remzibi OSD

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

pit202

Post autor: pit202 »

krzysztof21 pisze:A w kwestii ceny to najlepiej w pierwszym poscie tego wątku na PW nacisnąć i napisać ;-)
a to to jakaś tajemnica ? jak coś to przepraszam , czy każdy dostaje inną cenę zależną od pogody ?

nie lepiej raz w sposób widoczny napisać jakie są ceny niż 1000x dostać PW ? może nie każdy chce kupić w tym momencie , może chce tylko zaplanować sobie wydatki , a może nie wie czy lepiej kupić samą płytkę czy lepiej całe zmontowane urządzenie ?
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

pit202 pisze:a to to jakaś tajemnica ? jak coś to przepraszam , czy każdy dostaje inną cenę zależną od pogody ?
Myślę, że nie ma co doszukiwać się tu tajemnicy. Widać REMZIBI oddzielił forum od kanałów dystrybucji i to można chyba zrozumieć. Chcesz to posłuchaj rady kolegi. Jeśli nie chcesz, dostępne jest w sklepach w Polsce, Stanach, Kanadzie i gdzie tam jeszcze. Wymieniam miejsca gdzie znalazłem, bo nie wiem skąd jesteś ;-)
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

Henryk_s pisze:.... Widać REMZIBI oddzielił forum od kanałów dystrybucji i to można chyba zrozumieć.....
Dokladnie tak - mozna korzystac ze sklepow .
Dziekuje Panie Henryku - lepiej bym tego nie powiedzial :) .
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

cholo pisze:
slobo pisze:Czy remzibi OSD można zastosować do Wiicoptera ? Czy wszystko funkcje OSD będą aktywne ?
nawet bez gps'a mozna tak jak np. tutaj w innym projekcie na arduino:
http://vimeo.com/19047137
Ja jestem ogromnym fanem tego filmu :)
http://vimeo.com/12929763
AH moglby byc bardziej wyrazisty z tym znaczkiem w samym srodku ekranu .
Czy robiles juz jakies testy z wersja AH MIX ?
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

smootny pisze:
slobo pisze:Czy remzibi OSD można zastosować do Wiicoptera ? Czy wszystko funkcje OSD będą aktywne ?
Mnie natomiast interesuje info czy to osd można stosować w helikach ??
O ile sie nie myle to Wiicopter jest open-source - wiec mozna jak najbardziej dopisac tam :
Println("$I,",pitch,",",roll,",");
Jakos tak to chyba powinno byc . Pitch i roll w stopniach (-180:180 degree) , predkosc baud rate nie wazna (38400 i wiecej) OSD samo wykryje i poprawnie wyswietli . Wazna jest czestotliwosc wysylania , 10Hz daje juz duza plynnosc .
Zreszta podobne linki mozna wstawic do kodu kazdego urzadzenia open source zmuszajac go do wspolpracy z OSD , czy odwrotnie .
Jesli wspolpracuje z GPS to oczywiscie mozna wysylac tez komunkaty o formacie $A,,,,,, - podajac wszystkie wskazania zwiazane z GPS .
Oraz wlasne komunikaty na ekran w formie - np. [ $MxxyyLLEEpull up ] . Aby oswoic sie z tym protokolem komunikacji , napisalem dedykowany programik na PC (IMU_sim)emulujacy "nasze" urzadzenie i sprawdzajacy jak bedzie zachowywac sie OSD po wyslaniu okreslonej komendy . Wszystko do pobrania z linku w pierwszym poscie . Szczegoly opisane w plikach readme.txt .

OSD dziala i w heli i w tri , quadro itp. copterach , lodkach , samochodzikach , czolgach i czym tam jeszcze sie ludzkosc modelarska przemieszcza :) .
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

remzibi pisze: AH moglby byc bardziej wyrazisty z tym znaczkiem w samym srodku ekranu .
Czy robiles juz jakies testy z wersja AH MIX ?
tak, znaczek by sie przydal.
testow na razie nie robilem z powodu chronicznego braku czasu.
kodzusik1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 12:03
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kodzusik1 »

Witam mam pytanie do fachowców czy opisywane OSD i ArdiuPilot będa pracowały w quadzie 450ARF Conrada chodzi mi o funkcje powrót do domu
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

kodzusik1 pisze:Witam mam pytanie do fachowców czy opisywane OSD i ArdiuPilot będa pracowały w quadzie 450ARF Conrada chodzi mi o funkcje powrót do domu
Pewnie jakis fachowiec by odpowiedzial , gdyby mial takiego konkretnego quada , poznal go , zaistalowac wyzej wspomniane i porobil eksperymenty w locie .
Do momentu gdy sie to nie stanie - obawiam sie , ze pytanie pozostanie bez odpowiedzi .
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Mistrzu Remzibi mogli byście się pospieszyć z nowym oprogramowaniem do osd, bo chciałem wgrać je sobie jeszcze przed wekendem. :mrgreen:
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

no tak bo to jak nalenie herbaty :roll: a ze starym to sie nie da latac? czy juz nie wystarczaja Ci mozliwosci :mrgreen:
zobacz kilka postow wyzej , ja uzywam softu sprzed 2 lat i daje sie latac :-)
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Remzibi czy dojdzie do tego aby w Twoim OSD byla możliwość podłączenia,lub jakos oprogramowania czegoś aby nadawać do anteny śledzącej ? ( cosik jak ma Zbig)
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

no tak bo to jak nalenie herbaty :roll: a ze starym to sie nie da latac? czy juz nie wystarczaja Ci mozliwosci :mrgreen:
zobacz kilka postow wyzej , ja uzywam softu sprzed 2 lat i daje sie latac :-)



To tak jak z systemami operacyjnymi do komputerów po co instalować XP jak 98 też działa.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Jedrula czy 1998 poganiales Gatesa by wypuscil milenium ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

Jedrula pisze:Mistrzu Remzibi mogli byście się pospieszyć z nowym oprogramowaniem do osd, bo chciałem wgrać je sobie jeszcze przed wekendem. :mrgreen:
Oczywiscie Jedrula ma 5racje - nowszy soft pracuje ma zawsze mniej bledow i jest szybszy .
Do sciagniecia z tej stronki - http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... ostcount=1
Ten sam link jest w pierwszym poscie tego watku .


A tutaj najnowsza wersja firmwaru - jeszcze nie opublikowana ale juz po testech .
Załączniki

[Rozszerzenie zip zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

ODPOWIEDZ