DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: uszy19922 »

Pany, poszukuje porządnej matrycy bardzo jasnej, przynajmniej jak te monitorki fox'owe z wbudowanymi odbiornikami. Rozmiar najlepiej 15", mam teraz matryce z laptopa Toshiba, nawet w cieniu na dworze nic nie widać. Chce zainwestować w coś lepszego, macie coś do polecenia? Najlepiej jakby nie było ogromnie prądo-żerne.
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Burakko »

Może zmień podświetlanie na tej matrycy która masz na jakieś wypaśne LED
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: uszy19922 »

Da rade w domowych warunkach zrobić takie coś? Skąd wziac podzespoły?
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Grzechu »

Panoćki, ta polecana w tym temacie matryca

http://allegro.pl/matryca-samsung-ltm15 ... 22867.html

Na słońcu da coś zobaczyć czy tylko siedząc zakitranemu w aucie? :-)

A może ktoś poleci coś w mniejszym rozmiarze 10-12"?
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: MacPiston »

Jak to jest z tą wymianą podświetlenia na LED? Ktoś to robił? Czy jest duża poprawa? No i jak to zrobić?
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Mogway »

Może ktoś rozpracował opcje w menu serwisowym bo mam taką przypadłość że po włączeniu do 12 V po kilku sekundach załącza się podświetlanie matrycy. Po włączeniu, podświetlanie mrugnie i dalej świeci tak że można użytkować ten zestaw. Mam orginalny inverter i V59 normalnie nim steruje (w sensie regulacji jasności) jednak po naciśnięciu OFF wyłącza się wszystko na kilka sekund i znowu załącza się podświetlanie.

Wiem że można by kupić jakiś standardowy inv na 4 świetlówki ale może można sprawę uratować.
MTD, Eleres, AP Pitlab
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: cobra »

Koledzy, dysponuje ktoś datasheetem do matrycy Sharp LQ141F1LH52? Nie jestem w stanie wyguglać.
Mam wolny kontroler, ale nie wiem czy ta matryca jest dostatecznie jasna, żeby w ogóle się bawić.
________________
Cobra
kuguar85
Posty: 13
Rejestracja: piątek 03 cze 2016, 20:07
Lokalizacja: bolkow

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: kuguar85 »

Witam serdecznoe mam problem a mianowicie cos przekombibowalem z kontrolerem po podpieciu zasilania swieco sie led na czerwono i pendriwa tez tylko przez okolo 3 sekubdybwidzi czy to oznaka uwalonego kontrolera vzy moze jakos da sie to jakos ogarnac z gory dziekuje za pdpowiedz
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: darek_op »

Moja matryca w porównaniu do innych używanych przez kolegów na lotnisku mam mniejszą ostrośc obrazu i mniej żywe kolory
remzibi pisze:
darek_op pisze:...
Matryca ma symbol QD17EL07 ...
.......................
Wychodzi , ze to typowa matryca 1280x1024, 5V, LVDS 8bit 2 channel a wiec 10 par i zasilanie - to jest OK.
.........................

Soft do niej to:
miś pisze:Dla matryc 6-bit LVDS (softy SI6L) wystarczą 4 pary. Piąta jak będzie, to nie będzie przeszkadzać.
Dla matryc 8-bit LVDS (softy SI8L) musi być 5 par, inaczej blady obraz.
W paczce softów dla mojej matrycy nie ma takiego z z właściwa rozdzielczościa i SI8L, są tylko:

Kod: Zaznacz cały

TUNER840_PNL_QD17TT02_VER1_1440X900_SI6T_3V_SUN_7KEY_EXTERN_LOGO_IR_KW_G32_LL140915_LAMV29
TUNER840_PNL_QD17TT02_1440X900_SI6T_3V_7KEY_EXTERN_LOGO_IR_KW_G32_LL140915_LAMV29
TUNER840_PNL_QD17EL07_1280X1024_DO8L_5V_7KEY_EXTERN_LOGO_IR_KW_G32_LL140915_LAMV29
w ostatniej pozycji wszystko pasuje tylko że zamiast SI8L jest symbol DO8L.

Czy to jest jakać istotna różnica w sofcie i może powodować zmniejszenie ostrości i kolory odbiegające od rzeczywistości :?:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Rurek »

darek_op pisze:w ostatniej pozycji wszystko pasuje tylko że zamiast SI8L jest symbol DO8L.

Czy to jest jakać istotna różnica w sofcie i może powodować zmniejszenie ostrości i kolory odbiegające od rzeczywistości
No oczywiście że jest różnica, zresztą sam ją widzisz w porównaniu do innych matryc kolegów :lol:
Szukaj softu który ma właściwą rozdzielczość i właściwą ilość bitów adresowania. Model(marka/producent) nie musi się zgadzać, dość powiedzieć że najbardziej rozpowszechniona wśród nas matryca czyli LTA/LTM 150 nie ma toczka-w-toczkę softu dedykowanego z nią w nazwie. Ważne że pasuje i działa jak natura chciała.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: miś »

Darek, jak masz matrycę 8 bit 2 channel (10 par) to jak najbardziej do niej muszą być softy DO8L.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: darek_op »

czyli dla potomnych

Dla matryc 6-bit LVDS 1 channel (softy SIngle channel6L) wystarczą 4 pary. Piąta jak będzie, to nie będzie przeszkadzać.

Dla matryc 8-bit LVDS 1 channel (softy SIngle channel8L) pięć par , inaczej blady obraz.

Dla matryc 6-bit LVDS 2 channel (softy DOuble channel6L) , osiem par przewodów

Dla matryc 8-bit LVDS 2 channel (softy DOuble channel8L) , 10 par przewodów

Czy dobrze rozumiem zapis :-D
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: analogowy »

Wygląda na to, że dobrze kombinujesz.
Tutaj opis jak wybrać odpowiedni plik .bin https://github.com/a-c-t-i-n-i-u-m/lvds-firmware

EDIT - scalenie

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z programowaniem kostki SPI w kontrolerze LAM V59 ?
Jakim programatorem / softem można wgrać firmware V59_dump ?
zygi75
Posty: 1
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 10:26
Lokalizacja: Torun

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: zygi75 »

Witam
Zainteresował mnie ten temat więc zakupiłem kontroler do matryc na układzie TSUMV59XU-Z1. do kontrolera podłączyłem matryce 10'1 (M101NWT2). Rozdzielczość matrycy 1024X600. Bardzo bym prosił o wsad który obsłuży moja matrycę. Wszystkie wsady które wygrywałem nie chcą wymusić rozdzielczości 1024X600.za każdym razem pokazuje się na zółtym pasku 1024X768 lub 1366X768. Kontroler jest podłączony na laptopa bez matrycy za pomocą kabla D-SUB. Laptop ma wbudowana grafike Intela w której mam ustwiona rozdzielczość 1024X600 (obraz niewyraźny ). Nadmienię że wgrywałem wsady w których w opisie jest 1024X600.Z góry dziękuję za pomoc.
zdzban
Posty: 11
Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 15:26
Lokalizacja: Myszków

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: zdzban »

Włącz menu i zobacz czy obraz jest cały czy nie jest przeciągniety czy pomniejszony, jeżeli obraz menu jest prawidłowy to wydaje mi sie że masz prawidłowy soft wgrany do kontrolera a wina jest wysyłanie sygnału i dlatego ci pokazuje taką rozdzielczość. Wydaje mi się że kontroler odczytuje częstotliwość z dostanego sygnału i dlatego masz na pasku taką podaną wartość
ODPOWIEDZ