Lokalizator zagubionego sprzętu latającego

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
JLasocki
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 31 sie 2010, 09:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JLasocki »

SIM908 to jest moduł GSM i GPS w jednym.
Jest jedno "ale" - wymaga podpięcia obu anten. Także idziesz w tym momencie w wymiary i wagę. Chipy GPS Mediateka (stosowane m.in. przez Remzibiego i Misia) są niewielkie i mają już zintegrowaną antenkę na pokładzie. Także bym się nie podpalał, nie wiadomo też jaką dokładnością lokalizacji dysponuje SIM908 w odróżnieniu od Sirfa czy Mediateków.

TK102B i TK106 różnią się chyba chipem GSM. SIM900 ma 4 częstotliwości pracy, niższe 3, nie wiem co jeszcze się stosuje w .pl poza 900 i 1800 MHz. Druga sprawa to nie wiadomo jakie są różnice w kodzie siedzącym w ARMie (a ja głupi wierzyłem że taki temat można Atmegą opędzić :), pewnie coś ulepszyli. Najlepszy jest TK104 - ma funkcję zdalnego odcięcia gazu :)
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

Myszon pisze:Zakupiłem TK106 jutro pewnie przyjdzie. Myślę że uczepie go na końcu nogi od podwozia - nie powinien siać. jeśli to pracuje od 900mhz wzwyż to nie ma za bardzo czego mi zakłócać. Sprawdzę go w locie na hexie z rozładowaną oczywiście w połowie baterią słabej mocy co by nie uciekł za daleko w razie W - podejmuje się testu. GPRS off - jedynie odpowiedzi na SMS mu ustawie.
no to czekam niecierpliwie na testy, bo po twojej przygodzie to podczas moich lotów znów mam adrenalinkę - dzięki :-P

ja latam samolotami, ale wiem jedno, raz wylądowałem na drzewie 18m nad ziemią szybolem 2,6m w odległości ok 1km od bazy, i gdyby to było dalej i siadła wizja, nie miałbym współrzędnych to ciężki temat namierzyć go w koronach drzew ;-)
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Post autor: pki »

in4fan pisze:to nie jest przypadkiem tak: [0] => 0806130042 - Serial number
[1] => 934757776 - authorized number
[2] => GPRMC - GPRMC
[3] => 004238.680 -Time( UTC ): 00 = hours, 42 = minutes, 38.680 = seconds
[4] => A - validation of data: A = valid, V = invalid
[5] => 4009.4647 - latitude: 40 degrees, 09.4647 minutes
[6] => N - hemisphere: N = northern, S = southern
[7] => 00851.3850 -longitude: 008 degrees, 51.3850 minutes
[8] => W -hemisphere: W = western, E = eastern
[9] => 3.06
[10] => 143.10
[11] => 130608
[12] =>
[13] =>
[14] => A*7F
[15] => L - GPS signal indicator
[16] => imei:359586013873281 - IMEI number
[17] => 102 - CRC16 checksum
Jak byś czytał mój post to byś wiedział że nie.
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Post autor: pki »

pbrys pisze:
Myszon pisze:Zakupiłem TK106 jutro pewnie przyjdzie. Myślę że uczepie go na końcu nogi od podwozia - nie powinien siać. jeśli to pracuje od 900mhz wzwyż to nie ma za bardzo czego mi zakłócać. Sprawdzę go w locie na hexie z rozładowaną oczywiście w połowie baterią słabej mocy co by nie uciekł za daleko w razie W - podejmuje się testu. GPRS off - jedynie odpowiedzi na SMS mu ustawie.
no to czekam niecierpliwie na testy, bo po twojej przygodzie to podczas moich lotów znów mam adrenalinkę - dzięki :-P

ja latam samolotami, ale wiem jedno, raz wylądowałem na drzewie 18m nad ziemią szybolem 2,6m w odległości ok 1km od bazy, i gdyby to było dalej i siadła wizja, nie miałbym współrzędnych to ciężki temat namierzyć go w koronach drzew ;-)
Jak by nie było - z trakerem też może być ciężko ale łatwiej niż bez :-)

