KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kamilborkowski »

Raczej obstawiałbym drgania. Masz wyważony silnik i śmigło?
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: lukkoz »

wyważone, ale co ciekawe, model dałem w pionie, wtedy silnik nie uruchamia się i jak dam drążek w góre od gazu to lotki też idą w góre, także to nie drgania...
z kablami też raczej nie miałem co skopać, bo tylko 3 kable, silnik, i 2 serwa.. odsunąłem kable od serw na maxa ile się da od prądowych, ale nic to nie dało, może to regiel tak sieje ? niby ferryt jest na kablu, zaczne chyba od osobnego zasilenia płytki i serw, może to coś da.
Ostatnio zmieniony czwartek 02 lut 2017, 20:02 przez lukkoz, łącznie zmieniany 1 raz.
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
Awatar użytkownika
spyramax
Posty: 137
Rejestracja: piątek 26 gru 2014, 12:25
Lokalizacja: Chrzanów

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: spyramax »

Jast szansą na zdjęcie jak to zlutowac do tego gps , bo nie kumam do końca a nie chce nic , spalić ?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: lukkoz »

dałem osobne zasilanie na serwa dalej to samo. :( zmieniłem BEC, bez zmian...
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kamilborkowski »

spyramax, tutaj chyba chodzi o zworkę o której pisałem tutaj:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=3 ... 50#p485521
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: lukkoz »

problem chyba rozwiązany, wgrałem jeszcze raz soft KFC i się uspokoiło :) oby problem więcej nie powrócił;)
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
maksiu432
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 06 paź 2016, 14:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: maksiu432 »

A pamiętasz może jaką wersje wgrałeś ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 06 lut 2017, 08:41 przez maksiu432, łącznie zmieniany 1 raz.
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: lukkoz »

ostatnią, v72 o ile dobrze pamiętam.
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Ale pisałeś że na iNav było to samo... ?
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: lukkoz »

tak, przekładałem płytke do drugiego modelu i tam było to samo, pisałeś o trybie acro, więc dlatego postanowiłęm wgrać jeszcze raz sft od kfc no i się udało :) zobaczymy czy problem nie powróci, mam nadzieje że nie ;) a jak wyjdzie novy inav to przetestuje na nim.
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kolsek345 »

Zauważyłem niepokojąca rzecz w działaniu jednego z moich KFC32FTB (soft v72) - latając ostatnimi czasy przy około -3 stopniach o mało nie rozwaliłem modelu - coś niedobrego dzieje sie z horyzontem i stabilizacją w KFC po około 10 minutach lotu.Horyzont nagle zaczyna wariować a samolot staje sie niesterowalny (ster wysokości szaleje) .Udało mi sie nie rozbic modelu troche doświadczeniem a trochę fuksem.Po wylądowaniu na OSD horyzontu brak i jedna z lotek wychylona max w dół.Horyzont powraca po zresetowaniu GYRO .Ale zauważyłem ze po włączeniu STAB juz na ziemi działa ono z takim opóźnieniem (ruchy lotek i steru wys.) ze latanie byłoby nie możliwe.Zastanawiam się czy to wina niskich temperatur czy jakaś wada hardware lub software mojego egzemplarza (a może wszystkich?) - bo w lecie nie było z tym modelem żadnego problemu.Filmik z dzisiejszego zajścia - http://www.youtube.com/watch?v=kc_-BQEM ... e=youtu.be
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: marbalon »

Niskich temperatur to raczej nie bo ostatnio nie ma siarczystej zimy a i mnie zdarzało się latać w niskich temperaturach... ale fakt rozjechany był na maksa.. szkoda że nie przełączyłeś na acro, chociaż i tak podziwiam zimną krew. Horyzont to fuzja Gyro i ACC, jeżeli jedno z nich zgłupieje to horyzont oszaleje... nie mniej o ile Gyro działa poprawnie to w acro normalnie by się zachowywał i stabilizował kierunek lotu, ale jak by szalał to wiadomo że to wina Gyro.

Przypadki "zgłupienia" horyzontu się zdarzały ale raczej łagodne jeżeli to była wina ACC, ale może u Ciebie rzeczywiście coś z gyro jest nie tak...

Tak czy siak polecam pobawienie się iNav, coraz mądrzejsze rzeczy tam robią i bardzo rozwojowy projekt... a sprzęt ten sam ;-)
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kolsek345 »

Przymierzam sie własnie do testów iNava - ale to mi wygląda na usterkę hardware i raczej zmiana softu nie pomoże - chyba ten egzemplarz nie lubi temperatur poniżej zera (jakieś zacinanie się na zimnie GYRO lub ACC czy coś?) - więc pozostaje latanie nim w lecie .Ale jak wydasz nowy iNAV to spróbuje zapodać mu i zaryzykować jakiś lot próbny w zimie - a nóż widelec zmiana softu tej płytce pomoże :) .
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: wiesiek_kr »

A w temperaturach pokojowych po locie sprawdzales?
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Post autor: kolsek345 »

Zaraz zrobię jakieś testy - w pokoju i na balkonie - spróbuje wywołać ponownie problem. Jeszcze pomyślałem że może to być zimny lut który daje o sobie znać w niskich temperaturach.

Po przyniesieniu modelu z zewnątrz do domu - przez pierwsze 10 minut nie działał tryb STAB (tzn po przechyleniu samolotu były opóźnienia wychyłu lotek i steru wys trwające około 2-3 sek ) a tryb ACRO działał z przerwami po kilka sekund) po ogrzaniu modelu wszystko zaczęło działać OK.Teraz wyniosłem go na zimno - zobaczę czy "dolegliwości " powrócą.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
ODPOWIEDZ