KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Ja latałem tez z kablem na ogon i nic nie zauważyłem aby się z tego powodu działo.
krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: krysss1981 »

marbalon pisze:Ja latałem tez z kablem na ogon i nic nie zauważyłem aby się z tego powodu działo.
Cześć,

Dziękuję za odpowiedzi. Zasugerowałem się opinią KKACPRA, który odradza przewody dłuższe niż 20cm.
Nie wiem czy będzie w stanie zrobić dla mnie antenę z jakimś niestandardowym dla niego przewodem.
Jak rozumiem nie mieliście żadnych przedłużaczy, w sensie złączy po drodze między anteną a kfc u siebie?
Sky Surfer 2-T 2000mm, Turnigy TGY9X + Er9x, FrSky
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: miś »

krysss1981 pisze:Zasugerowałem się opinią KKACPRA, który odradza przewody dłuższe niż 20cm.
Ale to dla pasma nadajników video. Na 433MHz spokojnie może być i metr kabla. Nawet wystarczy cienki RG174.
Pzdr. -----MIŚ-----
krysss1981
Posty: 273
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: krysss1981 »

miś pisze:
krysss1981 pisze:Zasugerowałem się opinią KKACPRA, który odradza przewody dłuższe niż 20cm.
Ale to dla pasma nadajników video. Na 433MHz spokojnie może być i metr kabla. Nawet wystarczy cienki RG174.
Anteny standardowo robione są „na przewodzie” RG-402. <br />Max długość przewodu dla anten dookólnych :<br />435 – do 20 cm<br />1,2 Ghz do 15 cm<br />5,8 Ghz do 10 cm<br />Dłuższych nie polecam.<br /><br />

EDIT - scalenie
Plotek pisze:
kamilborkowski pisze:krysss1981, ewentualnie rozważ dodanie odbiornika eleresa.
Dodanie eleresa v2 do kfc32ftb z wbudowanym odbiornikiem stanowi troszkę problem bo nie będzie pokazywać na OSD właściwego RSSI - przerabiałem ten temat.
krysss1981 pisze:Jednak wówczas przewód pomiędzy anteną a eleresem miałby długość ok. 70 cm. To chyba zbyt dużo.
Teraz pytanie co zrobić?
Miałem ten sam problem przy moim modelu. Zdecydowałem się na puszczenie grubego koncentryka (Tri-Lan 240) z kabiny aż na ogon i na odległości do 1km rssi nawet nie drgnęło. Nadajnik miałem eleres max. Także nie było problemu.

Mam gdzieś jeszcze filmik z oblotu na takim rozstawieniu sprzętu. Latane koło nogi, ale link cały czas w zasadzie 99%. - https://www.youtube.com/watch?v=8BcZmWxLX7Q
Powiedz mi tylko czy na koncu tego kabla miałeś gniazdo SMA i do niego podpinales antenę?
Gdy kupię antenę z długim kablem i zarobiony juz złączem SMA to trudno mi to będzie przeciągnąć w ogonie. Musialbym chyba go mocno rozpruwac.
Gdybym mógł najpierw przeciągnąć kabel a potem polutować do niego Gniazdo SMA i do niego dopiero podłączyl antenę byłoby mi łatwiej ale nie wiem czy nie popsuje sygnału podpinając kolejne złącze.
Sky Surfer 2-T 2000mm, Turnigy TGY9X + Er9x, FrSky
Awatar użytkownika
MrFugazi
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek 18 paź 2010, 05:45
Lokalizacja: Pszów

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: MrFugazi »

Muszę jeszcze raz zadać pytanie które w tym temacie raz już umieściłem, jednak nie było na nie reakcji, może teraz ktoś coś... Problem wygląda tak że model wyregulowany w trybie passthru leci prawidłowo w locie ślizgowym jak i silnikowym, w trybie stab leci prawidłowo w locie ślizgowym jednak po dodaniu gazu zaczyna nurkować, na lekkim gazie powoli się wznosi w miarę dodawania gazu zaczyna nurkować. Płytka lata już w trzecim modelu napęd zarówno ciągnący jak i pchający, autopilot kalibrowany na wszystkie sposoby (kadłub lekko w dół lekko w górę, bardziej w dół bardziej w górę itp.ustawienia oraz PID zgodnie z instrukcą WIKI) i Ciągle to samo! W pierwszym modelu wszystko było ok. Nie mam już pomysłów. Obecnie lata w modelu "funtic" 2.


