RSSI do FRSky DIY

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Mieciu
Posty: 876
Rejestracja: wtorek 15 lut 2011, 00:55
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »


Lewy górny róg widać poziom napięcia
ok 15 sekundy widać przez chwilkę małe odejście od maxa.

Szkoda tylko że mi kabelek od gps'a gdzieś chwilowo przerywa i zamraża OSD (łącznie z wyswietlaniem RSSI)
pit202

Post autor: pit202 »

wczoraj troche powalczyłem z lutowaniem RSSI do fr-sky , ale skonczylo sie klęską , samolutowanie wyszlo , ale układ dziwnie sie zachowuje , gdy kręcę potencjometrem to mam przy min ( 0% ) blisko zero woltów jak zblizam się do 95% napięcie rośnie do około 0.36V ( i tu reaguje na wyłączenie aparatury ) potem przekręcienie tego ułamek obrotu powoduje skok do 3.75V ale juz nie reaguje na wyłaczanie aparatury ( w sensie napięcie sie nie zmienia ) co to moze byc ?

czarny czerwony do miernika , brazowy z czerwonym do 5V odbiornika , pomarańczowy do zielonej diody wg opisu.

[EDIT]

już działa , wczoraj nie chciałem rozrywać koszulki , a dzisiaj już z braku pomysłów postanowiłem zobaczyć do środka , w moim przypadku była to niestarannie polutowana płytka , zimny lut na kondensatorze , ech ach ( kupiłem gotowy zmontowany układ ze znanego sklepu )

zastanawia mnie jeszcze dlaczego na schemacie mamy rezystor 4.7kOhm 68k i 100k a fizycznie dostałem 47k i 2x po 68k, pewnie to niewiele zmienia bo układ działa.
ODPOWIEDZ