KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Avatar »

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Mam jeszcze pytanie: czy oryginalna wersja oprogramowania będzie dalej rozwijana, czy raczej wszystko pójdzie w kierunku rozwoju INAV?

Pytam gdyż, prawdopodobnie znalazłem błąd w oprogramowaniu, opisałem to tutaj: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=46&t=7783&start=7905 chodzi o brak reakcji kanału nr 4 - ster wysokości, po wybraniu profilu latające skrzydło i przypisaniu do niego kanału AUX. Kanał nr 5 - ster kierunku jak ma przypisany dowolny AUX wszystko działa.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Co do steru wysokości dla skrzydła to nigdy to nie było obsługiwane bo z definicji skrzydła takowych nie miały. Ster kierunku był dodany bo kiedyś ktoś zgłosił i było dorobione i nie koliduje to z ideą działania lotek skrzydła. Jak to zadziała ze sterem wysokości to nie wiem... czy to jeszcze mixer skrzydła czy już samolotu...

Co do rozwoju to niestety lepiej dokleić się do iNav który tez staram się wspierać gdyż więcej osób nad tym siedzi i coraz więcej ciekawych rzeczy się pojawia.
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Avatar »

Dziękuję jeszcze raz odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie iNAV i wersji które pisałem wyżej: w KFC 1.4.0 i w Chrome 1.5.2
Pod kanał AUX6 mam podpięty przełącznik 3 pozycyjny.
W zakładkach servo - nie ma żadnych ptaszków wbitych, ruszając przełącznikiem działa gimbal podpięty do wyjść serwo 1 i 2.
Po włączeniu opcji gimbala w inav, sterowanie przesuwa się na inny kanał aux.
W obu przypadkach, nieważne co wybiorę w ustawieniach serwo - działa tylko ten jeden kanał.

Czy ma to związek z brakiem zgodności oprogramowania KFC i iNAV navigatora?

Jeśli chodzi o mapowanie kanałów w zakładce transmitter to wszystko jest OK, widać ruch drążków i kanałów AUX.
Pozdrawiam, Łukasz.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Stronę wcześniej odpowiadałem Adamp.PC i opisywałem co i jak działa jeżeli chodzi o przekierowanie kanałów AUX na wyjścia gimbala... czytałeś ? Napisz może co chcesz osiągnąć to będzie łatwiej.
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Avatar »

Dziękuję za odpowiedź, czytałem ostatnie kilka stron, lecz widać umknęło mi to w natłoku nowych informacji i ogarnianiu własnego przełącznika video i sterownika LED w jednym - który coś nie chce działać tak powinien, ale to inny temat.

Będę walczył z ustawieniami serw i czekał na nową wersję softu. Póki co, na razie wszystkie próby robię w pająku w oczekiwaniu na części do skrzydełka. Jeszcze trochę czasu do wiosny zostało więc będzie czas na poznanie iNAV

Pozdrawiam, Łukasz.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Avatar »

Witam ponownie,

Postępowałem zgodnie z instrukcjami z strony wcześniej, niestety przekierowywanie kanałów AUX na wyjścia serw nie działa.
Zaznaczanie opcji w zakładce serwa nic nie zmienia. Zaznaczam kanał AUX(nr) w linii serwa(nr), wciskam Save, następnie w zakładce konfiguracja - save & reboot.
Opcja "forward aux channels to servo" jest również zaznaczona.
Na chwile obecną działają tylko serwa lotek i silnika - zależnie od wybranego mixera.
Po podłączeniu serwa do kolejnego kanału czyli na KFC jest to ster wysokości - reaguje one na kanał AUX1 - anie jest to nigdzie zamapowane, zaznaczone itp.


Czy jest możliwe pozyskanie plików potrzebnych do ręcznego zainstalowania iNAV navigatora w wersji 1.4 tak aby to grało z wersją oprogramowania w KFC?

Pozdrawiam, Łukasz.

