DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

darek_op pisze:Matryca REV 07.
Złącze już rozpracowałem (mam nadzieję) . Jest to oryginalny kabel od monitora w którym wszystkie piny zostały wykorzystane. Ściągnełem manual od monitora i znalazłem tam rozpiskę złącza. Przełożyłem wszystkie kable zgodnie ze specyfikacją złącza 30 pinowego i chyba powinno być ok. :-D
Problemem było tylko rozpoznanie gdzie jest (-) i (+) w kablach sygnałowych, ale mam nadzieję, żę właściwie odczytałem oznaczenia. A co będzie jeżeli je pomyliłem ? Obraz w negatywie ? :shock:
Ruszy z kopyta, jesli pomylone +/- to bedzie biala albo czarna, ale moze tez dzialac OK.
I fotki z roboty i dzialania wklejaj tutaj.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No ładna paczka z softami :-)
Ale wygląda na to że inni sprzedawcy nie dają w zestawie odbiornika IR a pilota dają... Ciekawe po co :mrgreen:. Spodziewałem się że odbiornik IR będzie na płycie, a tu zonk. W sumie to szczegół.
A tak z ciekawostek, to ten driver u sprzedawcy którego tu ostatnio podawał Rurek w ciągu jednego dnia podrożał o prawie dwa dolce :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

miś, no to mnie nie pocieszyłeś że nie ma odbiornika, zasugerowałem się pilotem że wszystko jest p&p.
A co do tego że zdrożał to nieprawda. Po prostu skończyła się promocja ograniczona czasowo (był licznik odliczający koniec promocji)
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

miś pisze:No ładna paczka z softami :-)
Ale wygląda na to że inni sprzedawcy nie dają w zestawie odbiornika IR a pilota dają... Ciekawe po co :mrgreen:. Spodziewałem się że odbiornik IR będzie na płycie, a tu zonk. W sumie to szczegół.
A tak z ciekawostek, to ten driver u sprzedawcy którego tu ostatnio podawał Rurek w ciągu jednego dnia podrożał o prawie dwa dolce :mrgreen:
Osobiscie mam jeszcze wieksza softowa paczke, ale to inna historia, softy ze strony dzialaja znakomicie wiec polecam.
Odbiornik IR jest zazwyczaj ladowany do koluszki z pilotem, chociaz roznie z Chinczykami bywa. Dla smiechu kupilem tez jedna sztuke z Rurkowego linka, zobaczymy z czym, i czy dojdzie.
Mozna zamowic plytki z guzikami 7 keys i odbiornikiem IR do zestawu ale chca 9 baksow , wiec przesada absolutna.
Trzeba by zrobic u nas, grupowe zamowienie plytek sterujacych pod mikrswitche i IR plus LED'y, wtedy wyszlo by tanio (jednostronne).
Generalnie dla eksperymentu dokupilem tez pare innych controller'ow , postaram sie dodac na stronie rezultaty testow.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
Adam R.
Posty: 73
Rejestracja: sobota 07 kwie 2012, 22:26
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Adam R. »

Właśnie sprawdziłem, dwie matryce 17 i 19 cali znalazłem na liście obsługiwanego sprzętu. Driver zamówiony, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam,
Adam.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

remzibi pisze:Trzeba by zrobic u nas, grupowe zamowienie plytek sterujacych pod mikrswitche i IR plus LED'y, wtedy wyszlo by tanio
Popieram
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

Adam R. pisze:Właśnie sprawdziłem, dwie matryce 17 i 19 cali znalazłem na liście obsługiwanego sprzętu. Driver zamówiony, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Z tymi matrycami to jest tak, ze calej masy (w zasadzie wiekszosci) matryc nie ma liscie obslugiwanych ale dzialaja jak najbardziej.
W tych softach raczej chodzi o "rodziny" obslugiwanych matryc a nie konkretne modele.
A konkretnie to "rodziny" rozdzielczosci i danych LVDS jak np. 8bit1ch czy 6bit2ch, plus czasem niuanse czestotliwosciowe (a raczej stalych czasowych).



BTW
Moze ktos dodac jakis 1 komentaz , chce zobaczyc czy dziala dodawanie komentow
https://sites.google.com/site/lcd4hobby/9-links
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

remzibi, "Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy"
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

shaggee pisze:remzibi, "Nie masz uprawnień do dodawania komentarzy"
Hmm, co do licha.
A moze ktos sprobuje dodac koment kiedy jest zalogowany w Google lub YouTubie ?
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Jestem zalogowany w Google oraz YT i nadal:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

Kowal pisze:Jestem zalogowany w Google oraz YT i nadal:
Nie chce mi sie z tym walczyc, nie bedzie komentow :) .
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

Witam,
Mam pytanie bo mam matrycę z takim złączem:
Obrazek

Który z kabli dostępnych na ebay mam kupić? Patrzyłem - jest ich sporo i mają podobne wtyczki...
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

august pisze:Witam,
Mam pytanie bo mam matrycę z takim złączem:
Obrazek

Który z kabli dostępnych na ebay mam kupić? Patrzyłem - jest ich sporo i mają podobne wtyczki...
Z ogledzin i domyslow gdzie sa masy we wtyczce, wychodzi mi, ze taki
http://www.ebay.com/itm/1pc-25cm-FIX-30 ... 2c67f1f33a

Albo kup kilka takich http://www.ebay.com/itm/1pc-25cm-FIX-30 ... 2c67f1ef06
i w razie potrzeby poprzekladaj piny tak jak opisalem tutaj dla matrycy 1440x900 https://sites.google.com/site/lcd4hobby ... pc-monitor
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Rozkręciłem przed chwilą swoje dwie matrycę i wychodzi na to że mam lp156wh2(tl)(qb) oraz lp171wp4(tl)(n1) no to czekamy na kontroler i kable :)
Awatar użytkownika
Adam R.
Posty: 73
Rejestracja: sobota 07 kwie 2012, 22:26
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Adam R. »

remzibi pisze: Co do zakupow to polecam aukcja
Tam jak dokupisz u tego samego sprzedawcy kabelek najtanszy LVDS, inverter CCFL i plytke z 5 guzikami to kwota przekroczy 20 baksow i wysla przesylke z tracking number, wiec dojdzie szybko, mozna sledzic i nie zginie. Przypominam , ze kupujemy dodajac do koszyka i na koniec robiac wplate aby wszystko bylo w jednej przesylce.
Coś chyba poszło nie tak z zamawianiem - zgodnie z instrukcją zakup powyżej 20$, dostałem update ebay że zamówione wysłane ale jakoś nie mogę znaleźć trucking numer.
Mam atakować gościa czy przysyłał sam ten numer?
Ostatnio zmieniony czwartek 17 lip 2014, 20:23 przez Adam R., łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Adam.
ODPOWIEDZ