Dziś robiłem test ale innego rodzaju. Rano zabrałem traker ze sobą w kieszeni. Uruchomiona transmisja GPRS. Bateria trzymała 12 godzin. Robiłem trasę ok. 80km, potem 9 godzin na miejscu z bardzo słabym zasięgiem, potem powrót. Pierwszą trasę mam całą, powrót więcej niż połowę. Na miejscu jakieś tam punkty pojedyncze. Z tego jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

czyli inwestować w tk106 :?:
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

No przyszło to to - zarąbiste urządzenie zamówię jeszcze z chin będzie taniej i wsadzę do auta. Na zwrotny SMS trzeba chwilkę czekać nawet i pół minuty. W samochodzie z tylnej kanapy łapie idealnie. Do hexy przyczepie na weekend bo akurat przebudowę robię pod gimbal. Generalnie bardzo mi sie spodobało to cacko.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
JLasocki
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 31 sie 2010, 09:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JLasocki »

Myszon i pozostali - jeśli wsadzacie to do auta czy czegokolwiek co może zostać pożyczone bez Waszej wiedzy to nie chwalcie się gdzie to zainstalowaliście (nigdy nie wiadomo kto jeszcze czyta forum). Złodzieje aut mają do dyspozycji jammery (do kupienia zresztą na DX za realtywnie niewielkie pieniądze) zakłócające komunikację GSM i GPS. Wsiada z takim do auta jak wie że ma tracker i tracker jest zagłuszony więc niewiele pomoże. Nie jedna fura tak już odjechała, dlatego uczulam.
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Spoko kto by chciał 10letnią megane. Pomyślałem też że można by dziecku w plecak wszyć, przynajmniej jak jedzie na wycieczkę bo na co dzień ma prywatny transport itp. Poza tym są wersje dla zwierząt jeszcze mniejsze. Kosztuje to tyle co nic a na wszelki wypadek warto mieć.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
JLasocki
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 31 sie 2010, 09:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JLasocki »

Myszon pisze:Spoko kto by chciał 10letnią megane.
Na części też kradną. W zasadzie kradzieże samochodów robi się obecnie głównie po to.
Dlatego najczęściej znikają auta typu Seicento czy VW. Francuzy też :)
in4fan
Posty: 270
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 20:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: in4fan »

JLasocki pisze:... (a ja ... wierzyłem że taki temat można Atmegą opędzić :)...
http://www.youtube.com/watch?v=FXFCvjtoXvQ
Finwing Penguin/FPV Raptor/V120D03/GeniusCP
PhoenixRC/RealFlightG5/Reflex/AeroFly
FSX/DCS/TakeOn/WorldOfWarplanes/WarThunder
Awatar użytkownika
qwert
Posty: 436
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 16:14
Lokalizacja: Czikagoł

Post autor: qwert »

Co kupiłeś Myszon? TK106?
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Post autor: pki »

Myszon pisze:No przyszło to to - zarąbiste urządzenie zamówię jeszcze z chin będzie taniej i wsadzę do auta. Na zwrotny SMS trzeba chwilkę czekać nawet i pół minuty. W samochodzie z tylnej kanapy łapie idealnie. Do hexy przyczepie na weekend bo akurat przebudowę robię pod gimbal. Generalnie bardzo mi sie spodobało to cacko.
Kupiłem kilka tych trakerów. Jakie to było moje zdziwienie gdy uruchomiłem drugi. Drugi odpowiada natychmiast. Może być to też sprawa sieci/karty. W pierwszym jest plus, odpowiada jak u myszona, 30 sekund. W drugim play, odpowiada w kilka sekund. Jutro zmienię karty odwrotnie i zobaczę czy to różnica trakera czy karty. :)
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

Mi się podoba to rozwiązanie mało dokładne ale z anteną kierunkową powinno się sprawdzać.

Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Post autor: pki »

Fishbin, to na filmie wydaje się łatwiejsze niż jest w rzeczywistości. Dodatkowo jak ktoś nie ma sprzętu na pasmo to dodatkowy wydatek na radio i antenę, najlepiej kierunkową. Oczywiście też lepsze niż nic :)
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Fiszbin pisze:Mi się podoba to rozwiązanie mało dokładne ale z anteną kierunkową powinno się sprawdzać.
Od dwóch lat jest to zaimplementowane w eLeReS'ie...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