynajmniej tyle samo z AV na czestotliwości bez harmonicznych na 2,4. Platforma jest na ukończeniu - wkrótce może uda się sprawdzić jak to się spisze w powietrzu...
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

AV na czestotliwości bez harmonicznych na 2,4.
czyli jak juz cos napisałeś - to trzeba liczyć sie z pytaniami :mrgreen:

Mieciu to jak teraz "zmierzyć-policzyć " które to częstotliwości - częstotliwość AV mnożymy x 2 i żeby nie wyszło w pobliżu 2,4 czy jakoś inaczej ?
Krzysiek
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

krzysztof21 pisze:
AV na czestotliwości bez harmonicznych na 2,4.
czyli jak juz cos napisałeś - to trzeba liczyć sie z pytaniami :mrgreen:

Mieciu to jak teraz "zmierzyć-policzyć " które to częstotliwości - częstotliwość AV mnożymy x 2 i żeby nie wyszło w pobliżu 2,4 czy jakoś inaczej ?
dokladnie tak, trzymac sie z dala od 1200-1240MHz
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

pytanie do znawcow frsky.
mam odbiornik z ppm'em i niestety mimo nie ustawionego failsafe'a po wylaczeniu nadajnika sygnal ppm leci nadal.
czy jest jakis sposob zeby przy utracie sygnalu ppm'a nie bylo ?
Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

cholo pisze:pytanie do znawcow frsky.
mam odbiornik z ppm'em i niestety mimo nie ustawionego failsafe'a po wylaczeniu nadajnika sygnal ppm leci nadal.
czy jest jakis sposob zeby przy utracie sygnalu ppm'a nie bylo ?
Chyba zawsze bedzie tam ppm czy to ostatni sygnał czy ten zaprogramowany failsafem....
Mozesz uzyc 1 kanału na przełącznik rc który odetnie Ci sygnał ppm w trybie failsafe. Do mnie dopiero idzie taki odbiornik wiec ciezko cos wiecej powiedziec...
Ja i tak bede latał pewnie na najprostszej wersji bez ppm i bez telemetrii która będzie mi tylko piszczeć co chwile w powietrzu.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Mieciu pisze:
cholo pisze:pytanie do znawcow frsky.
mam odbiornik z ppm'em i niestety mimo nie ustawionego failsafe'a po wylaczeniu nadajnika sygnal ppm leci nadal.
czy jest jakis sposob zeby przy utracie sygnalu ppm'a nie bylo ?
Chyba zawsze bedzie tam ppm czy to ostatni sygnał czy ten zaprogramowany failsafem....
Mozesz uzyc 1 kanału na przełącznik rc który odetnie Ci sygnał ppm w trybie failsafe. Do mnie dopiero idzie taki odbiornik wiec ciezko cos wiecej powiedziec...
Ja i tak bede latał pewnie na najprostszej wersji bez ppm i bez telemetrii która będzie mi tylko piszczeć co chwile w powietrzu.
no i tu wlasnie pojawia sie u mnie problem detekcji failsafe bo wszystkie nozki FC mam juz wykorzystane :cry:
pewnie zrobie w takim razie podejscie z gazem, gdzie minimum gaz z aparatury bedzie wyzszy niz failsafe gaz.
Awatar użytkownika
Ez Hawk
Posty: 277
Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 13:28
Lokalizacja: Afryka

Post autor: Ez Hawk »

wlsnie doszlami paczka z tym ale niestety nie dziala.... bedzie reklamacja do uav.org.pl !?
wszystko dokladnie zrobione wedlug opisu - ten sam rx i osd .

Mieciu pomocy....
ODPOWIEDZ