KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kolsek345 »

Ja przez KFC32FTB nigdy nie mogłem poprawnie zrobić kalibracji ESC w moich lataczach .Dlatego wpinaam regulator bezpośrednio do odbiornika RC i drągami aparatury (MAX-MIN) robię kalibrację a dopiero potem podłączam ESC do KFC32 i wszystko wtedy bangla.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Co do kalibracji to przeczytałem manuala i generalnie powinien przyjąć standardową procedurę. Czy pikanie pokrywa się z manualem ? Najpierw 2 piknięcia a potem piknięcia wyliczające liczbę cel itp. ?

Co do rozwoju to myślę że lepiej przejść od razu o na iNav o ile chce się korzystać z WP itp. Nie mniej jest to podobna filozofia do starego KFC bo to nadal rozwiązanie z rodziny MWC a więc filozofia podobna a dzięki najnowszym profilom itp. jeszcze łatwiejsza do konfiguracji.
Awatar użytkownika
radokizi
Posty: 159
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 13:45
Lokalizacja: Radom

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: radokizi »

kolsek345 pisze:Ja przez KFC32FTB nigdy nie mogłem poprawnie zrobić kalibracji ESC w moich lataczach .Dlatego wpinaam regulator bezpośrednio do odbiornika RC i drągami aparatury (MAX-MIN) robię kalibrację a dopiero potem podłączam ESC do KFC32 i wszystko wtedy bangla.
Nie byłoby problemu ale przy ftb.... chyba nie mam w co wpiąć ;)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Talon Mini - szykuje się
FX-61 - czeka na klienta
Pioneer 1400, Skrzydło "podkładowe" KFm6, Tarot FY450, AR Drone 2.0 + MiruMod - początki
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

A wypnij serwa i włącz mikser kopterowy na chwilę i zrób od nowa. Generalnie kalibracja działa więc może w trybie samolotowym coś jest skopane...
Awatar użytkownika
radokizi
Posty: 159
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 13:45
Lokalizacja: Radom

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: radokizi »

Skoro i tak zaczynam dopiero z kfc32ftb więc jednak od razu zdecydowałem przejść na INAV. Wgrałem, wstępnie skonfigurowałem i... nowy soft a stary problem. Jak skalibrować ESC?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Talon Mini - szykuje się
FX-61 - czeka na klienta
Pioneer 1400, Skrzydło "podkładowe" KFm6, Tarot FY450, AR Drone 2.0 + MiruMod - początki
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kolsek345 »

Nie byłoby problemu ale przy ftb.... chyba nie mam w co wpiąć ;)
No niestety musisz mieć zewnętrzny odbiornik aby zrobić kalibracje.Ja wygospodarowałem stary oryginalny odbiornik (i nadajnik) od aparatury Turnigy 9x i służy mi tylko do kalibracji nowych ESC.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

kolsek345 pisze:No niestety musisz mieć zewnętrzny odbiornik aby zrobić kalibracje
Nie musi... się uparłeś, nigdy nie używam zew. odbiornika.

Jedyne co musisz to mieć pewnośc że IMU i regulator są osobno zasilane:

- o ile nie zwierałeś żadnych 5V na złączach PWM to ustaw mixer Quadcopter save&reboot.
- wepnij regulator w złącze PWM2.
- W zakładce Configuration zaznacz opcję Enable PWM outputs, oraz wybierz protokół Normal PWM - save & reboot
- na odpiętej baterii od regulatora przejdź do zakładki motors, włącz sterowanie suwaczkami i daj master suwak na maksa
- podepnij baterię, poczekaj na piknięcia odpowiedzialne za wykrycie MAX gazu i daj master suwaczek zupełnie na dół

To tyle. Jeżeli masz problem z rozdzieleniem 5V regulatora od 5V płytki to po prostu wypnij z wtyczki od ESC środkowy przewód na czas kalibracji.

