DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

kabanosik
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 17:40
Lokalizacja: Świnoujście

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: kabanosik »

remzibi pisze:
kabanosik pisze: Sam sobie odpowiem.Może komuś się przyda. Plik PNL_B156XTN05_1_HW_0A_1366x768_SE8L_NA_7KEY__EXTERN_LOGO_IR_G32_FAC_LL25_842_7KEY_SCH_POWER_LAST_KEYPAD_ANGEY_LG150925_ZLS_LAMV29 uruchomił matrycę
Wgraj dowolny ktory ma w nazwie "1366x768" oraz "SI6L"
Matryca chodzi. Udało mi się też uruchomić inwerter z laptopa asus a6000 ale narazie nie opanowałem ściemniania. Na pinie ADJ nie zmienia mi się napięcie przy regulacji jasności czy to jest zależne od wgranego softu ?


edit:

Dziwna sprawa z tą jasnością podświetlenia. W menu nie działa, ale w menu serwisowym funkcja BACK LIGHT działa normalnie....
Ostatnio zmieniony czwartek 07 kwie 2016, 23:01 przez kabanosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Majk99 »

Cześć
Mam kamerkę GoClever, nie żyje teoretycznie, bo ekranik działa :lol: ma 2 coś cala i sobie pomyślałem, żeby zrobić sobie takie mini quanumy (które mam). Czy kontroler z pierwszego postu da radę? Wolałbym coś mniejszego bo i gogle będą małe. Jeśli było-przepraszam :oops: ale jestem zbyt leniwy żeby czytać 97 stron... :-/
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: miś »

kabanosik pisze:Na pinie ADJ nie zmienia mi się napięcie przy regulacji jasności czy to jest zależne od wgranego softu ?
Jasność w menu nie zmienia napięcia na ADJ. Te możesz zmieniać tylko w trybie serwisowym sterownika. Wiem, trochę bez sensu ale tak jest. Więc w trybie serwisowym ustawia się najczęściej MAX (a może to być 0 lub 255 w zależności od invertera) i trzeba z tym żyć że zmiana jasności z menu zmienia tylko wysterowanie samej matrycy a nie podświetlania.
Pzdr. -----MIŚ-----
kabanosik
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 17:40
Lokalizacja: Świnoujście

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: kabanosik »

Ma ktoś może jakiś projekt obudowy(TSUMV29) do wydrukowania ?
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Plotek »

Koledzy, mam na stanie większą matrycę niż obecna 15" w bazie z lepszym kontrastem i podświetlaniem - wrzuciłem do niej podświetlanie LED.

Jest to dokładnie taka:
CLAA170EA 02
Obrazek

Znalazłem dataszit od nowszej (?) 07 i tam jest ładnie pokazane od której strony liczyć piny. Gdzie jest 1, a gdzie 30 - nie ma problemu... A w tej do chusteczki nie ma... Czy ktoś miał z taką matrycą styczność?
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Piotrowy »

Mam dokładnie taką samą. Pasuje do niej bez przeróbek standardowy 30 pinowy kabelek z chińskiego ebaya :-) . Potrzebuje cztero świetlówkowego, uniwersalnego invertera. Nawet ładnie chodzi, ale trochę wielka jest do walizki ;-)
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Plotek »

O proszę jak miło :) Problem mam w tym, że kupiłem używany kabelek i sam musiałem poprzekładać piny bo ktoś coś wcześniej podłączał.

Poukładałem przewody tak jak wg. mnie potrzeba, wrzuciłem soft, ale mam tylko podświetlanie i biały ekran... zero jakiejkolwiek pracy :(
Patrząc od tyłu, na gniazdo by było po prawej, górnej stronie, zasilanie masz od prawej na pinach czy od lewej? Pozwalam sobie zapytać bo na szybko znalazłem na yebayu z wtyczką do matrycy gdzie zasilanie jest raz z jednej, a na innej stronie z drugiej... :-P

@edit
Chyba to...
Obrazek

Kurde, tak patrze ze złożyłem piny na odwrót i poszło zasilanie nie tam gdzie trzeba. Ciekawe czy uwaliła się matryca :roll:
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: xDigYx »

Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Piotrowy »

Tu jest zdjęcie kabelków

Obrazek

Soft mam ten: MV29P_PNL_QD17EL07_1280X1024_DO8L_5V_A_7KEY_NO_LOGO_IR_G32_FAC_LL25_NEC_LL131015_LAMV29
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Plotek »

Dziękuję Piotrowy :-) Jutro poprzekładam przewody, może jej to nie zaszkodziło :-)

@edit 12.04

Dzięki, śmiga aż miło :-) początkowo myślałem, że ją uwaliłem przez podanie 5V nie tam, gdzie trzeba bo miałem dziwny pasek błękitu na górze, a reszta biała, ale wystarczyło wgrać inny soft :-) Podświetlanie Led tez wygląda obiecująco. Ciekawe jak będzie w pełnym słońcu :-)
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: xDigYx »

Hey,

kupilem kontroler z BG z chipem R842 http://www.banggood.com/Universal-LCD-T ... 36100.html
Obrazek
i wyglada nieco inaczej (szczegolnie chodzi mi o pinout zlacza LVDS, np nie ma pin6..) niz na manualu ze stronki remzibi https://sites.google.com/site/lcd4hobby ... ects=0&d=1

Czy mino to, pinout jest taki sam jak na manualu?
Awatar użytkownika
JSt
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 12:13
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Bulwy

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: JSt »

xDigYx pisze:i wyglada nieco inaczej (szczegolnie chodzi mi o pinout zlacza LVDS, np nie ma pin6..) niz na manualu ze stronki remzibi https://sites.google.com/site/lcd4hobby ... ects=0&d=1
Brakujący pin to gnd - trudno :) Też mam taką płytkę jak Twoja, śmiga bez problemu na podstawie instrukcji od Remzibi'ego.
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio zamęczam: S800 na Omnibus F4
artak
Posty: 182
Rejestracja: środa 08 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: artak »

Małe pytanko. Jak chcę zmienić podświetlanie matrycy na LED to wystarczy, że taśmę podepnę pod +12V i GND na wyjściu invertera? Czy muszę coś jeszcze wrzucić po drodze?
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: xDigYx »

hey,
czy taki efekt

oznacza martwa matryce?
wgralem 5 roznych softow i ciagle taki sam efekt...
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: pilot »

xDigYx pisze:czy taki efekt...oznacza martwa matryce?
Sprawdź kabelek LVDS i poprawność podłączenia do matrycy i kontrolera. Sama matryca może być OK.
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