remzibi OSD

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

W sumie nie bardzo wierzylem , ze OSD kiedys poleci w kosmos :) hehe .
Ale byc moze sie doczekam - z racji ogromnej elastcznosci konfiguracji OSD , zostalo ono uzyte jako czesc pierwszego amatorskiego satelity . Troszke zmodyfikowalem firmware na ich prosbe do pracy bez GPSa .
Okazuje sie , ze postepy prac jednak sa i juz mamy pierwsza konferencje prasowa http://www.youtube.com/watch?v=dl25znIXW0I
W sumie nie zdawalem sobie nawet sprawy , ze sporo ludzi sie tym zajmuje .
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No panie to gratulacje
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

W sumie powinien byc to osobny watek - ale okazuje sie , ze prace na czytaczen danych ekranu postepuja
radar 3D robi wrazenie - virtual reality
Oto filmik http://vimeo.com/23092643


linki do dyskusji :
http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 88&page=14

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 452&page=9

Najlepsze - , ze tak naprawde moze to wspolpracowac ze wszystkim teoretycznie i wcale nie trzeba zadnego OSD w modelu - tylko GPS i cos do transmisji danych .
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Nie znalazłem innego miejsca w necie, w którym mógłbym zgłosić sugestię co do konfigurowalności OSD.

Sugestia dotyczy możliwości zdefiniowania tzw. justowania prezentowanych wartości.
Wszystkie informacje wyświetlane są z wyrównaniem do lewej strony co w przypadku umieszczenia informacji po lewej stronie ekranu nie zdarza się iż informacje sprawiają wrażenie "nieupożądkowanych".

Przykład to np. napięcie na pakiecie napędowym:
E11,2V
Gdy napięcie spadnie do poniżej 10:
E9,9V

Chyba lepiej widoczne to jest na odległości i wysokości czy wsp. GPS.

Warto było by mieć opcję konfiguracyjną z możliwością decyzji do której (lewa/prawa) odczyty mają być równane.

Miło by było mieć również możliwość decyzji czy znaki przed i po mają doklejać się do wyświetlanej wartości (tak jak teraz) czy jednak być nieruchome.
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

Sugestie przyjete pod rozwage . :)
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Remzibi, to jeszcze jedna sugestia ale pod poważną rozwagę - częstotliwość odświeżania liczby satelit.

Oczekiwanie na Auto HomeSave ze względu na ilość satelit jest nieco, hmmm, flustrujące.
Wiem, że w dowolnym momencie można samemu zapisać pozycję bazy, ale nie było by poważnym robic to przy 2ch satelitach.

Oczekiwanie aż 5-8 minut aby OSD odnalazło 5-6 satelit to koszmar.

Moja propozycja: częstsze odświeżanie np. co 5-10sek do chwili odnalezienia minimalnej liczby satelit (określonej przez Auto HomeSave) albo do chwili ręcznego HomeSave.
Uczmy innych jak myśleć a nie co myśleć. Wtedy unikniemy wielu nieporozumień.
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

Rufio pisze:Remzibi, to jeszcze jedna sugestia ale pod poważną rozwagę - częstotliwość odświeżania liczby satelit.

Oczekiwanie na Auto HomeSave ze względu na ilość satelit jest nieco, hmmm, flustrujące.
Wiem, że w dowolnym momencie można samemu zapisać pozycję bazy, ale nie było by poważnym robic to przy 2ch satelitach.

Oczekiwanie aż 5-8 minut aby OSD odnalazło 5-6 satelit to koszmar.

Moja propozycja: częstsze odświeżanie np. co 5-10sek do chwili odnalezienia minimalnej liczby satelit (określonej przez Auto HomeSave) albo do chwili ręcznego HomeSave.
W GUI do konfiguracji usatwiasdz sobie liczbe satelit po ktorych znalezieniu zrobi sie save_home .
Poprostu ustaw je na 2 sztuki i juz . Chociaz to nic nie da bo:
Tak naprawde OSD szybciej lapie satelity niz je pokazuje - oczka przewracaja sie tak dlugo az GPS zlapie fixa - a staje sie to przy mnimalnie 3 satelitach .
Proponuje wiec ustawic na 3 satelity i bedzie lapal home - niestety tak pozycja jak i wysokosc bedzie mocno przeklamana .
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

remzibi pisze:
Rufio pisze: Oczekiwanie na Auto HomeSave ze względu na ilość satelit jest nieco, hmmm, flustrujące.
Wiem, że w dowolnym momencie można samemu zapisać pozycję bazy, ale nie było by poważnym robic to przy 2ch satelitach.

