KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: wiesiek_kr »

No to dziś sprawdziłem czy w Drewniaku zadziała Auto Launch:
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Zrobiłem to samo dokładnie za pierwszym razem... gaz trzeba dać ;-)
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: adam.pc »

:cry:
marbalon pisze:- ale można zrobić inny trik... zaznaczyć feature CHANNEL_FORWARDING i SERVO_TILT. Wtedy SERVO_TILT zajmuje kanał 6 i 7, a na kolejnych masz kolejne kanały AUX czyli na 8 kanale AUX1, a na 9 i 10 kanale KFC - czyli złącze pantilt są AUX2 i 3. Jak odznaczysz SERVO_TILT as zostawisz samo CHANNEL_FORWARDING to na złączu pantilt będzie odwzorowanie kanału AUX4 i AUX5
Próbowałem wykorzystać tą metodę, ale mimo wielu prób wybrany kanał RC (u mnie to kanał AUX 1 w zakładce Receiver) nie chce się zamapować do wyjść serwo1 lub serwo 2 dla Gimbal/PanTilta w KFC 32FTB.
Nawet jak zaznaczam Forward aux channels to servo outputs i w zakładce Sevos zaptaszkowuję wszystkie serwa jako A1. Wtedy działają wszystkie serwa (kierunek, wysokość i klapy) ale żadnej reakcji serw gimbala :cry:
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Eee to nie tak do końca działa... Channel forwarding działa tak że od pierwszego wolnego kanału po lotkach i pantilcie zaczynają się kolejne kanały AUX i tak np. dla zajętych 5 kanałów przez samoloty i lotki mamy na kanale 6,7,8 AUX'y 1,2,3, przy czym kanały 6,7,8 na KFC32FTB nie sa wyprowadzone, potem serwo pantilta 1 i 2 powinny być obsługiwane kanałem AUX4 i AUX5. Ta konfiguracja powinna działać o ile nie zaznaczymy pantilta, tylko nie wiem czy klapy się nie wtrącą po drodze i nie przesuną o 2 kanały całości bo nie wiem czy będą dodane do custom mixera.

Ale zrób inaczej. Podłącz serwo do pantilta i kolejno wybieraj sobie potencjometr apki do Aux1 i zobacz czy reaguje, tem Aux2 itd aż znajdziesz na jakiego auxa reaguje. W channel forwarding nie można zmieniać który kanał steruje serwem, ale można pokombinować aby nie było kolizji.
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: adam.pc »

W mojej DX8 mam tylko AUX1 - 4 i dla żadnego z nich nie wychodzi sterowanie do serwa gimbala (podłączone mam tam serwo). W zakładce Receiver reagują wejścia AUX1 - 4. Może musiałbym mieć apkę z dodatkowymi kanałami, ale nie mam :-(

EDIT:

Posprawdzałem jeszcze raz mapowania w iNav i wygląda to tak, że bez względu na to który AUX jest zamapowany w zakładce Servos to do serw sterowanie jest wyprowadzane zawsze tak samo, tak jak na tym obrazku:

Obrazek

Zawsze ptaszek kieruje sterowanie z zaznaczonego AUXa (A1, A2 ... - ja sprawdziłem do A4) do jednego z wyjść KFC (tak jak na rysunku: Servo 2 - Servo 5, natomiast Servo 0, 1 , 6 i 7 nie mają odzwierciedlenia w wyjściach na płytce KFC). I nie ma żadnego znaczenia który to jest AUX bo zawsze mapowanie działa identycznie - można je zmapować tylko na jedno z czterech wyjść (lub ich kombinację przy zaznaczeniu większej ilości ptaszków). Na serwa PanTilta w żadnym wypadku nie da rady - nigdy nie reaguje (zaznaczanie/odznaczanie serwa gimbala w ustawieniach nic nie zmienia). Jeśli nie będzie takiej możliwości, to dosyć spory brak funkcjonalności iNav'a na KFC32FTB :-( :-( :-(

