KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

kurzy79
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 20:29
Lokalizacja: Bochnia

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kurzy79 »

jak ustawić zakres drążka throttle żeby ustawić nowy regiel do aparatury ??
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: arek2081 »

Od jakiegoś czasu zauważyłem że coś dziwnego dzieje się z Fox-em 800 podłączonym do FTB. Cyferka wskazująca kanał lekko się jarzyła, wcześniej odczyt był wyraźny. Przekonany byłem że kończy się nadajnik wideo. Wcześniej mierzyłem miernikiem mocy i też kiepsko wychodził. Dziś wziąłem się za pomiar Foxa napięcie za stabilizatorem 4,7V trochę mało ale pomyślałem że tak ma być. Pomiar przed stabilizatorem i tu niespodzianka 10,8V mimo że przetwornica ustawiona na 12,1V i tyle podaje podczas obciążenia. Pomierzyłem FTB i w filtrze od zasilania wideo w szeregu jest dioda na której jest spory spadek napięcia. Podanie dopiero 13,6V na wejście wideo powoduje uzyskania 12,1V na wyjściach kamery i nadajnika podczas pracy.

Czy u was też jest taka sytuacja? W sumie wyjaśniło by to tak kiepską moc Foxa podczas pomiarów.

Wcześniej latałem na innym autopilocie i zasilanie było ok, w sumie nawet nie wpadłem na to że po zmianie autopilota mogło coś takiego się stać.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: miś »

Podejrzewam że ta dioda jest za słaba i się przegrzała. Ja bym ją po prostu zmostkował.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: arek2081 »

miś pisze:Podejrzewam że ta dioda jest za słaba i się przegrzała. Ja bym ją po prostu zmostkował.
I tak zrobiłem, ale za wiele nie pomogło nadal jest spadek napięcia na cewce. Przed cewką 12V za 11,3V cewka wyraźnie gorąca. Na razie tak zostawię bo nie chce mi się już kolejny raz dziś wyciągać FTB.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: wrzech »

Pierwszy raz pojawiła mi się taka o to zagadka. W kfctool zniknęło posR a na jego miejsce jest speed, czy to jest dalej ten sam parametr? Nie potrafie się dokopać do informacji...
W trybie failsafe, zamontowany mikrofon pokazał, że kfc32ftb mocno pulsuje gazem do utrzymania prędkości przelotowej. W zeszłym sezonie na innym modelu nie zauważyłem takiego zachowania. Który parametr to reguluje?
Marek
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kolsek345 »

Kilka dni temu testowałem Failsafe i u mnie słychac (w tle pracy silnika) w tym trybie dziwne odglosy o czestotliwosci 2-3 Hz wydawane no własnie nie wiem przez co - chyba regiel lub silnik je wydaje albo cos zaczyna zakłócać mikrofon w tym trybie bo to raczej taki stukot niż wycie .Po za tym tryb działa normalnie i zgodnie z oczekiwaniami. czyli autonomiczne RTH do bazy.W innych trybach tych dziwnych odglosów nie ma.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
PAwel_Z
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 13:58
Lokalizacja: Lubelskie / WWA

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: PAwel_Z »

Panowie mam problem, bardzo denerwujący i irytujący problem.

Samolot mi spada...

Ale dokładniej. Latam bixlerem2 na razie tylko w trybie PASSTRU, czyli niby największy manual.
No i wszystko teoretycznie pięknie działa.
Niestety czasem tak jakby tracę nad modelem kontrolę. Kończy się to zawsze korkociągiem i mocnym spotkaniem z glebą.
I w tym momencie boję się startować.

Pytanie zasadnicze: Czy zamontowane bez jakiejkolwiek wibroizolacji KFC może właśnie przez wibracje powodować jakieś cuda na sterach nawet w trybie PASSTRU?

Przypadek1:


Przypadek2:


Po tej kraksie dokładnie sprawdzałem wyważenie i poprawiałem precyzyjnie symetrię ciężaru prawo-lewo. Nie pomogło

Przypadek3:


Co ciekawe samolot zawsze skręca a potem roluje w lewo.
Po tej krasie dokładnie sprawdziłem logi. Ani w pliku rc ani motor nie pojawiają się żadne gwałtowne odczyty. Pojawia się dopiero moja mocna kontra w prawo, która nic nie daje.

