Sterownik led sterowany PWM?

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

Programowanie tego to jedno ale poskładanie tego to druga sprawa. Swoją drogą wpadłem na fajny pomysł.
Jak by no taki quad copter był w "kuli" z takich świecidełek to fajne efekty wizualne by można było w powietrzu osiągnąć :)
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Też mi wpadły w oko te diody połaczone w magistrali.
Do paska ledowego podłącza się tylko 3 przewody.
Myślałem o zaadoptowaniu ich do mojego sterownika, ale jak tu napisac program aby umożliwić dowolne programowanie kolorów i to dla każdej diody osobno.

Nie mówię że się nie da, ale kombinacji torchę jest.
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Jak korzystałem z TEGO . Są tak jak pisałem biblioteki do arduino. Same diody kupowałem TU
Mam podłączone do koptera. W/g TEGO projektu.
Rewelacja. :-D :-D
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

karwas ten pasek działa na zasadzie rejestru przesuwnego, są gotowe biblioteki arduino z opisem jak to działa.
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Szychor pisze:karwas ten pasek działa na zasadzie rejestru przesuwnego, są gotowe biblioteki arduino z opisem jak to działa.
A to już wiem :-)
Zamówiłem już jeden pasek i będę testował.
Myślę tylko nad tyn jak zrobić dość prosty konfigurator do sterownika aby wykorzystać możliwości tych diod, a nie zrobić tylko kilka/kilkanaście programów do wyboru w konfiguracji.
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Hmm najprościej to chyba zroić jakiś program który będzie tworzył efekty a następnie po comie wysyłać to do eepromu lub pamięci flash i potem sobie można wywoływac dowolny efekt.
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Kup sobie sterownik T1000 i problem zażegnany.
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

http://mikrokontrolery.blogspot.com/201 ... XMega.html
Tak mi się skojarzył ten temat jak spojrzałem na artykuł i miałem racje. Dla tych co sami by chcieli powalczyć z tymi diodami :)
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
Radzik
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 15:46
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Radzik »

Ciekawie sterowane są ledy na tym filmiku:



Teoretycznie podłączone po dwie ale w przeciwnych kierunkach i dają się sterować z osobna.
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Znajdź mój temat "Kogucik" tam wszystko ci wytłumaczy opis. Ja robię już na 12 a nie na 8
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
andrej33
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 24 lis 2014, 15:18
Lokalizacja: kraków

sterowniki

Post autor: andrej33 »

Jeśli chodzi o elektronikę to ja zawsze omijałem rzeczy made in China...Sterowanie do Led zamawiałem od polskiego producenta Enterius - http://www.enterius.pl i przynajmniej nie mam teraz problemów z zakłóceniami w jakości światła. Oprócz samego produktu mam też dostęp do instrukcji obsługi, karty katalogowej, deklaracji CE i certyfikatów. Rzetelna firma, może tu przedzwoń i popytaj. Potrafią dobrze doradzić w doborze konkretnego modelu.
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Wykonalem dziś projekt może was zainteresuje. Znalazłem procka i pomyślałem co będzie bezrobotnie leżeć. A obok kilka metrów diod RGB w taśmie. Diody typu 5050. Urządzenie działa tak: po pod pięciu kabla - + sygnał do odbiornika sterujemy kolorem diod. W zakresie pierwszych 5% wychylenia drążka diody pala się na błękitny kolor. Po przekroczeniu tej wartości zmieniają na zielony i po przez żółty do czerwonego w max pozycji. Jestem ciekawe jak 4 takie ustrojstwa przy silnikach w quadro będą wyglądać. Zasilanie procka jest z odbiornika ale zasilanie diod 12V z pakietu. Diody sterowane są masa z układu. Wiec wystarczy tylko jeden kabel +. Obciążenie na dany kolor to 500mA max napięcie to 50V. Pykne film jak to działa. Mam tez nadzieje ze zagada dobrze z aparaturą bo testy były prowadzone na testerze do serw.


Sorry za jakość ale jestem po nocy, syn mnie za ucho targał mówiąc czule "baba" i tak wyszło.
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

A dopiero co wczoraj się zastanawiałem czy na sterowniku od karwasa jest możliwe takie właśnie świecenie ;) rozumiem że działa z każdym kanałem?
Ostatnio zmieniony środa 04 mar 2015, 21:07 przez Eman81krk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Ale to nie jego sterownik tylko mój. Nie mam pojęcia czy na jego da się tak. A co do kanału to tak na każdym.
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Eman81krk »

Wiem że nie jego :) poprostu myślałem o tym samym. Fajnie by bylo jak by Twoj sterownik miał 4 wej/wyj tak żeby np widać było że skręcam lub lecę w danym kierunku.
ODPOWIEDZ