Lokalizator zagubionego sprzętu latającego
Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy
-
- Posty: 491
- Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
- Lokalizacja: Kielce
Tyle że opcja gsm w wielu miejscach niestety nie da rady. Skoro tam gdzie często robię zdjęcia normalnie a będe na pewno latał nie ma żadnego operatora to nic nam to nie da.
Chyba to rozwiązanie z eleresem będzie najlepsze.
Bo rozumiem, że działa tak, że w modelu mam nadajnik, a powiedzmy latam czy jeżdżę samochodem po okolicy z odbiornikiem który przechwyci pozycję zguby i mi ją poda.
Jeśli to tak działa to kupuję
Chyba to rozwiązanie z eleresem będzie najlepsze.
Bo rozumiem, że działa tak, że w modelu mam nadajnik, a powiedzmy latam czy jeżdżę samochodem po okolicy z odbiornikiem który przechwyci pozycję zguby i mi ją poda.
Jeśli to tak działa to kupuję
No tak, tylko tak jak to działa teraz, jeśli stracimy przy krecie pakiet albo zasilanie eleresa, to kapa.
Dlatego samodzielne zasilanie modułu w trybie poszukiwania byłoby super.
Dlatego samodzielne zasilanie modułu w trybie poszukiwania byłoby super.
Pronokopter V1 dzielnie służył prawie rok:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=10572&start=0
Pronokopter V2:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=16755&start=0
Dragonek+KFC FTB
FX-61:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=18288&start=0
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=10572&start=0
Pronokopter V2:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=16755&start=0
Dragonek+KFC FTB
FX-61:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=18288&start=0
-
- Posty: 491
- Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
- Lokalizacja: Kielce
Nie używaj google maps tylko zainstaluj sobie google earth bo tak jak mówi kojak - współrzędne są przyciągane do dróg.
aidan podesłał mi info że coś takiego się może sprawdzić http://www.nais.net.pl/pl_PL/p/Mini-Lok ... -Xexun/150
Lata ktoś z tym? - może wystarczy czasówkę do tego dorobić aby odpalał po określonym czasie?
Jakiś test nawet znalazłem
aidan podesłał mi info że coś takiego się może sprawdzić http://www.nais.net.pl/pl_PL/p/Mini-Lok ... -Xexun/150
Lata ktoś z tym? - może wystarczy czasówkę do tego dorobić aby odpalał po określonym czasie?
Jakiś test nawet znalazłem
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
googlemaps też szuka, kluczem jest poprawny zapis współrzędnych i świadomość jaki zapis stosuje osd - najprościej DDD
https://support.google.com/maps/answer/18539?hl=en
Inna sprawa, że nowe mapy google zmieniły chyba układ współrzędnych WGS na inne odwzorowanie i trzeba sprawdzić który jest zgodny z naszymi GPS aby uniknąć shiftu 200m
Zawsze jest też geoportal.gov.pl w którym możemy wybrać dowolny układ współrzędnych, - wazne żeby nie mieszać zapisu dziesiętnego i stopni. Remzibi daje możliwość wyboru sposobu zapisu współrzędnych.
za instrukcją REMZIBI
Q: I lost my plane, how can I use the GPS coordinates to find it?
A: Google Earth is a good tool to try. The latitude and longitude numbers on Remzibi's OSD are represented as degrees (dd), minutes (mm) and seconds(ssss), but in the format where Latitude is ddmm.mmmm and logitude is dddmm.mmmm.
Ja stosuje DD.DDDDDD
Once you have installed Google Earth and you have written down your last latitude and longitude (from your video recorder's playback), open Google Earth and click the "Fly To" tab on the left side of the main screen. From here, you can enter the coordinates from your OSD in the form of dd mm.mmmm [N/S],ddd mm.mmmm [E/W] (ie 36 00.9658 N,114 44.2698 W).
Google Earth also shows Lat and Long in another format (dd°mm'ss.ss). You can convert from one to the other by multiplying or dividing by 60. From the format on Remzibi's OSD, if you take the fractional minutes (.mmmm) * 60 = ss.ss.
For Example:
3600.9658N = 36°00' + .9658 X 60 = 36°00'57.95N
11444.2698W = 114°44' + .2698W X 60 = 114°44'16.19W
Please note that if you have not selected Datum #220 (WGS 1984 Global Definition) then your location shown on Google Earth may be off by as much as 200 meters.
https://support.google.com/maps/answer/18539?hl=en
Inna sprawa, że nowe mapy google zmieniły chyba układ współrzędnych WGS na inne odwzorowanie i trzeba sprawdzić który jest zgodny z naszymi GPS aby uniknąć shiftu 200m
Zawsze jest też geoportal.gov.pl w którym możemy wybrać dowolny układ współrzędnych, - wazne żeby nie mieszać zapisu dziesiętnego i stopni. Remzibi daje możliwość wyboru sposobu zapisu współrzędnych.
za instrukcją REMZIBI
Q: I lost my plane, how can I use the GPS coordinates to find it?
A: Google Earth is a good tool to try. The latitude and longitude numbers on Remzibi's OSD are represented as degrees (dd), minutes (mm) and seconds(ssss), but in the format where Latitude is ddmm.mmmm and logitude is dddmm.mmmm.
Ja stosuje DD.DDDDDD
Once you have installed Google Earth and you have written down your last latitude and longitude (from your video recorder's playback), open Google Earth and click the "Fly To" tab on the left side of the main screen. From here, you can enter the coordinates from your OSD in the form of dd mm.mmmm [N/S],ddd mm.mmmm [E/W] (ie 36 00.9658 N,114 44.2698 W).
Google Earth also shows Lat and Long in another format (dd°mm'ss.ss). You can convert from one to the other by multiplying or dividing by 60. From the format on Remzibi's OSD, if you take the fractional minutes (.mmmm) * 60 = ss.ss.
For Example:
3600.9658N = 36°00' + .9658 X 60 = 36°00'57.95N
11444.2698W = 114°44' + .2698W X 60 = 114°44'16.19W
Please note that if you have not selected Datum #220 (WGS 1984 Global Definition) then your location shown on Google Earth may be off by as much as 200 meters.
Ja to widzę tak - lokalizator zapisuje w ustalonych sekwencjach koordynaty.Nadpisuje je cały czas np. do ostatnich 2-3 najbardziej aktualnych.W przypadku wielkiego booom ! odtwarza ostatnie zapisy i wysyła do chlipiącego i szlochającego.Verid pisze:Dla mnie kluczową funkcją byłoby wysyłanie ostatniego poprawnego FIX'a. Przy gruncie lub w przypadku przewrotki na plecy mogą być problemy z widocznością satelit a tak BlackBox zawsze dostaczy poprawne dane.
No i jakoś tylko jeszcze to upchnąć do bunkra,czy Azylu (z J.Foster) żeby mu się krzywda nie stała
Pozdrawiam, Jacek
no właśnie "ostatni" - a jak on będzie lipa ? - nie lepiej mieć 2-3 ? Rurku,sam dobrze wiesz jak to z tym szczęsciem jest - jak mu nie pomożesz to on może d...y nie ruszyćRurek pisze:Wystarczy przechowywać i wysyłać ostatni odczyt przy fixie minimum 5 satelit wraz z godziną z której jest ten odczyt. Wtedy ma się pewność że koordynaty są prawidłowe...a przy odrobinie szczęścia nawet aktualne
Pozdrawiam, Jacek