MultiWii board by kuki

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Jantar
Posty: 58
Rejestracja: środa 08 cze 2011, 15:02
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Jantar »

Nomad pisze:We wszystkich wersjach Arduino 0.2x wywala te same błędy
""avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00
avrdude: stk500_disable(): protocol error, expect=0x14, resp=0x51"
Teraz jeszcze sprawdzam nowsze wersję.
Z tematem http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=5562 zapoznałem się już kilka dni temu, niestety żaden z komputerów na którym próbowałem wgrywać oprogramowanie nie posiada bluetootha, próbowałem też odłączać wszystkie zbędne urządzenia USB ale efekt był taki sam...
Ja zrozumiałem że jak używa się wersji oprogramowania MW od 2.0 w górę to nie korzysta się już z Arduino 0.2x tak jak piszesz. Należy wtedy korzystać z wersji od Arduino 1.0
Awatar użytkownika
Royce
Posty: 345
Rejestracja: poniedziałek 02 lip 2012, 09:48
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Post autor: Royce »

Ups. Przegapiłem to 2.1.
Radek Piotrowski
Nomad
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 22:53
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Nomad »

Jantar pisze: Ja zrozumiałem że jak używa się wersji oprogramowania MW od 2.0 w górę to nie korzysta się już z Arduino 0.2x tak jak piszesz. Należy wtedy korzystać z wersji od Arduino 1.0
Mam dwie wersję oprogramowania MW, jedną dla wersji Arduino 0.2x i jedną dla wersji 1.0 i błąd się powtarza...

edit
Próbowałem wgrywać oprogramowanie przez linuxa bez rezultatów...
Co jeszcze można zrobić/sprawdzić ?
Awatar użytkownika
Jantar
Posty: 58
Rejestracja: środa 08 cze 2011, 15:02
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Jantar »

Wpisując w Google treść komunikatu jaki otrzymujesz pojawia się wiele stron gdyż taki komunikat ukazuje się wielu użytkownikom.
Pomaga zmiana portu na inny.Trzeba by poczytać jak się zmienia numer portu.
Niektórzy uzyskali pozytywny efekt gdy zastosowali taki sposób:

Uruchamiamy Arduino, wczytujemy oprogramowanie, ustawiamy co nam potrzebne i kompilujemy.
Odłączamy kabel USB. Naciskamy Upload tool i gdy pojawi się komunikat "Binary sketch size: bajtów xxx (z ...". to podłączamy wtyczkę z USB
i oprogramowanie wgrywa się wtedy poprawnie.

Powinno to zadziałać gdyż wielu użytkowników potwierdzało że zastosowanie tego sposobu im pomogło.
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

Jantar pisze:
Powinno to zadziałać gdyż wielu użytkowników potwierdzało że zastosowanie tego sposobu im pomogło.
Potwierdzam również. Jeśli na pewno masz wybrane właściwe IDE (0xx lub 1.xx) właściwą płytkę z menu (kuki to chyba arduino nano) i właściwy port, a pomimo tego masz ten komunikat, to zwykle pomaga zmiana portu na inny, odpięcie i wpięcie usb, restart środowiska arduino itp. To bardzo częsty błąd ogólnie, mam kilka płytek arduino które programuje już sporo czasu i co jakiś czas też mi się to zdarza...
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
Jantar
Posty: 58
Rejestracja: środa 08 cze 2011, 15:02
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Jantar »

MatManiak pisze:

Potwierdzam również. Jeśli na pewno masz wybrane właściwe IDE (0xx lub 1.xx) właściwą płytkę z menu (kuki to chyba arduino nano) i właściwy port, a pomimo tego masz ten komunikat, to zwykle pomaga zmiana portu na inny, odpięcie i wpięcie usb, restart środowiska arduino itp. To bardzo częsty błąd ogólnie, mam kilka płytek arduino które programuje już sporo czasu i co jakiś czas też mi się to zdarza...
W aplikacji Arduino w menu Tools/Board dla płytki kuki wybieramy Arduino Pro or ProMini (5v,16Mhz) w/ATmega328 a nie jako arduino nano.
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

Jantar pisze:
MatManiak pisze:

Potwierdzam również. Jeśli na pewno masz wybrane właściwe IDE (0xx lub 1.xx) właściwą płytkę z menu (kuki to chyba arduino nano) i właściwy port, a pomimo tego masz ten komunikat, to zwykle pomaga zmiana portu na inny, odpięcie i wpięcie usb, restart środowiska arduino itp. To bardzo częsty błąd ogólnie, mam kilka płytek arduino które programuje już sporo czasu i co jakiś czas też mi się to zdarza...
W aplikacji Arduino w menu Tools/Board dla płytki kuki wybieramy Arduino Pro or ProMini (5v,16Mhz) w/ATmega328 a nie jako arduino nano.
Ok, ale zauważ, że arduino pro mini + przejsciówka FTDI FT232RL = arduino nano, więc wychodzi na to samo. Porównaj schematy ;)
http://arduino.cc/en/uploads/Main/Ardui ... ematic.pdf
http://arduino.cc/en/uploads/Main/Ardui ... ematic.pdf
No ale mało ważne, niech będzie że mini pro trzeba wybrać.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Nomad
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 22:53
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Nomad »

