remzibi OSD

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

sawko78
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 22:07

Re: remzibi OSD

Post autor: sawko78 »

Panowie czy ktoś może udostępnić firmware do osd NAZA na stornie autora linki nie działają.
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: automaciek »

Napisz PW do remzibiego, wspiera on swoje legalnie nabyte produkty.
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

sawko78 pisze:może udostępnić firmware do osd NAZA na stornie autora linki nie działają.
Dzialaja tylko zle klikasz (strzalka po prawej).
sawko78
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 04 paź 2015, 22:07

Re: remzibi OSD

Post autor: sawko78 »

pawelsky respect - działa strzałka. Dziś testuje
MirekW
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 29 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: remzibi OSD

Post autor: MirekW »

Poszukuje do OSD Remzibi wersji fimware bez gps. W starszych postach wyczytałem że była wersja beta 1_6.hex lub no_gps.hex. Potrzebuję wykorzystać moje OSD do wyświetlania tekstu na monitorze z innego procesora. Czy gdzieś jest dostępna taka wersja oprogramowania obecnie w sieci?
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: remzibi OSD

Post autor: mkrawcz1 »

Na to OSD jest alternatywne FW, które obsługuje Mavlink, i są do niego dostępne źródła. Jeżeli dasz radę zmodyfikować to FW - może to jest metoda?
https://code.google.com/p/hazys-osd/
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

MirekW pisze:Poszukuje do OSD Remzibi wersji fimware bez gps. W starszych postach wyczytałem że była wersja beta 1_6.hex lub no_gps.hex. Potrzebuję wykorzystać moje OSD do wyświetlania tekstu na monitorze z innego procesora. Czy gdzieś jest dostępna taka wersja oprogramowania obecnie w sieci?
A w czym Ci przeszkadza GPS? Wylacz sobie wszystkie niepotrzebne elementy w konfiguratorze i wyswietlaj swoje teksty przy pomocy $M.
MirekW
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 29 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: remzibi OSD

Post autor: MirekW »

W wersjach z GPS'em po włączeniu OSD przez pewien czas szuka GPS, następnie należy nacisnąć przycisk aby zrobił home save - a te rzeczy nie są mi potrzebne. Ekran główny nie pojawia się natychmiast po włączeniu zasilania - i tego w ustawieniach nie umiem wyłączyć. Jeśli potrafisz to zmienić to standardowa wersja mi wystarczy.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

MirekW pisze:W wersjach z GPS'em po włączeniu OSD przez pewien czas szuka GPS, następnie należy nacisnąć przycisk aby zrobił home save - a te rzeczy nie są mi potrzebne. Ekran główny nie pojawia się natychmiast po włączeniu zasilania - i tego w ustawieniach nie umiem wyłączyć. Jeśli potrafisz to zmienić to standardowa wersja mi wystarczy.
Tak naprawde to na poczatku wykrywa predkosc polaczenia, to i tak musisz przejsc (no chyba ze uzyjesz firmware "No baudrate autodetect"). Home save mozesz sobie zrobic sam wysylajac $SH.

A tak przy okazji to firmware "No GPS" masz w instalce GUI do konfiguracji.

EDIT: Tak mi sie przypomnialo ze jesli GPS nie zostanie wykryty to o ile mnie pamiec nie myli FW samo zrobi "home save" bez czekania.
MirekW
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 29 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: remzibi OSD

Post autor: MirekW »

Tak niektóre wersje same robią home save. Jeśli dobrze pamiętam to ostatnio zauważyłem to w wersji 1.79, a wersja 1.8 czeka. Wersja firmware "No baudrate autodetect", o której wspomniałeś, jest jak dla mnie dobrym pomysłem do przetestowania, jednak chyba na taką nie natrafiłem. Dysponujesz może linkiem do tej wersji.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

MirekW pisze:Wersja firmware "No baudrate autodetect", o której wspomniałeś, jest jak dla mnie dobrym pomysłem do przetestowania, jednak chyba na taką nie natrafiłem. Dysponujesz może linkiem do tej wersji.
https://sites.google.com/site/remzibios ... n-protocol
Pamietaj ze musisz reczenie skonfigurowac baudrate narzedziem zawartym w zipie (choc ono nie zawsze dziala).
MirekW
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 29 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: remzibi OSD

Post autor: MirekW »

Dziękuję za pomoc - będę testował to rozwiązanie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Re: remzibi OSD

Post autor: remzibi »

Panowie i Panie, z racji i powodow roznych, postanowilem nie kontynuowac produkcji remzibiOSD.
Zatem zestawy nie beda juz dostepne. Takie sa niestety realia do ktorych trzeba sie dostosowac.
Jesli ktos zyczy sobie sam zlutowac urzadzenie, to sa dostepne gole plytki OSD, GPSu oraz czujnika pradu.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

remzibi pisze:Panowie i Panie, z racji i powodow roznych, postanowilem nie kontynuowac produkcji remzibiOSD.
Zatem zestawy nie beda juz dostepne. Takie sa niestety realia do ktorych trzeba sie dostosowac.
Jesli ktos zyczy sobie sam zlutowac urzadzenie, to sa dostepne gole plytki OSD, GPSu oraz czujnika pradu.
No z Chinczykami ciezko konkurowac :-(
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: remzibi OSD

Post autor: Verid »

remzibi pisze:Panowie i Panie, z racji i powodow roznych, postanowilem nie kontynuowac produkcji remzibiOSD.
O szlag jaka przykrość.... :-(
Ten wredny...
ODPOWIEDZ