Lokalizator zagubionego sprzętu latającego

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

Tyle że opcja gsm w wielu miejscach niestety nie da rady. Skoro tam gdzie często robię zdjęcia normalnie a będe na pewno latał nie ma żadnego operatora to nic nam to nie da.

Chyba to rozwiązanie z eleresem będzie najlepsze.
Bo rozumiem, że działa tak, że w modelu mam nadajnik, a powiedzmy latam czy jeżdżę samochodem po okolicy z odbiornikiem który przechwyci pozycję zguby i mi ją poda.
Jeśli to tak działa to kupuję :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

To tak działa i jest zaimplementowane w eLeReSie od przynajmniej dwóch lat :-)

Edicao: znaczy szukajka -pikacz nadawczy sygnału "sos" jest od dawna. .. a jak się uda MMsów namówić to może wprowadzą te fajne rozwiązanie z nadawaniem koordynat GPS
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Prono »

No tak, tylko tak jak to działa teraz, jeśli stracimy przy krecie pakiet albo zasilanie eleresa, to kapa.
Dlatego samodzielne zasilanie modułu w trybie poszukiwania byłoby super.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Loop - raczy ty przyśpiesz. Ja o jednym, ty o drugim... :mrgreen:
Ten wredny...
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

No właśnie chodzi mi o to czy to np. da się zamknąć w szczelnej obudowie, będzie miało własne niezależne zasilanie i np wtedy takiego pancernika na rzep do koptera i przez pare dni od kraksy mam dane do złapania.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Dla mnie kluczową funkcją byłoby wysyłanie ostatniego poprawnego FIX'a. Przy gruncie lub w przypadku przewrotki na plecy mogą być problemy z widocznością satelit a tak BlackBox zawsze dostaczy poprawne dane.
Ten wredny...
retmiwrd
Posty: 112
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 09:14
Lokalizacja: Baniocha

Post autor: retmiwrd »

Witam serdecznie.
Panowie jeśli mowa o odnajdywaniu modelu chciałbym zapytać jak należy wpisywać koordynaty z REMZIBI OSD do gogle maps czy innej mapki bo mi jakoś nie wychodzi?
TALON FPV, FUTABA 9CP+eleresMOD, REMZIBI OSD,SONY TVL 600, FY21AP, FOX 800
TAROT T960, 3axis gimbal, SONY ILCE5100
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

sprawdź na początek format współrzędnych czy tu i tu masz stopnie minuty sekundy czy dziesiętny zapis, poza tym googlemaps lubi przyciągać do znanych dróg i jeszcze jedno, nowe mapy google mają jakiś inny punkt odniesienia układu współrzędnych
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Nie używaj google maps tylko zainstaluj sobie google earth bo tak jak mówi kojak - współrzędne są przyciągane do dróg.

aidan podesłał mi info że coś takiego się może sprawdzić http://www.nais.net.pl/pl_PL/p/Mini-Lok ... -Xexun/150

Lata ktoś z tym? - może wystarczy czasówkę do tego dorobić aby odpalał po określonym czasie?

Jakiś test nawet znalazłem
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

googlemaps też szuka, kluczem jest poprawny zapis współrzędnych i świadomość jaki zapis stosuje osd - najprościej DDD
https://support.google.com/maps/answer/18539?hl=en

Inna sprawa, że nowe mapy google zmieniły chyba układ współrzędnych WGS na inne odwzorowanie i trzeba sprawdzić który jest zgodny z naszymi GPS aby uniknąć shiftu 200m
Zawsze jest też geoportal.gov.pl w którym możemy wybrać dowolny układ współrzędnych, - wazne żeby nie mieszać zapisu dziesiętnego i stopni. Remzibi daje możliwość wyboru sposobu zapisu współrzędnych.

za instrukcją REMZIBI

Q: I lost my plane, how can I use the GPS coordinates to find it?
A: Google Earth is a good tool to try. The latitude and longitude numbers on Remzibi's OSD are represented as degrees (dd), minutes (mm) and seconds(ssss), but in the format where Latitude is ddmm.mmmm and logitude is dddmm.mmmm.

Ja stosuje DD.DDDDDD

Once you have installed Google Earth and you have written down your last latitude and longitude (from your video recorder's playback), open Google Earth and click the "Fly To" tab on the left side of the main screen. From here, you can enter the coordinates from your OSD in the form of dd mm.mmmm [N/S],ddd mm.mmmm [E/W] (ie 36 00.9658 N,114 44.2698 W).

Google Earth also shows Lat and Long in another format (dd°mm'ss.ss). You can convert from one to the other by multiplying or dividing by 60. From the format on Remzibi's OSD, if you take the fractional minutes (.mmmm) * 60 = ss.ss.

For Example:
3600.9658N = 36°00' + .9658 X 60 = 36°00'57.95N
11444.2698W = 114°44' + .2698W X 60 = 114°44'16.19W

Please note that if you have not selected Datum #220 (WGS 1984 Global Definition) then your location shown on Google Earth may be off by as much as 200 meters.
Awatar użytkownika
aidan
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 29 wrz 2011, 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aidan »

Myszon pisze:Lata ktoś z tym?
Mamy takiego kolegę na Pałacowej, nie będę wytykał paluchem :-P ale gdyby nie taki tracker to by przez jeden rok kupił już chyba z 20 szt. w FPV SkySurfer-ów... Przylepić na koniec ramienia/skrzydła aby jak najmniej siało i tyle.

Trackerów poszukaj na Alledrogo...
retmiwrd
Posty: 112
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 09:14
Lokalizacja: Baniocha

Post autor: retmiwrd »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Będę próbował.
TALON FPV, FUTABA 9CP+eleresMOD, REMZIBI OSD,SONY TVL 600, FY21AP, FOX 800
TAROT T960, 3axis gimbal, SONY ILCE5100
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Verid pisze:Dla mnie kluczową funkcją byłoby wysyłanie ostatniego poprawnego FIX'a. Przy gruncie lub w przypadku przewrotki na plecy mogą być problemy z widocznością satelit a tak BlackBox zawsze dostaczy poprawne dane.
Ja to widzę tak - lokalizator zapisuje w ustalonych sekwencjach koordynaty.Nadpisuje je cały czas np. do ostatnich 2-3 najbardziej aktualnych.W przypadku wielkiego booom ! odtwarza ostatnie zapisy i wysyła do chlipiącego i szlochającego.
No i jakoś tylko jeszcze to upchnąć do bunkra,czy Azylu (z J.Foster) żeby mu się krzywda nie stała
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Wystarczy przechowywać i wysyłać ostatni odczyt przy fixie minimum 5 satelit wraz z godziną z której jest ten odczyt. Wtedy ma się pewność że koordynaty są prawidłowe...a przy odrobinie szczęścia ;-) nawet aktualne
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Rurek pisze:Wystarczy przechowywać i wysyłać ostatni odczyt przy fixie minimum 5 satelit wraz z godziną z której jest ten odczyt. Wtedy ma się pewność że koordynaty są prawidłowe...a przy odrobinie szczęścia ;-) nawet aktualne
no właśnie "ostatni" - a jak on będzie lipa ? - nie lepiej mieć 2-3 ? Rurku,sam dobrze wiesz jak to z tym szczęsciem jest - jak mu nie pomożesz to on może d...y nie ruszyć :-D
Pozdrawiam, Jacek
ODPOWIEDZ