Piszę z terenu więc mogą być trochę inne oznaczenia na przyciskach i ptaszkach bo z głowy piszę.
Awatar użytkownika
radokizi
Posty: 159
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 13:45
Lokalizacja: Radom

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: radokizi »

marbalon pisze:- na odpiętej baterii od regulatora przejdź do zakładki motors, włącz sterowanie suwaczkami i daj master suwak na maksa
Ale ten suwak jest w zakresie 1000-2000... Więc nie odzwierciedla mojego zakresu thr...
Chyba, że czegoś nie dokonfigurowałem... kalibracja drążków np.... muszę poszukać bo nie znalazłem tego jeszcze...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Talon Mini - szykuje się
FX-61 - czeka na klienta
Pioneer 1400, Skrzydło "podkładowe" KFm6, Tarot FY450, AR Drone 2.0 + MiruMod - początki
Awatar użytkownika
Rumburak
Posty: 175
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Rumburak »

Witam,

Mam problem z KFC32FTB które nie wyświetla strzałki do bazy ani wysokości mimo złapaniu ponad 10 satelit pod czas uzbrajania silników w quadzie. Pozycja GPS na OSD wyświetla się poprawnie, eLdIsp - też poprawnie pokazuje pozycje i nawet zapisuje bazę.

KFC32FTB - wersja bez baro ale z zamontowanym GPS od Marbalona.
Soft v72
Zamontowane w quadrokopterze.

Niestety nie mam nagrań, jedynie zrzuty z ekranu aktualnej konfiguracji:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Kris_po »

masz działający magnetometr ? bez niego o ile się nie mylę nie będzie strzałki w quadzie
Awatar użytkownika
Rumburak
Posty: 175
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Rumburak »

Hej,

Płytka i GPS który mam to:
http://www.4drones.pl/?35,pl_kfc32ftb-a ... ing-quadow!
http://www.4drones.pl/?29,pl_gps-g9-gps-glonass

Więc kompasu nie mam.
Bardzo dziwne jest, że do wskazania kierunku do bazy potrzebny jest kompas bo teoretycznie jest zbędny.

Zrobiłem jeszcze jeden test:
- restart ustawień OSD, update czcionek
- sprawdzenie, że dalej na defaultowym ekranie 1 jest aktywny kierunek do bazy ( nieszczęsna strzałka)
- podpięcie baterii do koptera i czekam aż złapie satelity ( min 7)
- uzbrajam silniki, pojawia się komunikat o zapisaniu pozycji
- strzałki z kierunkiem do bazy dalej brak ....

Będę wdzięczny za sugestie bo bardzo zależy mi na strzałce z kierunkiem do bazy a nie chce mi się wierzyć że niezbędny jest do tego kompas...

Edit: Manual tutaj: http://baliniak.2box.pl/qq/KFC32-manual.pdf , strona 35 rzecze:
"- odległość oraz kierunek do bazy (wymagany GPS) "
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Baqsthc »

Powiedz mi jak ma quad wskazać kierunek do bazy wisząc w miejscu albo lecąc do tyłu? Kompas jest niezbędny, koniec i kropka.

Bez kompasu tylko płatowce mogą pokazać strzałkę, ale nie wiem czy akurat KFC ma taką możliwość a nawet samoloty mogą się pogubić kiedy zaczną się cofać lecąc pod bardzo silny wiatr.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Verid »

Baqsthc pisze:Bez kompasu tylko płatowce mogą pokazać strzałkę, ale nie wiem czy akurat KFC ma taką możliwość
Jeżeli mówimy o KFC32FTB to ma.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Baqsthc »

Nie byłem pewny nie używałem go nigdy w płatowcu :) i
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: wrzech »

Jest możliwość włączenia w kfcftb vtail dla sybowca? Coś nie mogę znaleźć i nie wiem jak ma minitalon teraz latac ;)
Marek
ODPOWIEDZ