remzibi OSD

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: remzibi OSD

Post autor: miś »

Często przy krecie ulega uszkodzeniu kwarc 27MHz. Ale może być też pęknięcie ścieżki albo innego elementu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Re: remzibi OSD

Post autor: aligator »

Podłączyłem bez kamery i widać na ekranie osd. Co prawda z 5 razy mruga obraz, ale potem jest stabilny. Z połączoną kamerą był tylko jej sygnal bez osd. Przypuszczalnie nie przepuszcza sygnału video w PAL, bo osd załącza sie w NTSC. Próbowałem przytrzymać 2s, ale nie zmienia się na pal. Jak to robić? Dusilem 1s 2s i dłużej i nic. Osd podłączone na krótko tylko do zasilania i do nadajnika ts351.

Edit: Może trochę nie jasno to opisałem. Po krecie OSD podłączałem do nadajnika razem z kamerą, ale osd nie wyświetlało parametrów ani też nie przepuszczało sygnału wideo. Kamera podłączona bezpośrednio do nadajnika dawała obraz. Wiedziałem, że OSD żyje bo do kompa logowało się prawidłowo. Wczoraj coś mnie oświeciło i podłączyłem samo OSD do nadajnika. Zdziwiłem, bo OSD wypluło na monitorek napisy. Jak tylko podłączyłem do OSD kamerę to znikały napisy i przepuszczało tylko wideo. A wiec raczej nie padła elektronika, tylko przełączył/łem go na NTSC, bo to sie wyświetla na ekranie powitalnym. Nie mogę go przełączyć na PAL, duszę i nic. Liczę, że na PAL-u przepuści i obraz i napisy. Jakieś podpowiedzi, dusić w jakimś konkretnym momencie?
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Re: remzibi OSD

Post autor: aligator »

Ok działa. Zmieniłem całe okablowanie, zrobiłem osobny plus do kamerki (bo się naczytałem o upaleniach). Podłączyłem wszystko razem z GPS z Nazy i zadziałało :shock: Nie wiem co go bolało, pewnie wszystko po trochę. Bez GPS nie szło zmienić z NTSC na Pal. Dzisiaj zwodujemy :mrgreen:
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: remzibi OSD

Post autor: robak56 »

Panowie czy wystarczy podłączyć jak na obrazku tutaj: http://www.efly.co.il/forums/attachment ... 1412342606
Macie jakieś patenty/przejściówki żeby nie ciąć przewodu?
Jak z dokładnością wysokości i odległości?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

robak56 pisze:Panowie czy wystarczy podłączyć jak na obrazku tutaj: http://www.efly.co.il/forums/attachment ... 1412342606
Tak, ale musisz wgrac firmware obslugujacy GPS Nazy (PS co Ty za fora czytasz? :shock:)
robak56 pisze:Macie jakieś patenty/przejściówki żeby nie ciąć przewodu?
Np. taki
https://code.google.com/p/minnazaosd/wiki/SolderGPS
robak56 pisze:Jak z dokładnością wysokości i odległości?
Tak jak przy innych GPSach.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: remzibi OSD

Post autor: robak56 »

Hehe...tylko szukałem obrazka w googlu. Firmware widziałem kilka stron wcześniej.
Mam jednak problem z wgraniem... Podłączam osd do usb, com 4, pisze ze połączono, przechodzę do narzędzia do upgrade, klikam połącz, łączy się i nic więcej... Włączam więc megaload czy jakoś tak, domyślnie są wybrane pliki do upgrade, jednak program czeka na "target"... Próbowałem odłączyć zasilanie osd i podłączyć ponownie, jednak to nic nie daje... Co robię źle?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

robak56 pisze:Hehe...tylko szukałem obrazka w googlu.
A nie lepiej bylo szukac u zrodla ;-)
https://sites.google.com/site/remzibios ... remzibiosd
robak56 pisze:Mam jednak problem z wgraniem... Podłączam osd do usb, com 4, pisze ze połączono, przechodzę do narzędzia do upgrade, klikam połącz, łączy się i nic więcej...
Kabel podlaczasz do OSD PO wcisnieciu polacz.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: remzibi OSD

Post autor: robak56 »

Dzięki wielkie pawelsky za pomoc :-) już wszystko podłączone, działa, jutro oblot :-)
Edit:
Remzibi, możesz poprawić link do wersji 1.58? Póki co nie do się pobrać...
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: remzibi OSD

Post autor: Marciniasty »

