remzibi OSD

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Re: remzibi OSD

Post autor: remzibi »

aligator pisze:Wgrałem, działa. Czasami pokazuje takie dziwactwa......
Takie cos sie pojawi jak z GPSu na chwile wleca jakies smieci z danymi.
Ale co minute i 3 sekundy jest kasowany caly obraz i te s miecia sa tez wykasowywane.
W firmware do NAZA nie ma podsumowania, wiec ustawianie tego z GUI nie da efektu.
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
Awatar użytkownika
Pawel Sco
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 23:30
Lokalizacja: carfin

Re: remzibi OSD

Post autor: Pawel Sco »

Podlaczylem pod swoja naze OSD z bangood http://www.banggood.com/S-OSD-iOSD-Remz ... 58349.html i mam problem. Po pierwsze horyzont nie dziala a po drugie sama sie przelacza tzn zmienia tryby wyswietlania mial ktos z was takie problemy ??
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: remzibi OSD

Post autor: Pinio »

Nie sądzę aby ktoś na polskim forum pomógł Ci z tym OSD - piszesz w poście autora sprzętu, który napewno bardzo dużo czasu poświęcił aby go wymyślić, zaprojektować udoskonalić a chińczyk zerżnął pomysł i sprzedaje jak swój!
Napisz na banggood że masz problem oni szybko odpisują, no i druga rada jak dadzą Ci w mailu odpowiedź że oddadzą ci kasę - napisz do Remzibi`ego i kup oryginalny produkt wtedy wsparcie masz gwarantowane
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

Pawel Sco pisze:Podlaczylem pod swoja naze OSD z bangood
To nawet nie jest klon Remzibiego, nie ten watek.
Awatar użytkownika
aligator
Posty: 152
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 13:08
Lokalizacja: Poznań

Re: remzibi OSD

Post autor: aligator »

34$ ! Polski oryginalny miałbyś taniej.
Pozdrawiam Maciej. F450, Naza+GPS, TGY9XR, LRSv1, Boscam 5,8G 200mW, RemZibi OSD, Quanum V2.
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: remzibi OSD

Post autor: Marciniasty »

S-osd to jest ładnie upakowane mninazaosd z dzielnikami napięcia oparte na minim osd . Z remzibim ma tyle wsólnego że chinole napisali remzibi w nazwie aby poprawić sobie marketing .
Awatar użytkownika
Pawel Sco
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 23:30
Lokalizacja: carfin

Re: remzibi OSD

Post autor: Pawel Sco »

a to przepraszam za bule, a gdzie dostane produkt autora ? z checia kupie i wspomoge rodzimego producenta
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: remzibi OSD

Post autor: Verid »

Pawel Sco pisze:a gdzie dostane produkt autora ?
Pinio pisze: napisz do Remzibi`ego i kup oryginalny produkt
Czytaj Pawle, czytaj. :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Re: remzibi OSD

Post autor: remzibi »

Pawel Sco pisze:Podlaczylem pod swoja naze OSD z bangood http://www.banggood.com/S-OSD-iOSD-Remz ... 58349.html i mam problem. Po pierwsze horyzont nie dziala a po drugie sama sie przelacza tzn zmienia tryby wyswietlania mial ktos z was takie problemy ??
Pod tym produktem na forum wpisal sie remzibi (pierwszy wpis) http://forum.banggood.com/forum-topic-33784.html

Generalnie tylko patent Pawelsky'ego z dodatkowym uC Atmega wspiera AH z NAZA .
When injustice becomes law, resistance becomes Duty...
Thomas Jefferson
kacznix
Posty: 177
Rejestracja: wtorek 26 lis 2013, 16:10
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: remzibi OSD

Post autor: kacznix »

Dzisiaj podczas latania zdarzyło mi się kilka razy, że GPS gubił fixa. Nagle wyświetlał jakieś dane z kosmosu jak np. odległość od bazy 59847262, strzałka na bazę wariowała, a chwilę po tym na ekranie ukazywało się podsumowanie lotu chociaż model był cały czas w powietrzu. Wcześniej wszystko było ok. Czy to może mieć coś wspólnego z tym?
remzibi pisze:Takie cos sie pojawi jak z GPSu na chwile wleca jakies smieci z danymi.
Ale co minute i 3 sekundy jest kasowany caly obraz i te s miecia sa tez wykasowywane.
Taka sytuacja jest trochę deprymująca bo nie chciałbym stracić doraźnej pomocy w powietrzu będąc spory kawałek od bazy.
GPS nigdy nie był "bity", szybko łapie 10-12 satelit.
MirekW
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 29 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: remzibi OSD

Post autor: MirekW »

Zastanawiam się, czy mogę wykorzystać Remzibi OSD do innych celów niż to robię normalnie podczas latania. Chciałbym wyświetlać dowolne dane przesyłane z zewnętrznej atmegi (dane tekstowe) na monitorze nie związane z telemetrią. Czy istnieje oprogramowanie tego OSD, które to umożliwi?
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: remzibi OSD

Post autor: mkrawcz1 »

Możesz przystosować to FW: http://code.google.com/p/hazys-osd/
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: remzibi OSD

Post autor: pawelsky »

MirekW pisze:Zastanawiam się, czy mogę wykorzystać Remzibi OSD do innych celów niż to robię normalnie podczas latania.
Mozesz
https://sites.google.com/site/remzibios ... n-protocol
$M,x,y,L,E,text,<CRLF>
MirekW
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 29 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: remzibi OSD

Post autor: MirekW »

Dziękuję za odpowiedzi. Przyjrzę się informacjom na ten temat.
William
Posty: 41
Rejestracja: piątek 31 sty 2014, 19:17
Lokalizacja: Zagościniec

Re: remzibi OSD

Post autor: William »

Używam oryginalnego osd remzibiego z kfc32, większość danych pokazuje dobrze, jedyne do czego mogę mieć zastrzeżenie to strzałka wskazująca kierunek do bazy, ale podejrzewam, że może to być źle skalibrowany kompas.
Mam następujące pytanie, czy osd powinno pokazywać podsumowanie lotu po rozbrojeniu silników? Zależy mi z lekka na tym, jedyne co mogę dodać, to to, że po uzbrojeniu silników osd zapisuje dom.
Legwan, KFC32, Rctimer 5010-620KV, FVT 30A blheli, 12x4,5, Turnigy 9XR + FrSky DF
ODPOWIEDZ