DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

W istocie o to chodzi - mieć wojnę mrówek na wejściu m.cz. a nie z tunera :-)
Kiedyś mieliśmy już podejście do pewnego drivera gdzie było jasno napisane który bajt trzeba w pamięci ustawić aby wyłączyć blokadę szumów ale Miś wtedy stwierdził że za trudne (znaczy czasochłonne nie warte zachodu) bo trzeba by kostkę wylutować, wrzucić na programator, sflashować, wlutować... za dużo roboty...
A tu, Remzibi - w Twoich pomysłach wychodzi że odpowiedni wgrany plik z pendrajwa dołączonego do flakonu uleczyć może BS toż to rewelacja by była ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rurek, pokaż mi miejsce na pendrajwa w monitorze którego chciałeś leczyć...
I proszę Cie, przestań przekręcać fakty, bo coraz bardziej mnie irytujesz...
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Miś, tradycyjnie polecam zmniejszenie dawki :-) Ty ostatnio jakoś zdawkowo moje posty czytasz a tematy w którym te posty piszę to w ogóle :-)

Pendrajw i pomysły Remzibiego dotyczą TEGO DRIVERA: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=299599#299599 (podpowiedź : to było na poprzedniej stronie :-) )

Próby namawiania Ciebie na flashowanie ustawień w płytce były TUTAJ, mniej więcej od tego postu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=112750#112750

I to są kurna fakty. Nie irytuj się :-) Nawet najlepsi mają zaniki pamięci ;-)
Ale może przypomnę Twoje słowa o które przed chwilą się tak na mnie uniosłeś...

Kod: Zaznacz cały

PW od Miś: 
"Program jest trzymany w 8 nóżkowym flashu, i nie ma złącza do ładowania programu. 
Trzeba by wylutować kostkę, zczytać program, zdesassemblować, poprawić, wgrać spowrotem i wlutować. A jak coś sie nie uda to wszystko od początku. 
Mnóstwo roboty nie wartej zachodu dla jednej czy kilku sztuk tego ustroistwa." 
No i jak Ci? Pokręciłem coś? To może ja się poirytuję i będzie Ci z deka głupio?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rurek pisze:Miś, tradycyjnie polecam zmniejszenie dawki :-)
Sugestia nie trafiona. Dopiero zaczynałem dawkować jak to pisałem :-) .
Więc teraz Ty przetrzyj oczy i skup się:

Piszesz:
Rurek pisze:Kiedyś mieliśmy już podejście do pewnego drivera gdzie było jasno napisane który bajt trzeba w pamięci ustawić aby wyłączyć blokadę szumów ale Miś wtedy stwierdził że za trudne (znaczy czasochłonne nie warte zachodu) bo trzeba by kostkę wylutować, wrzucić na programator, sflashować, wlutować... za dużo roboty...
No i to jest prawda.
Rurek pisze:A tu, Remzibi - w Twoich pomysłach wychodzi że odpowiedni wgrany plik z pendrajwa dołączonego do flakonu uleczyć może BS toż to rewelacja by była ;-)
I rozumiem że problem rozwiązany, i leczymy tak owe chińskie monitory po $16.31 za sztukę :lol: . Bo tak to wygląda w Twoim kontekście. Żeby nie było... podana przeze mnie cena jest fikcyjna, i ma na celu tylko ukazanie problemu.

Nie napisałeś tylko że to co mi kiedyś proponowałeś dotyczyło gotowego chińskiego monitora, a to co Remzibi opisuje dotyczy TYLKO driverów z ebaja które można sobie zaprogramować "pendrivem".
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Nie mam pojęcia co Ty porównujesz i o co do mnie się czepiasz. Notabene szkoda że nie odniosłeś się do mojego ostatniego akapitu z poprzedniego postu.

Ja tylko napisałem że patent Remzibiego czyli użycie drivera do JAKIEGOKOLWIEK panela LCD i zaprogramowanie tego drivera poprzez zastrzyk z pendrive'a mógłby być cudownym remedium na bluścierwo. A dla porównania jakie to było do tej pory nieosiągalne dałem przykład walki z kostką wylutowywaną .. na nieszczęście przykład w którym Ty nie chciałeś partycypować. I o co te pretensje?
Ja już nic nie piszę bo czegoś tu nawzajem nie rozumiemy. Ja pisze o jednym a Ty piszesz że ja przekręcam fakty i przekręcasz (pewnie nieświadomie) moje wypowiedzi. Nigdzie nie napisałem że drivery "Remzibiego" mają leczyć hurtowo kupowane nowe panele.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adam R.
Posty: 73
Rejestracja: sobota 07 kwie 2012, 22:26
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Adam R. »

Temat mnie zaciekawił, u mnie w przydasiach też leżą matryce.
A gdzie można znaleźć soft/driver do wgrania?
Pozdrawiam,
Adam.
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

miś pisze:
remzibi pisze:Tak dziala TV jak sie wyciagnie antene, po wylaczeniu BS z menu lataja mroweczki.
Taaa, a z odbiornikiem video podpiętym przez AV też tak działa. Bo widziałem TV pokazujące mrówki z wbudowanego tunera, ale po AV to już nie chciały, tylko albo blue albo black screen, nawet jak zewnętrzny odbiornik podawał szum.
Sprawdzilem i zrobilem fotki, pod reka mialem matryce 1280x800, ustawilem ratio na 4:3 dla lepszej czytelnosci obrazu.
zasilanie w kamerze bezprzewodowej wlaczone
Obrazek

a teraz zasilanie w kamerce wylaczone
Obrazek

Po jakims czasie obraz robi sie czarny i zaczyna latac ikonka AV NO Signal.
Ale po dostaniu jakiegokolwiek sladu sygnalu HV nawet mocno zakloconego obraz nawet zaszumiony natychmiast sie pojawia.

