remzibi OSD

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: remzibi OSD

Post autor: misiekkk »

Szkoda, mam jeden egzemplarz, bardzo sobie chwalę.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
mati1690
Posty: 26
Rejestracja: piątek 10 lip 2015, 15:05

Re: remzibi OSD

Post autor: mati1690 »

Poszukuje konwertera do podłączenia OSD remzibiego do PC , może ktoś polecić jaki szukać chciał bym kupić ale nie wiem który będzie działać
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

remzibi pisze:Panowie i Panie, z racji i powodow roznych, postanowilem nie kontynuowac produkcji remzibiOSD.
Tak sobie pomyslalem - skoro zawiesiles projekt - rozwazales udostepnienie zrodel firmware? Mozna by zrobic port na Minima...
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: remzibi OSD

Post autor: kiepuri »

Verid pisze:
remzibi pisze:Panowie i Panie, z racji i powodow roznych, postanowilem nie kontynuowac produkcji remzibiOSD.
O szlag jaka przykrość.... :-(
:(

Istnieje jeszcze szansa na zalapanie się na sztukę lub dwie? Chodzi mi o gotowe OSD...
Pozdrawiam,
Paweł

http://paweu.eu
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pirzol »

remzibi pisze:Panowie i Panie, z racji i powodow roznych, postanowilem nie kontynuowac produkcji remzibiOSD.
Zatem zestawy nie beda juz dostepne. Takie sa niestety realia do ktorych trzeba sie dostosowac.
Jesli ktos zyczy sobie sam zlutowac urzadzenie, to sa dostepne gole plytki OSD, GPSu oraz czujnika pradu.
niestety.
szkoda, zaczynalem przygode fpv latajac z Twoim OSD i multiwii horyzont w Heliku 450 potem 550.
:) to byly czasy

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Paczlatam
Posty: 57
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: remzibi OSD

Post autor: Paczlatam »

remzibi pisze:Panowie i Panie, z racji i powodow roznych, postanowilem nie kontynuowac produkcji remzibiOSD.
Zatem zestawy nie beda juz dostepne. Takie sa niestety realia do ktorych trzeba sie dostosowac.
Jesli ktos zyczy sobie sam zlutowac urzadzenie, to sa dostepne gole plytki OSD, GPSu oraz czujnika pradu.
Panie Remzibi, dziękuję Panu za zaprojektowanie i wyprodukowanie wspaniałego OSD, za wsparcie i ogolnie za wkład w rozwój FPV. Życzę Panu powodzenia. Wielka szkoda.
Pozdrawiam,

Jerzy
-----------------------------
Raptor FPV 2000 twin motor mod
Dami24
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 12 lip 2015, 12:59
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: remzibi OSD

Post autor: Dami24 »

Koledzy tak się bawiłem że narobiłem :) Chodzi o to że przy update fireware odłączyłem za szybko kabelek i teraz na osd jest ciemno. Czy idzie przywrócić go do życia. W programie daję połącz do com i jest ok a gdy dam START TEST - błąd osd : nie odpowiada. Czy ktoś już tak miał ?
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: remzibi OSD

Post autor: mkrawcz1 »

Wgraj firmware
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Dami24
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 12 lip 2015, 12:59
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: remzibi OSD

Post autor: Dami24 »

Próbuję ale jak kliknę Aktualizacja firware OSD to program nie puszcza bo muszę wykonać test połączenia.

EDIT - scalenie

OK poradziłem sobie Przez F5 MegaLoad - dzięki mkrawcz1 na nakierowanie :)
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Re: remzibi OSD

Post autor: bodziobsz »

Panie i panowie da się jakoś podłączyć to osd z naze32 rev.6? Pytam bo posiadam wersję 1 OSD i niej łapie mi GPS itd i np czy te dane da się przesłać do naze?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: remzibi OSD

Post autor: Kowal »

Remzibi nic nie pisze o takiej możliwości na swojej stronie... :-/
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

bodziobsz pisze:Panie i panowie da się jakoś podłączyć to osd z naze32 rev.6? Pytam bo posiadam wersję 1 OSD i niej łapie mi GPS itd i np czy te dane da się przesłać do naze?
Dac sie da, pytanie ile energii chcesz na to poswiecic i jakie dane chcialbys na OSD uzyskac:
- Mozna dopisac kawalek kodu do do cleanflighta, czy czego tam z Naze uzywasz (podobna rzecz robilem dla jego protoplasty MultiWii)
- Mozna probowac wspoldzielic GPS pomiedzy Remzibiego i Naze.
- Mozna zrobic sobie adapter Mavlink-Remzibi korzystajac z API
- Mozna powalczyc z firmware Mavlinkowym dla Remzibiego
- Mozna rowniez kupic za grosze minimOSD a od Remzibiego wykorzystac tylko GPS
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Re: remzibi OSD

Post autor: bodziobsz »

No właśnie i tutaj chyba powalcze z tym rozwiązaniem z 1 linku. Ten minimosd całkiem ok, tylko mam problem bo nie mogę odpalić żadnego gpsa na naze. Posaiadm 2 sztuki. Oby dwa wczoraj odpaliłem z sukcesem na Remzibi lecz nie działają mi na naze. Jeden to LS20033 a 2gi org od remzibiego.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

bodziobsz pisze:nie mogę odpalić żadnego gpsa na naze. Posaiadm 2 sztuki. Oby dwa wczoraj odpaliłem z sukcesem na Remzibi lecz nie działają mi na naze. Jeden to LS20033 a 2gi org od remzibiego.
Dopoki nie opiszesz dokladnie co, jak i na jakim firmware robisz obawiam sie ze nie bedziemy Ci w stanie pomoc.
Awatar użytkownika
bodziobsz
Posty: 165
Rejestracja: środa 17 sie 2011, 08:59
Lokalizacja: Bukowno / UK

Re: remzibi OSD

Post autor: bodziobsz »

No tak sorry. więc dziś po 3 dniach walki odpaliłem LS20033 (z mojej starej cyclops nova osd) na naze32 rev6. Sprawa wygląda tak że na basefligt nic, na cleanflight najnowszy soft nic (próbowałem każdego ustawienia), polecono mi wgrać inav, i tak na sofcie 1.2 i 1.2.1 nic. Coś mnie tknelo żeby wgrać jeszcze starszy i na 1.1 w tym momencie wszystko hula (5 sat widzi), w środku pokoju :) Jest tu ktoś może kto wie jak to zrobić żeby na najnowszym sofcie inav to teraz poszło? I 2ga sprawa jak rozdzielić ten sygnał na naze i remzibiego (tak będzie chyba najszybciej i najłatwiej?)
[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/2016101 ... fc2e35.jpg[/img]

[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/2016101 ... 4d5c12.jpg[/img]

Wysłane z S7
ODPOWIEDZ