Po kilku godzinach walki, dochodzę do wniosku, że funkcja przekierowania kanałów AUX na serwa nie działa.
Czy to ustawianie w CLI, czy GUI efekt jest ten sam - zero reakcji na złączach serw.
Nie pozostaje nic innego jak poczekać na nową wersję oprogramowania.

Dodane 21.02.2017
Kolejne próby opanowania przekierowania wyjść AUX na serwa nie zdało rezultatu.
Ponowne wgrane softu iNAV w wersji 1.4 z pierwszego postu, kombinacje z różną kolejnością włączania opcji typu włączenie wyjść na serwa, przekierowanie kanałów AUX na serwa, tryb live w zakładce serwo itp. Brak reakcji na wartości w kanałach AUX.

Po zaptaszeniu w zakładce np serwo nr 5 -> sterowanie z kanału AUX8 - brak reakcji.
Zaptaszenie każdego serwa dla jednego kanału AUX - brak reakcji.
Za to w obu przypadkach w zakładce serwo ładnie widać jak się zapełniają słupki dla każdego serwa, które jest podpięte pod kanał AUX.

Mikser: latające skrzydło
Co się udało uzyskać: silnik, oraz wyjście lotka prawa i lewa - działa. Następnie ster wysokości sterowany z kanału AUX 1; ster kierunku - sterowany z AUX2; serwo gimbala nr 2 - sterowane z kanału AUX6 - przy pustej zakładce serwa, brak przekierowań.

Przy zmianie miksera na inny typ np: qad X, samolot - zmieniają się kanały AUX które sterują jakimś serwem. Przypisywanie AUX do serwa dalej nie działa.

Czy macie podobne problemy z iNAV?
Wersja iNAV navigatora niestety to 1.5.2 w Chrome.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: lukkoz »

hej, przesiadłem się z sftu kfc na inav, czy jest opcja zmienić reversy ? aktualnie z drązków wszystko działa normalnie, natomiast w trybie angle, jak pochylam skrzydło dziobem w doł to lotki zachwują się jakby skrzdło pochylało się na którąś stronę, czyli lotki na przemian, jak skrzydło przechylam na bok, to lotki obie w tym samym kierunku.
W sofcie od kfc wystarczyło zmienić reversy i było ok, a tu nie mam pojęcia jak :(
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Tak, na zakładce serw trzeba zmienić RATE dla danego serwa na ujemy. Tylko numerki tam są trochę rozjechane i na czuja zobacz czy dobre serwo zmieniasz... ;-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: Verid »

Machnąłbyś krowie na rowie opis jak się przesiąść z FTB na iNav to takie PIDowe beztalencia jak ja miałby szansę skorzystać... :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kamilborkowski »

I ja, i ja!
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: lukkoz »

no właśnie brakuje jakegoś opisu ;) na stronie inav też jakoś przwejrzyście nie jest to opisane ;)
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Zaraz - na koniec lutego - wychodzi iNav 1.6 a tam wieeeeeele zmian. Ale po powrocie z urlopu zacznę robić wątek na temat iNav i KFC'owych produktów, co jak moim zdaniem warto ustawić...
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: spyramax »

Witam
posiadam kfc32fr v2A wgrany soft INAV
nie mogę uruchomić UART na płycie, próbowałem już wszystkiego,ale nie wykrywa gps ani nie moge sie połaczyc z plytka przez FTDI. jakieś sugestie
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

zalutowałeś zworkę na dole ? tam jest takie miejsce gdzie są trzy pady od inwertera. Dla GPS trzeba zalutować środkowy i przedni pad - ten od mosfeta zostawić wolny.
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: lukkoz »

może ktoś ma pomysł co może być nie tak, mianowicie w trybie angle jak dodaje gazu lotki idą mi do góry ( głownie prawa) , model leży na ziemi w poziomie, im więcej gazu tym lotki bardziej idą w górę :/ bez włączonego jakiegokolwiek trybu, czy na passtru jest ok, mikserów żadnych nie mam, kwestia ustawień ? czy może jakieś zakłócenia ? regiel mam hobbyking 60a, silnik turnigy sk3 3542, serva Corona DS339MG.
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
ODPOWIEDZ