Wieksze fotki mozna sobie obejrzec na stronie https://sites.google.com/site/lcd4hobby ... ltidisplay
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Widzę że się wszyscy rzucili na te drivery z dealextreme :-) i już ich tam nie ma.
Wychodząc na przeciw życzeniu Remzibiego aby u szmatławców klonerów OSD nie kupować ;-) to może póki są brać stąd? :
http://www.tmart.co.uk/MaiTech-Universa ... 65915.html
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

No ja jeden zamówiłem tylko kabelków nie ma, więc wysłali cześć zamówienia tylko, mam 15 I 17 calowe matryce jak uskutecznie chociaż jedna to będę szczęśliwy.
@remzibi skąd bierzesz plik bin do pendriva?
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: brodziek »

A czy ktoś może natknął się przypadkiem na podobny funkcjonalnie i w podobnej cenie driver obsługujący matryce w standardzie RGB TTL?
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Ja za to ze swojej strony moge podac link do swietnej matrycy 11.6 calowej ktora jakis czas temu wymienialem w malym laptopie corki. Nie wiem czy bedzie kompatybilna z tym sterownikiem za to jest to matryca LED i swieci strasznie mocno mimo iz nie jest matowa to spokojnie widac na polu w sloneczny dzien.
Nie wiem czy sie oplaci komus wydac 70$ no i czy bedzie dzialac z tym sterownikiem.
Link:
http://www.ebay.com/itm/New-Acer-Aspire ... 417533c939
i tak skonczysz ... wrając do RC
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Tak sobie kopałem w GLB i natrafiłem na ten sterownik gdyby ktoś potrzbował:
http://www.goodluckbuy.com/hcj-v-tv9-lc ... oller.html
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

Ponieważ mam kilka matryc od 17 calowego monitora NEC rozpoczełem poszukiwania sterownika. :-D
Matryca ma symbol QD17EL07 i po wpisaniu w google od razu znalazłem do niej kontroler , ale po dokładnym obejrzeniu widzę sporą różnicę w wyjściu na matryce.
Moja matryca ma złącze 24 pinowe gdzie pierwsze dwa piny to plus i minus zasilania. Pozostałe to 10 par bialo-niebieskich przewodów. Różnica w porównaniu do 30pinowego złacza jest spora ponieważ tam występuje na pinach 13, 14 i 25,26 masa. Czy to tylko kwestia wykonania odpowiedniego przewodu?
Czy do sterowania tej matrycy można wykorzystać kontroler z linku podanego przez Rurka http://www.tmart.co.uk/MaiTech-Universa ... 65915.html bo różnica w cenie do tego który znalazłem jest ponad dwukrotna?
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

darek_op pisze:...
Matryca ma symbol QD17EL07 ...
Moja matryca ma złącze 24 pinowe gdzie pierwsze dwa piny to plus i minus zasilania. Pozostałe to 10 par bialo-niebieskich przewodów. Różnica w porównaniu do 30pinowego złacza jest spora ponieważ tam występuje na pinach 13, 14 i 25,26 masa. Czy to tylko kwestia wykonania odpowiedniego przewodu?
Czy do sterowania tej matrycy można wykorzystać kontroler z linku podanego przez Rurka http://www.tmart.co.uk/MaiTech-Universa ... 65915.html bo różnica w cenie do tego który znalazłem jest ponad dwukrotna?
Wychodzi , ze to typowa matryca 1280x1024, 5V, LVDS 8bit 2 channel a wiec 10 par i zasilanie - to jest OK.
Najtanszy kontroler wysteruje bez problemu , pozostaje tylo kwestia kabla.
Sterownik CCFL oczywiscie na 4 lampki.
Podaja , ze powinno byc standartowe wejscie 30pin.
Jaki rev. matrycy ?
Mozesz zrobic fotke tego zlacza w matrycy ?
a moze masz do nich oryginalne kable z monitorow ?


Co do zakupow to polecam aukcja
Tam jak dokupisz u tego samego sprzedawcy kabelek najtanszy LVDS, inverter CCFL i plytke z 5 guzikami to kwota przekroczy 20 baksow i wysla przesylke z tracking number, wiec dojdzie szybko, mozna sledzic i nie zginie. Przypominam , ze kupujemy dodajac do koszyka i na koniec robiac wplate aby wszystko bylo w jednej przesylce.
Czytajcie uwaznie te aukcje a sciagniecie soft do matryc :) .
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

Matryca REV 07.
Złącze już rozpracowałem (mam nadzieję) . Jest to oryginalny kabel od monitora w którym wszystkie piny zostały wykorzystane. Ściągnełem manual od monitora i znalazłem tam rozpiskę złącza. Przełożyłem wszystkie kable zgodnie ze specyfikacją złącza 30 pinowego i chyba powinno być ok. :-D
Problemem było tylko rozpoznanie gdzie jest (-) i (+) w kablach sygnałowych, ale mam nadzieję, żę właściwie odczytałem oznaczenia. A co będzie jeżeli je pomyliłem ? Obraz w negatywie ? :shock:
ODPOWIEDZ