Jak widać latać lata ale nie jest to latanie na 100% możliwości
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kamilborkowski »

Dla mnie trochę to brzmi jak kłopoty ze skłonem i wykłonem silnika.
Awatar użytkownika
MrFugazi
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek 18 paź 2010, 05:45
Lokalizacja: Pszów

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: MrFugazi »

Wykłony skłony zmieniałem w te i z powrotem :-( poza tym w trybie pass silnik go w dół nie dusi.
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: wrzech »

Mam dokładnie to samo. Zestaw najpierw był w skysurferze a teraz w skrzydle vega 1.6 . Przy stabilizacji i dodaniu gazu dusi mocno w dół. W trybie passthru delikatnie zadziera w góre i tak chce żeby było. Zarówno w SS2000 jak i w vedzie ten sam objaw duszenia na trybie stab.
Mam jedno na oko, ta sama elektronika i napęd została zdemontowana z SS2000 i zamontowana w skrzydle, więc i ten sam poziom wibracji, z którym już nie wiele da się zobić. Płytka zamontowana na gąbce centymetrowej grubości. Na wibroizolatorach - takich małych niebieskich było podobnie. Martwy punkt jak na razie ;) A silnik to turnigy 3542 11x5.5 1250kv i 3s.
Ale składam skua fpv na kfc ftb i innym silniku z mojej ulubionej złotej serii turnigy - 3548 1100kv; śmigła jeszcze nie określiłem, także zobaczę jak tam będzie się to zachowywało. Może jakieś wnioski uda się wyciągnąć.
Marek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Tak jak wrzech kombinuje mogą to być problemy z wibracjami i ACC troche dostaje po d... i zagina go do ziemi... pewnie na linii horyzontu będzie widać że "myśli" że leci prosto...
Awatar użytkownika
MrFugazi
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek 18 paź 2010, 05:45
Lokalizacja: Pszów

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: MrFugazi »

Hmmm, spróbuję pójść tym tropem, co prawda silniki stosowałem różne ale śmigło składane to samo i ten sam kołpak.

EDIT - scalenie

Płytka umocowana na dumperkach z cd-romu, śmigło wymienione na stałe (niestety mocowane na propseawerze) no i jest zdaje się zauważalna poprawa, model po gwałtownym dodaniu gazu traci parę metrów ale potem wspina się w górę, pewna różnica pomiędzy oboma trybami nadal jest ale chyba akceptowalna, będzie jeszcze trochę regulacji no i wymiana mocowania śmigła. :-) Dzięki!
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: wrzech »

A ja zrobiłem inny myk. Zamontowałem płytke do kawałka laminatu, ten na grubej dwustronnej taśmie klejącej, do tej gąbka a gąbka na CA do podłogi. Efekt jest mega zadowalający.

Teraz zostaje tylko problem myszkowania skrzydła i słaba reakcja na ster wysokości przy wyłączonym gazie w trybie stab. Pidy od pitch i roll już dość mocno zjechane prawie do najniższych wartości. Ma ktoś jakieś sugestie?


ED

P od level na 6 i bangla :D
Marek
kurzy79
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 20:29
Lokalizacja: Bochnia

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kurzy79 »

Wygrzebałem z szuflady płytkę KFC32FTB, wczoraj pięknie sobie przygotowałem czujnik prądu z wtykami z bec i kablem do pomiaru napięcia. Ale okazało się że nie mam pinów od BEC. Mimo to zasilanie idzie na serwa, a nic nie lutowałem. Rozumiem że zasilanie idzie z BEC regulatora ? Jeżeli dolutuję się pod wejście i podepnę bec to serwa dostaną z niego zasilanie czy nadal z regla ?
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: MacPiston »

Aktualnie najpewniej są zasilane z BEC regulatora poprzez port nr. 1. Wystarczy że wypniesz czerwony kabelek z wtyczki z tego portu i puścisz zasilanie z innego beca do wejścia BEC.
kurzy79
Posty: 109
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 20:29
Lokalizacja: Bochnia

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kurzy79 »

Ale jak wypnę zasilanie z regulatora to co zasili płytkę ?? ( na wiki jest opisane że płytka zasilana jest z bec regla a zewnętrzy bec zasila serwa ) Także na wiki jest opisane że jeśli chcę zasilić serwa z bec regla to muszę zmostkować zasilanie CH1 z np CH2 a tego u siebie nie widzę a serwa działają i o to mi chodzi jak to jest u mnie realizowane
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: wiesiek_kr »

Panowie czy ktokolwiek spotkał się z czymś takim, że:
- stabilizacja macha lotkami zarąbiście do momentu zazbrojenia silnika
- po uzbrojeniu silnika lotki chodzą jak zmulone.

Sam lot później jest stabilny, ale start delikatnie mówiąc nerwowy.



Wiesiek
ODPOWIEDZ