Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest sobota 16 gru 2017, 08:23

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 125  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

W głównym wątku od KFC32, w pierwszym poście zamieściłem nowy soft iNav 1.4 dla produktów KFC32. Tutaj opisze moje wnioski z testów na samolocie.

Generalnie co tu pisać... działa ;-)

Podłączamy wszystko jak w starych KFC, czyli motor, lotka, lotka... nie ma na drugim kanale drugiego silnika... bo szkoda kanału na niego i zrobiłem aby PWM2 był już od drugiego dla lotek itp. Dlatego oznaczenia w GUI nie pasują do opisu na ich obrazkach. Ale oni w GUI i tak mają pomieszane bo jedna zakładka numeruje serwa od 0 a druga od 1... Tak czy siak da się połapać... Reasumując podłączenie zostawiamy jak było, wybieramy mixer jaki ma być lub piszemy własny bo tu można i tyle.
Na zakładce serwa konfigurujemy sobie reversy, midpointy itp. Przy czym pierwsze dwa serwa w GUI to jest bodaj gimbal, potem coś jeszcze i trzecie chyba to jest pierwsza lotka...

Jak już macha jak trzeba to sobie zaptaszkowujemy auxy itp. Pamiętamy o włączeniu PWM_OUTPUT_ENABLE na zakładce konfiguracja po prawej u góry i zaznaczeniu MOTOR_STOP.

Z pidów to jedyne co zalecam to podmienić to dać więcej P dla Level do 40, oraz P dla navR dałem 30. W konsoli ustawiamy sobie eleresa po staremu:

Kod:
feature rx_eleres
save
eleres_bind
set eleres_telemetry=on
set eleres_localizer_en = on
save

Zmienić rodzaj failsafe na RTH oraz zmienić wysokość powrotu bo domyślnie jest 10m... trochę mało dla skrzydełek ;-)

Potem pierwszy lot i testujemy sobie passthru przestaiamy trymerami itp. potem lądujemy w passthru i przepisujemy położenia serw do pidpoint, potem znów centrujemy w apce i kolejny lot powinno być ok. Ważna uwaga... nawet jak mamy lekko zwichrowane lotki w passthru to startujemy w ACRO... ono wybacza duuuuzo. łatwy start idealny lot... a potem włączamy passthru i widzimy jak model jest roztrojony ;-)

Jak już wszystko śmiga to podłączamy komórkę malujemy trasę i go!

Niestety nadal horyzont potrafi czasami lekko uciec ale znacznie, znacznie mniej.

Tutaj fajną przygodę miałem dzisiaj bo ekran komórki mały i mi się namalowało ładnych pare km... i po 8km na wysokości przelotowej 60m przerwałem misję ;-)

Drugi test już patrzyłem bardziej na odległości i wyszła trasa do najdalszego punktu 4,5km i lot wzdłuż rzeki i powrót do domku, trzy punkty które jasno widać na mapce zassanej z taranisa ;-) co przedstawia poniższy filmik.

Obrazek

Awatar użytkownika

Ten nowy soft działa z odbiornikami zewnetrznymi czy tylko z wbudowanym eleresem? Tryb AH działa lepiej niz na oryginalnym sofcie ?

Awatar użytkownika

Odbiornik dowolny. A do do AH to akurat tutaj tak sobie mi się to podoba ale potestuj, na filmie widać jak latał... wysokość przelotowa to 60 była zadana... dośc leniwie mu wychodziło opadanie.

Awatar użytkownika

W głównym wątku KFC32 podmieniłem sofcik. wiesiek_kr wychwycił że nie działa PWM5 - poprawiłem, oraz zwróćcie uwagę iż kolejnosc kanałów dla samolotu jest nieco inna niż w starym sofcie... po obrazku w GUI można zdekodować...

Taka jest kolejność:
- silnik
-ster wysokości
-lotka lewa
-lotka prawa
-ster kierunku

Hej, śledzę rozwój iNav i jestem zaskoczony :) Mam nadzieję, że KFC32FTB zbyt szybko nie zestarzeję się do coraz to nowszych ficzerów oprogramowania ;) Zdradź jednak na jakim gps'ie/ustawieniach masz 21 satelit :shock: ? Chętnie przygarnąłbym takie pozycjonowanie dla większego spokoju w czasie lotów :)

Awatar użytkownika

Eee tutaj nie ma żadnych tajemnic, ten GPS co jest u mnie na sklepie tak już ma i tyle ;-)

http://4drones.pl/?29,pl_gps-g9-gps-glonass

"Po cichu" podejrzewałem, jednak nie dawałem wiary, że jest aż tak skuteczny :) Szykują się zakupy, życzę wytrwałości w przystosowywaniu iNav do KFC32FTB!

No więc jest tak:

Po długich i ciężkich bojach Marcina efekt jest nastepujący:

-wgrywamy soft z linku podanego przez Marcina programem Flash Loader Demo
-odpalamy INAV - Configurator i naszym oczom ukazuje się takie cudo:
Obrazek
W zakładce setup kalibrujemy wstępnie ACC (układamy model tak jak nam sięwydaje że będzie latał w powietrzu wciskamy calibrate i po sprawie.
Później na lotnisku możemy to skalibrować przez drągi.

Następnie mamy porty:
Obrazek
U mnie jest pod UART1 podpięty BT z prędkością 115200 (u mnie BT działa rewelacyjnie z EZ-GUI)
oraz domyślnie dla KFC32FTB na UART4 wisi GPS.