Oczekiwanie aż 5-8 minut aby OSD odnalazło 5-6 satelit to koszmar.

Moja propozycja: częstsze odświeżanie np. co 5-10sek do chwili odnalezienia minimalnej liczby satelit (określonej przez Auto HomeSave) albo do chwili ręcznego HomeSave.
W GUI do konfiguracji usatwiasdz sobie liczbe satelit po ktorych znalezieniu zrobi sie save_home.
Główny problem jaki opisałem to fakt, że łapanie fixa przez OSD w moim przypadku to 5-8 czasem 11 minut !!!
Gdzieś wyczytałem, że liczba satelit jest weryfikowana nie częściej niż 1 na 60sek (o ile pamiętam to Ty byłeś autorem odpowiedzi).
W locie nie ma problemu - niech sobie aktualizuje co 60sek, ale w porównaniu do innych GPSów (mam drugi przy FY-21AP) to wieczna wieczność.
Jeśli łapanie fixa nie jest skorelowana wprost z liczbą wyświetlanych satelit to co może być przyczyną (GPSa mam na samym czubku modelu, na wierzchu, nic oprócz Lipoli nie ma w okolicy oprócz 2giego GPSa) ?

Miałem wrażenie, że to kwestia właśnie tej długo trwającej pętli.
Uczmy innych jak myśleć a nie co myśleć. Wtedy unikniemy wielu nieporozumień.
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Doczytałem na innym forum aby pokombinować z różnymi elementami instalacji - w moim przypadku głównie z kamerką, która jest najbliżej GPSa (przetwornica kamerki może zakłócać). Zbadam temat.
Uczmy innych jak myśleć a nie co myśleć. Wtedy unikniemy wielu nieporozumień.
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

Rufio pisze:Doczytałem na innym forum aby pokombinować z różnymi elementami instalacji - w moim przypadku głównie z kamerką, która jest najbliżej GPSa (przetwornica kamerki może zakłócać). Zbadam temat.
Najprosciej to podpiac tylko samo OSD z GPSem bezposrednio do monitorka - bez nadajnikow video camer itp . bez niczego - i obadac jak sie zachowuje .
Potem podlaczac poszczegolne elementy , czyli link video , potem camere potem RC itp.
oraz kontrolowac kiedy zaczyna sie kiepscic - tym sposbem znadziemy raz dwa gdzie jest problem .
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Po weekendzie nowe wnioski dotyczące łapania fixa przez OSD ze "stock'owym" GPSem.

Otóż absolutnie wystarczającym jest umieszczenie GPSa np. na kawałku taśmy aluminiowej 5x5cm.
Nie zmieniłem położenia GPSa - najpierw załączam tor video (kamera, osd, VTX), i po złapaniu fixa, całą resztę.
Fix łapanay jest w ciągu 2 no 3ch minut - czyli tak jak bym sobie tego życzył a nawet lepiej.

Patent z aluminiowym podkładem, sprzedał mi kolega z pola. Warto tą wiedzę gdzieś przy opisie OSD umieścić
Uczmy innych jak myśleć a nie co myśleć. Wtedy unikniemy wielu nieporozumień.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Możesz rozjaśnić z tą taśmą? Czy to może być ALU samoprzylepna? Czy ma być z masą połączona? Więcej detali plizz....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Zwykła, najzwyklejsza, samoprzylepna taśma aluminiowa - taka z marketu budowlanego
(nie jakaś "pakowa" co to na aluminium tylko wygląda).

Taśma naklejona na model, na taśmie GPS. - bez żadnych "masowań".

Taki kwadracik czy prostokącik podobno działa jak reflektor - trochę nie wierzyłem że to coś da, ale warto było spróbować. No efekt przeszedł moje oczekiwania.
Uczmy innych jak myśleć a nie co myśleć. Wtedy unikniemy wielu nieporozumień.
Awatar użytkownika
remzibi
Posty: 614
Rejestracja: wtorek 23 mar 2010, 15:32
Lokalizacja: Rumia

Post autor: remzibi »

Podrzuc fotke - dolacze do opisu glownego .
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Jak dla mnie to jedyna rzeczą, która mogła zakłócić odbiornik gps, w tym taki co w remzibiego jest w zestawie to był nadajnik video. Przy czym 0,5w nie zakłócał a ten 1w lawmate faktycznie zakłócał (pasmo 2,4ghz).

Kamerki i inne u mnie nie zakłócały absolutnie.
ODPOWIEDZ