Ale może jest jeszcze coś, co pomoże rozwiązać problem? Może ktoś już sterował gimbalem z KFC32FTB + iNav i może podzielić się swoim rozwiązaniem?
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: adam.pc »

marbalon pisze:Podłącz serwo do pantilta i kolejno wybieraj sobie potencjometr apki do Aux1 i zobacz czy reaguje, tem Aux2 itd aż znajdziesz na jakiego auxa reaguje. W channel forwarding nie można zmieniać który kanał steruje serwem, ale można pokombinować aby nie było kolizji.
Rzeczywiście, coś w tym jest co pisze Marbalon. Spędziłem trochę czasu przy definiowaniu mikserów z konsoli CLI przy podłączonych serwach do wszystkich wyjść KFC. I ewidentnie widać, że raz zdefiniowany mikser się zmienia po wpisaniu kolejnego :-(. Pierwszy mikser na rysunku (smix 0) mapuje AUX1 do wyjścia S2 gimbala (pod warunkiem, że nie ma zdefiniowanych innych mikserów). Po dodaniu kolejnych (smix 1 - 6), potrzebnych do zmiksowania miniTalona, pierwszy mikser nadal steruje S2, ale już z AUX3.

Obrazek

Może nie do końca mam to co chciałem (nie udało mi się wysterować S1 gimbala), ale tyle powinno mi wystarczyć.

P.S.
Trochę uzupełniłem opis:
https://docs.google.com/document/d/1aj1 ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony piątek 07 kwie 2017, 21:52 przez adam.pc, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Piękne dzięki Adam za te opisy itp. Niedługo wyjdzie nowa płytka mam nadzieje bo czekam na części i masz w prezencie gratis nową wersję, a ona ma 10 wyjść PWM a więc możesz robić co chcesz ;-)
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: adam.pc »

Jestem przekonany, że sporo osób z niecierpliwością będzie oczekiwać na nową wersję płytki. Ja też :lol:

A tak wygląda moje stanowisko testowe dla KFC32FTB + iNav:

Obrazek

A model już prawie gotowy na przyjęcie KFC:

Obrazek
Pozdrawiam
Adam
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: 4V3 JA »

Witam, mam problem z danymi nt. napięcia i natężenia prądu płynącego z pakietu. Pakiet jest zasilany z ESC, a pomiar dokonuje się w sposób pokazany mi przez marbalona. Obrazek
Po podłączeniu wszystkiego, na ekranie pojawiają się dane, które nie są prawdziwe, napięcie ~6,8V, mimo 3S pakietu, oraz natężenie stale 0A, bez względu na obroty silnika. Macie pomysł, co może być nie tak?
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: zybyzy »

4V3 JA pisze:napięcie ~6,8V, mimo 3S pakietu
trzeba skalibrować, podbij mnożnik
4V3 JA pisze:natężenie stale 0A
a te dane to skąd mają być jak czujnika prądu brak :)
4V3 JA pisze:Pakiet jest zasilany z ESC
nie nadążam za tymi nowinkami ;)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Mam prośbę, abyście przy okazji pisali na jakim sofcie, bo łatwiej potem wskazówki podawać.

Wszystkie wskazówki podane przez kolegę zybyzy jak najbardziej słuszne.
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: 4V3 JA »

zybyzy pisze:
4V3 JA pisze:natężenie stale 0A
a te dane to skąd mają być jak czujnika prądu brak :)
Mam czujnik, niezamontowany do płytki, taki http://4drones.pl/?30,pl_czujnik-pradu-50a
W sumie to mam zagwozdkę, w jaki sposób go podłączyć, bo ma takie 3 nieopisane cienkie nóżki, i nie wiem, co gdzie podłączyć. Obrazek
takie połączenie wystarczy?
zybyzy pisze:
4V3 JA pisze:Pakiet jest zasilany z ESC
nie nadążam za tymi nowinkami ;)
Płytka* ;)
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Te trzy przewody podłączasz do płytki na prost zgodnie z PDF na stronie sklepu. A do tych wielkich padów czujnika prądu dajesz zasilanie z pakietu na przelot, kierunek dowolny.
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: 4V3 JA »

Obrazek
W ten sposób?
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Nieee ! to będzie zwarcie! jak poniżej, pomiar pakietu miałeś ok tylko mi się zmazał z rozpędu ;-)
Załączniki
CWsvSbA.jpg
CWsvSbA.jpg (197.78 KiB) Przejrzano 3517 razy
ODPOWIEDZ