Teraz ważne okienko:
Obrazek
-na początku wybieramy mikser( ja wybrałem "Drewniak" - czyli AIRPLANE)
-zaznaczamy PWM_ OUTPUT_ENABLE
-MOTOR_STOP.
W dalszej części zakładki która wygląda tak:
Obrazek
-włączamy GPS (po wcześniejszym dodaniu portu w zakładce PORTS)
-wybieramy protokół u mnie to NMEA i od tej pory GPS nam działa.

Później mamy zakładkę RECEIVER gdzie ładnie widać co wypluwa nam radyjko i patrząc na obrazki END POINTAMI ładnie ustawiamy zakresy i punkty środkowe dla drągów.

W zakładce MODES przypisujemy do AUX'ów rózne pierdoły , których jest dużo: RTH, PASSTHRU, ALT_POS, POS_HOLD, WP, wspomaganie startu:) i dużo innych.

Zaczynamy machać serwami:), tzn pierw oczywiście musimy sobie te serwa podpiąć wg kolejności:
patrząc od złącza ESC:
-ster wysokości (w GUI - serwo2)
-lotka lewa (w GUI - serwo3)
-lotka prawa (w GUI - serwo4)
-ster kierunku (w GUI - serwo5)
Obrazek

Jak widać u mnie trzeba było odwrócić kierunki na lotkach.

Na samym końcu w zakładce CLI wklepujemy:

nav_extra_arming_safety = OFF
save

...........Jest to zabezpieczenie przed uzbrojeniem gdy nie ma GPS Fix'a....... (Roger do tego dotarł i napisał troszkę wcześniej)

Po tych czynnościach mamy model który potrafi włączać silnik, machać lotkami, wie gdzie jest bo ma GPS i teoretycznie powinien do niego wrócić pod warunkiem że go dobrze potrymujemy na lotnisku.

CDN...

Awatar użytkownika

Dzięki Wiesiek za piękny wstep, wydzielimy pewnie osobny wątek do iNav bo to u nas nie znane, a ciekawe. Na serwerku uaktualniona wersja 1.4.

- zsynchronizowana z aktualną 1.4 finalną
- poprawione wszystkie ADC RSSI/Current

tak wiec powinno już wszystko działać... do dorobienia, brakujące elementy OSD, jak vario, kurs itp. to co było a nie ma ;-)

Awatar użytkownika

Też już pierwsze pozytywne próby z odpalenieniem Inav na KFC32FTB mam za sobą. Nie radzę jednak sobie z połączeniem z nadajnikiem (eLeReSem). Czy trzeba coś specjalnie poustawiać w zakładce Configuration, żeby się zbindował z nadajnikiem?

Obrazek

Pewnie gdzieś trzeba by wpisać sygnaturę, tylko gdzie to zrobić?

EDIT: znalazłem trochę wyżej, że trzeba to zrobić z CLI

Ostatnio zmieniony piątek 02 gru 2016, 20:41 przez adam.pc, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

adam.pc, próbowałeś to:
Kod:
feature rx_eleres
save
eleres_bind
set eleres_telemetry=on
set eleres_localizer_en = on
save

Legwan - KFC32FTB
Skywalker - KFC32FTB z iNav
------------
Skrypt dla forum - info - każdy musi raz zaktualizować ręcznie skrypt!

Awatar użytkownika

Tak i na bindowanie pomogło :-) Ale polecenie do telemetrii nie jest znane:

Obrazek

W liście poleceń na konsoli (listowanej po poleceniu # help) nie ma takich, a w zasadzie to są:

Obrazek

tyle, że nazwami parametrów coś nie tak

Awatar użytkownika

wiesiek_kr pisze:
Zaczynamy machać serwami:), tzn pierw oczywiście musimy sobie te serwa podpiąć wg kolejności:
patrząc od złącza ESC:
-ster wysokości (w GUI - serwo2)
-lotka lewa (w GUI - serwo3)
-lotka prawa (w GUI - serwo4)
-ster kierunku (w GUI - serwo5)

Jak widać u mnie trzeba było odwrócić kierunki na lotkach.

Świetna robota z widokiem zakładek z ustawieniami w iNav. Niestety, ale jeden z obrazków, ten z przykładem ustawień serw nie wyświetla się :-(

Awatar użytkownika

marbalon, możesz zdradzić, jakimi komendami zapodajesz na uarcie, żeby uruchomić wyważanie silników na zadaną moc i wyciągnąć odczyty ACC?

Brakuje mi ficzera w kfc32-tool'u, żeby zebrać całościową charakterystykę danego silnika z różnych prędkości (lub wszystkich silników po kolei), czyli np. od 0 do 100 % mocy, z przystankami co 5% na kilka sekund, zapisać sobie wykresik w csv czy xlsx, policzyć średnią/medianę/hgw :),

Zastanawiam się, żeby coś takiego sobie napisać.
A może chciałbyś coś takiego dodać do tool'a? ;)

Awatar użytkownika

leonarl pisze:
Marcin-Czy bedzie moze opcja w kfc pokazywania poziomu throttle w % ? Bylo by fajnie :)

Czym sie rozni wersja kfc 1.1 a 2.0 ?

Bardzo stary temat ale mam zamiar kupić używkę i nie wiem na ile te wersje różnią się między sobą.
jakaś podpowiedź? Bo nie mogę nic znaleźć za bardzo.
Z góry dzięki.

Pioneer 1400, Skrzydło "podkładowe" KFm6, Tarot FY450, AR Drone 2.0 + MiruMod - przeszłość

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1868 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 125  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.