KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

A może teraz ktoś mocny w kabelkologii stosowanej opisze co i gdzie podłączamy aby sterować samolotem:
1.Silnik
2.Lotki
3.Ster kierunku
4.Ster wysokości
(Oczywiście wiem, że podłączamy do wyjść kable sygnałowe od serw, bo prądowe podłączę do przeznaczonego dla nich BEC'a, ale chodzi o kolejność)
Jak i czym wgrywać nowe oprogramowanie i wprowadzać ustawienia z GUI. Czyli jaki interfejs należy kupić ?. Wprawdzie podejrzewam, że można odłączyć GPS i podpiąć bluetooth'a (chyba, że jest drugi UART aby nie trzeba było ciągle odłączać GPS'a ?. A może jeszcze inaczej ?. Czy do wgrywania oprogramowania powinienem kupić to urządzonko: KONWERTER FT232 USB-RS232/TTL INTERFEJS FT232RL MI ?.
Mam nadzieję, że mam rację podłączając sygnał PPM SUM z FRSKY do wejścia PPM ?.
A może lepszym wyjściem będzie kupić moduł nadajnika eleres i dać sobie spokój z Frsky ?.
To by na razie było tyle luk w mojej wiedzy na ten temat.
Pozdrowienia
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

Lotnik54 pisze:A może lepszym wyjściem będzie kupić moduł nadajnika eleres i dać sobie spokój z Frsky ?.
myślę że tak, tymbardziej że niebawem będzie dostępny EleresMOD który z pewnością będzie pewniejszym linkiem niż Frsky.
Ja mam jeszcze pytanie odnośnie załączania stabilizacji. Czy będzie można to robić wolnym kanałem i czy będzie możliwa zdalna korekta siły stabilizacji?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Lotnik54 pisze:Oczywiście wiem, że podłączamy do wyjść kable sygnałowe od serw, bo prądowe podłączę do przeznaczonego dla nich BEC'a, ale chodzi o kolejność
Jak się włączy mixer Airplane lib fixedwing w kfc32-tool to ładnie pokazuje nazwy przy nr kanałów jak widać poniżej...
Obrazek
Lotnik54 pisze:Jak i czym wgrywać nowe oprogramowanie i wprowadzać ustawienia z GUI. Czyli jaki interfejs należy kupić ?
Interfejsem UART-TTL, jak ktoś nie ma to proszę dać znać może ja kupię więcej na allegro i będę dołączał do zestawu, ale wielu z was ma bo wiele płytek jak remzibi, MK, arduino używają takich samych.
Lotnik54 pisze:że jest drugi UART aby nie trzeba było ciągle odłączać GPS'a ?.
Oczywiście jest osobny UART dla PC i osobny dla GPS.
Lotnik54 pisze:Mam nadzieję, że mam rację podłączając sygnał PPM SUM z FRSKY do wejścia PPM ?.
O ile Twój odbiornik ma to tak, ale chyba warto przejść na eleresa.
HIRO pisze:Czy będzie można to robić wolnym kanałem i czy będzie możliwa zdalna korekta siły stabilizacji?
Myslisz o zmianie podczas lotu potencjometrem ? Na razie nie było takiej opcji ale chyba muszę coś pokombinować bo wiele osób o to pyta... Tak czy siak można po lądowaniu wejść w OSD menu i sobie pozmieniać PID itp.
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

marbalon pisze:Myslisz o zmianie podczas lotu potencjometrem ?
dokładnie tak. Mam 2 potencjometry i pokrywały by one 2 najważniejsze ustawienia, pochylenie i przechył
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

HIRO pisze:dokładnie tak. Mam 2 potencjometry i pokrywały by one 2 najważniejsze ustawienia, pochylenie i przechył
Ale jak by co to siły poziomowania to nie można jeszcze na potencjometrze mieć, ale za to pozycję centralną serw na dwolnym AUX jak najbardziej.. zatem jezeli o tym myślałeś to spoko da radę.

Ale do rzeczy... do tablicy:

andrzej-k
Adasko
krzysztof21
elektron
HIRO
woyu
pirzol

Dla was wystarczyło mi płytek. Przepraszam, że nie dla wszystkich chętnych ale może domówię PCB i dorobię kilka sztuk, ale to co najmniej 3tyg. czekania.

Tak więc jak możecie napiszcie mi PW czy lutować wam piny itp. Ja na dniach postaram się uzupełnić wiki o opis płytki oraz ogólny przepis na konfigurację.
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Mam takie pytanie-idee dotyczącą obu projektów na STM-ie - czy na obecnym zaawansowaniu GUI nie można tam dołączyć tych wszystkich zasadniczych wyborów robionych do tej pory z terminalu ? Czy to technicznie wykonalne ? Przychodzi do nas płytka i zamiast wchodzić w terminal i z kartki wpisywać wszystkie wybory (żeby czegoś nie przeoczyć - typu Quad_x i PPM itd ) to z rozwijanych okienek wybieramy opcje i na koniec "wyślij"
Krzysiek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Ale w KFC32-tool już tak jest... czy masz jeszcze co innego na myśli...
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

:shock: O kurczaki - faktycznie - przez te codzienne dokopywanie się do drogi (o lubelskim w TV troche nawet mówią i Premier nawet osobiście kazał się wsiąść za odśnieżanie ) to nawet nie było cisnienia na latanie Quadem . Fakt w najnowszym moja super idea już jest - tylko wyboru prędkości Uart i ich przyporządkowania dla OSD i ich rodzajów jeszcze nie odszukałem . Mea culpa - a ja tu właśnie robiłem ściągawkę do klepania pod PUtty - większość poleceń do wykreślenia ;-)
Krzysiek
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

nie mialem jeszcze KFC
jaki podlaczamy tam gps co bym od razu zamowil
chyba ze od remzibiego pasuje bo jedno mi lezy nie zamontowane
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Z KFC32-tool - jest zakładka do wyboru GPS i do wyboru Ublox lub NMEA czyli MTK3xxx czyli generalnie ten od remzibiego powinien działać , ale im nowszy tym dla coptera lepiej . Nowsze śledzą więcej satelit i robią to szybciej co jest na duży plus .
Krzysiek
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

Mam nadzieję że Glonas od PitLaba zatrybi?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

krzysztof21 pisze:tylko wyboru prędkości Uart i ich przyporządkowania dla OSD i ich rodzajów jeszcze nie odszukałem
Jest na liście - zakładka konfiguracja IMU.
Adasko pisze:jaki podlaczamy tam gps co bym od razu zamowil
Najlepiej U-blox 6M, albo MTK3339 o którym pisze HIRO i on tez działa.
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1037
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Teraz tylko do pełni szczęścia któryś z kolegów co już latali na tym wkleił by jakiś obrazek z opisem gdzie co podłączamy ( może być na tym retenderze z pierwszego postu - ale najlepiej by było na zdjęciu jak w manualu do kfc ) bo chyba nie wszystko sam rozgryzę .
Ale myślałem , że jest większy :mrgreen:
Krzysiek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

Ty juz masz Krzysiu
ja do dzis nie wiem gdzie wplacic pieniazki
i czekam i czekam ..... na jakas wiadomosc
a nie chce gnebic na PW
ODPOWIEDZ