Da się pobrać tylko nie klikaj na link a na małą strzałeczkę po prawej stronie linku i się pobierze .
W wersji 1_58 nie działała komunikacja osd<->PC , pisałem o tym maila remzibiemu więc może coś już poprawił bo widzę plik z 15 maja do pobrania .
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Re: remzibi OSD

Post autor: remzibi »

Marciniasty pisze:Da się pobrać tylko nie klikaj na link a na małą strzałeczkę po prawej stronie linku i się pobierze .
W wersji 1_58 nie działała komunikacja osd<->PC , pisałem o tym maila remzibiemu więc może coś już poprawił bo widzę plik z 15 maja do pobrania .
Juz poprawiam .
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
GRZECHU I JURAS
Posty: 37
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 14:55
Lokalizacja: Słupca Modelarnia Witkowo

Re: remzibi OSD

Post autor: GRZECHU I JURAS »

Panowie wracając do tematu podłączenia czujnika prądu. Do którego pinu podłączyć kabelek od czujnika? Rozumiem że od strony wejścia i wyjścia video, i drugi od dołu czy też pierwszy? Podłącztyłem ten czujnik do osd do 2-go pinu od dołu(strona video) tak bez regulacji na kompie, i po dodaniu "gazu" Ampery sie nie zmieniają, osd pokazuje ciągle zero. Zaznaczam że przy wzroście mocy "dodaniu gazu" i po podłączeniu kabelka do multimetra wartość spada w dół(od 2.5V w dół). Czy to normalne? Po kalibracji bedzie ok?
Co Dwóch To Nie Jeden...Pozdrawiamy GRZECHU I JURAS
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Re: remzibi OSD

Post autor: remzibi »

remzibi pisze:
Marciniasty pisze:Da się pobrać tylko nie klikaj na link a na małą strzałeczkę po prawej stronie linku i się pobierze .
W wersji 1_58 nie działała komunikacja osd<->PC , pisałem o tym maila remzibiemu więc może coś już poprawił bo widzę plik z 15 maja do pobrania .
Juz poprawiam .
Mozna 1_59 sciagnac i sprawdzic.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Re: remzibi OSD

Post autor: aligator »

Wgrałem, działa. Czasami pokazuje takie dziwactwa
Obrazek
Obrazek
Tzn dwa razy tak pokazał. pierwszy raz w czasie lotu, ale potem znikło. Drugi raz po wylądowaniu (to ta fotka powyżej)
I jeszcze jedno - po wylądowaniu nie wyświetlają mi się parametry wykonanego lotu tzw podsumowanie.
Program konfiguracyjny mam aktualny v2.1.76 W opcjach "Ile sek.predkość=0" mam ustawione 10 ale po odczekaniu nawet większego czasu nie wyświetla się nic poza tym co w czasie lotu.
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: remzibi OSD

Post autor: robak56 »

GRZECHU I JURAS pisze:Panowie wracając do tematu podłączenia czujnika prądu. Do którego pinu podłączyć kabelek od czujnika? Rozumiem że od strony wejścia i wyjścia video, i drugi od dołu czy też pierwszy? Podłącztyłem ten czujnik do osd do 2-go pinu od dołu(strona video) tak bez regulacji na kompie, i po dodaniu "gazu" Ampery sie nie zmieniają, osd pokazuje ciągle zero. Zaznaczam że przy wzroście mocy "dodaniu gazu" i po podłączeniu kabelka do multimetra wartość spada w dół(od 2.5V w dół). Czy to normalne? Po kalibracji bedzie ok?
Możesz napisać jaki masz czujnik prądu i gdzie kupiłeś? Zamierzam też zamontować i zastanawiam się jaki powinienem wybrać.
Zależy mi przede wszystkim na dokładności wskazań napięcia baterii, teraz pokazuje tylko pełne V.
Awatar użytkownika
GRZECHU I JURAS
Posty: 37
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 14:55
Lokalizacja: Słupca Modelarnia Witkowo

Re: remzibi OSD

Post autor: GRZECHU I JURAS »

Ten czujnik nie mierzy napięcia tylko prąd. Napięcie w Voltach mierzy OSD, i dokładność możesz sobie ustawić w OSD(pełne volty, czy też do tego dziesiętne). Czujnik prądu jest taki https://elty.pl/pl/p/ACS758-100A/1017 , Do tego stabilizator napięcia, rezystor i kondensator. Wszystko tak jak na płytce. kabelek od czujnika podłączony do 2 pinu od dołu od strony video. Działa elegancko.
Co Dwóch To Nie Jeden...Pozdrawiamy GRZECHU I JURAS
ODPOWIEDZ