Na ten moment nie wiem co dalej i powoli mi się kończy klej.
Odrzucam problem braku prądu na serwa bo są zasilane z oddzielnej przetwornicy LM2596.
Jedyne co może być to te wibracje.

Rozważam włożenie starego odbiornika eleres i zostawienie KFC jako rozbudowane OSD. Wcześniej latałem na samym eleresie i nie było problemu. Bo szkoda modelu.
Mogę też włożyć inne kfc32ftb z quada450.
Może ktoś wie co jeszcze można zrobić?
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: wrzech »

W trybie passthr nie działają żadne wspomagacze, wiec płytka nawet może być luźna. Mnie to troche wygląda na zwalenie się szybowca albo problem z serwem. Na pierwszy filmie problrm występował cały czas przy niskiej prędkości a przy wysokiej to nie zrozumiałem czy Ty mu przeszkadzałeś czy sam się walił na lewo.
Zamontuj jakąś kamere na lewą lotkę i zobacz co sie z nią dzieje. Może serwo?
Marek
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kolsek345 »

Przesun srodek ciezkosci do przodu albo lataj w trybie STAB on naprawde wiele "wybacza."
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Prono »

Ja tak miałem w swoim skrzydełku, czasem spadał bez większej kontroli, nawet w passthru. Winne było zepsute serwo które czasem się blokowało.
PAwel_Z
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 13:58
Lokalizacja: Lubelskie / WWA

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: PAwel_Z »

W sumie było by bardzo fajnie jeśli problem leży w złym CG. Ja już powoli próbuję się doszukiwać problemu z kontrolerem.

Jedno z serw lotek po ostatniej kraksie wymieniłem ale ślady na skrzydle wskazują że poszło przy przyziemieniu.

No nic trzeba będzie próbować jutro jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Verid »

Dwa pierwsze przypadki wyglądają na przeciągnięcie. Nos idzie w górę, świst powietrza ustaje, samolot w radosnych spiralach pięknie wali w kierunku Matki Ziemi.
Natomiast ostatni wygląda jak koledzy sugerują - coś się zblokowało. Cały czas idzie na silniku i w miarę poziomo więc nie powinien przeciągnąć. No chyba że masz kamerę mocno w dół i go cały czas ciągniesz na drągu żeby utrzymać horyzont w połowie ekranu, tym samym nieświadomie przeciągając maszynę. Ja się tak kiedyś załatwiłem w drugą stronę jak przy wyrzucie skrzydełka zahaczyłem o pstryczek podnoszący kamerę o 45st w górę. Po starcie patrzę na ekran i widzę niebo - no to cisnę go w dół myśląc że za mocno go zadarłem i zaraz mi się zwali w korek. Zobaczyłem horyzont jak skrzydło właśnie wbijało się w drzewo :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

jak kolega wyżej napisal w trybie passthru to kontroler zupełnie nie steruje modelem, ot miksuje sygnały z aparatury i tyle. Co do uszkodzenia serwa to postaraj się pomagać każdą z lotek stawiając jej mały opór ręką.. .czasami jeden ząbek gdzieś się wyłamie i na środku jest ok a potem w locie to wychodzi....
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: HIRO »

Miałem podobny przypadek kiedy budowalem Pioneera nowemu adeptowi sztuki latania.
Przyczyny były 2. Jedna to sc, lepiej przeważyć model na dziób i zaciągać ster bo model jest wtedy bardziej przewidywalny.
Druga przyczyna to serwo dodane przez producenta. W życiu nie widziałem serwa które aż tak nie trzymało neutrum. Różnica jaka była po machnieciu drągiem to jakieś 4mm od krawędzi spływu i to bez względu na to czy lotka do góry czy w dół.
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: wrzech »

Panowie, miał ktoś przypadek utraty stabilizacji acc przy włączonym gazie, powiedzmy do połowy lub wyżej i jej utracie przy stałym wznoszeniu? Sprawa wygląda tak, lecę sobie prosto z acc, bez baro, włączam silnik lecę w górę, prędkość koło 25-40 km/h i nagle zaczyna rzucać prawo, lewo, w dól i znowu wznoszenie i taka pętelka co jakiś czas. Szybowiec przepada w bardzo niskich prędkościach więc to odpada. Z wiatrem, pod wiatr, bez, obojętne. Ewidentnie coś w ustawieniach mi nie pasuje... W pass leci ok.
Marek
ODPOWIEDZ