Dziękuje za podpowiedzi, przeszukałem google w tej sprawie i rzeczywiście sporo osób ma z tym problem. Jutro wypróbuje sposób Jantara.
Próbowałem już przeróżnych konfiguracji portów/ustawień portów w windows... Ostatnio sprawdzałem port w "loopback test" i nie wiadomo dlaczego płytka nie odpowiada, odbiera sygnał ( lampka mruga ) ale nie ma sygnału zwrotnego... W najbliższym czasie planuje jeszcze spróbować podłączyć płytkę kablem szeregowym poprzez złącze FTDI znajdujące się na płytce.
Nomad
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 22:53
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Nomad »

Niestety, wygląda na to że płytka cały czas nie odpowiada... Próbowałem różne konfigurację portów i ustawień usb i wygląda na to że płytka odbiera sygnał ale nie odpowiada. Czy to może oznaczać, że płytka jest uszkodzona ?
Awatar użytkownika
Jantar
Posty: 58
Rejestracja: środa 08 cze 2011, 15:02
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Jantar »

Sprawdź o ile twoja FC 0.6.3 Baro to ta z baro BMP 085 na pokładzie a nie na osobnej płytce to może występować u Ciebie potrzeba modyfikacji FC.

Cofnij się w tym wątku i przeczytaj posty:
Strona 28 post 6 i post 10,
Strona 31 post 6 i 15

Myślę że to może być powód. Jak można było przeczytać w wątkach wcześniejszych i późniejszych to jednym się to przydarzało a innym nie. Może u Ciebie też to powoduje kłopoty
Awatar użytkownika
Rumburak
Posty: 175
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rumburak »

Witam,

Mam pytanie początkującego o wykorzystywanie barometru i kompas przez Multiwii 0.6.3 kukiego.

Zgodnie z tabelką: http://www.multiwii.com/wiki/index.php? ... lightmodes

Kompas jest używany w trybie HeadFree (CareFree) i wszystko inne musi byc wylaczone (ACC, baro...)

Wydaję mi się to błędna informacja bo niby jak quadrocopter ma wiedzieć w trybie stabilnym że zniosło go w osi yaw .... . Wydaje mi się ze jak latamy sobie normalnie z włączonym kompasem w trybie stable i nie dotykamy Yaw to kopter uzywa kompasu do utrzymania kierunku ... czyli w zasadzie kompas można mieć włączony zawsze (oprócz robienia akrobacji) , Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Nasuwa się kolejne pytanie czy multiwii 0.6.3 kukiego i soft 1.9 obsługują HeadFree ? Jeśli tak to czy wystarczy tylko włączyć kompas ?

Kolejne pytanie jest o barometr i utrzymywanie wysokości.
Jak włączę baro to kopter utrzymuje wysokość nawet ok. Pytanie czy w tym momencie jak dodam gazu to soft radzi sobie z ta sytuacja dobrze czy dostaje sprzeczne sygnały i jest to szybka droga do kraksy ?

Z góry dzięki za wyjaśnienia :-)
R.
rhyre
Posty: 1
Rejestracja: środa 03 kwie 2013, 22:50
Lokalizacja: JG

Post autor: rhyre »

Będzie 2.2 na 6.3 full?
Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

Kuki - przyznaj sie, jezeli mozesz, co zamknales w tym gustownym kondoniku zwanym magnetometrem? Chce to wykorzystac do czegos innego - stad pytanie.
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
icedudi
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 24 kwie 2011, 08:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: icedudi »

Dawno mnie tu nie było i pewno stąd problem. Ładuje do płytki soft 2.1( tak zachwalany - oryginał), a tu mi się czujniki rozjeżdżają. Może to problem z orientacja. Płytka czerwona Itg3200 adxl345.

Ja kopter w lewo, strzałka w configu w lewo a później powoli w prawo, podobnie z PITCH. Sprawdzałem soft 2.2 i nie pomaga.

Soft tak się rozwinął że sobie nie radze. Pomocy :mrgreen:
Pozdrawiam, Maniek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jeśli dzieje się dokładnie tak jak napisałeś, to zmień w config.h orientacje akcelerometru w osiach X i Y na ujemną. I zobacz czy ACC Z pokazuje wartość dodatnią czy ujemną, bo jak ujemną to tam też musi dodać odwrócenie.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