KFC32FTB - AP+OSD+eLeReS dla samolotów oraz quadzików

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

wiesiek_kr pisze:lekkich modyfikacji w sofcie przez Marbalona Ogar poleciał.
Pozdrawiam
Wiesiek
Gratulacje z pierwszego oblotu KFC dla skrzydelek
czy to jakies tajemne modyfikacje
czy To co Marbalon pisal i puscil soft 55
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Nic tajemnego nie ma, sztuka wieska_kr ma problem z OSD i nie załapuje - jeszcze nie zwalczone do końca. Ale co do stabilizacji to nic nie jest jeszcze ruszone.
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek_kr »

drobne modyfikacje softu 0.55 NIE związane z normalnym lataniem i funkcjonalnością KFC.
Wsparcie projektu przez Marbalona jest na tyle aktywne i pracowite że mozna mieć soft indywidualny:))) ->żart taki.

Wiesiek
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

pytam ze wzgledu na to ze nie wiem czy mozna zawracac glowe problemami na PW
w sumie Marbalon ma wiele na glowie hihihi :mrgreen:
zawsze wole jak kazdy problem jest opisany na forum bo kazdy ma wglad
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Witajcie,
Dzisiaj ja sobie zapodałem testy i jestem szczęśliwy bo wszystko działało zgodnie z planem ;-) RTH pięknie wraca i zatacza kółeczka. Jak chciałem iść do bazy to zapinałem PH i też krążył sobie jak jastrząb na ofiarą, a jak dawałem gaz na max podczas funkcji GPS to sam kontrolował gaz. Ani razu mnie nie zaskoczył, jedynie AH chyba coś nie działało, jeżeli jest załączone samo, jak damy RTH lub PH to pilnuje wysokości ale samo AH nie chciało.

A z innej beczki to latałem nad dolinką Noteci w związku z czym teren obniża się powolutku w kierunku rzeki i tak mogłem sobie nad łąką lecieć 2-3m nad ziemią i na 1,6km takie RSSI jeszcze było przy nadajniku RFM23BP na minimalnej mocy, zatem ten RFM23 wciśnięty do FTB tez jakoś całkiem spoko sobie radzi.

Obrazek
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek_kr »

To ładnie, dobre wieści
Ja jutro też testuje rth i ph.
Ładnie ten Twój bąk zapyla i to pod ziemią :)) to chyba kret jest .
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: semento »

Ja przepraszam za może debilne pytanie, ale nie jestem nawet w połowie tak oblatany w temacie jak Wy. Czy ja dobrze rozumiem z opisu płytki, że na płytce jest OSD i funkcje autopilota z RTH razem? Sorry, ale po prostu nie mogę uwierzyć w to co widzę :)
Ostatnio zmieniony niedziela 23 lut 2014, 11:11 przez semento, łącznie zmieniany 1 raz.
GAUI 425, AXN FJ, klon DJI450 (robi się), Sky Cruise 2400, Mikeys FPV V3
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek_kr »

wszystko co wymieniłeś i jeszcze jak wisienka na torcie tak dodatkowo : odbiornik eleres'a :))))
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: semento »

wiesiek_kr pisze:wszystko co wymieniłeś i jeszcze jak wisienka na torcie tak dodatkowo : odbiornik eleres'a :))))
No i łzy wzruszenia mi pociekły . Na razie jednak mam cały link rc na Frsky (poszły tegoroczne inwestycje w odbiorniki). Rozumiem że i z tym mi to cudo zabangla?
GAUI 425, AXN FJ, klon DJI450 (robi się), Sky Cruise 2400, Mikeys FPV V3
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Tak ale FrSky tylko z PPM, płytka jest za mała aby się podczepić osobno wszystkie kanały.

ps. Logi już się robią więc niebawem (pewnie parę tyg.) i mapkę po powrocie namaluje ;-)
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: semento »

marbalon pisze:Tak ale FrSky tylko z PPM, płytka jest za mała aby się podczepić osobno wszystkie kanały.

ps. Logi już się robią więc niebawem (pewnie parę tyg.) i mapkę po powrocie namaluje ;-)
Czyli np ten
Obrazek

Jeszcze pozostaje pytanie którego marbalon nie lubi: kiedy nowe płytki? :mrgreen:
GAUI 425, AXN FJ, klon DJI450 (robi się), Sky Cruise 2400, Mikeys FPV V3
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Nie cierpię tych pytań ;-)

A na serio to zwalę to na kolegów... Jak testerzy przetestują to puszczę produkcję ;-)

Pozdrawiam.

...ps. a jak nie przetestują to i tak puszę bo ja przetestowałem hehe.
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: semento »

To ja czekam na wypust i postaram się przeprowadzić program "Połączenie płytki KFC32FTB z Frsky'em przez użytkownika na średnio niskim poziomie kumania".
GAUI 425, AXN FJ, klon DJI450 (robi się), Sky Cruise 2400, Mikeys FPV V3
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek_kr »

Witajcie.
Wróciłem z lotniska, pola i podzielę sie wrażeniami.
Po przyjechaniu na lotnisko i jeszcze kilku poprawkach w trymowaniu ACC nastąpiły dwa zaplanowane testy na dziś: PH i RTH
Trymowanie ACC dało to że w trybie STAB model po prostu leciał jak marzenie. Chyba nigdy tak nie latał :)
W trakcie testu PH wyszło że:
1 - Parametr D w navr to max kat przy nawrocie u mnie ustawiony na 20 stopni to zdecydowanie za dużo.Jak już wiecie latam Ogarem FPV o rozpiętości 2,5m dl którego moim zdaniem powinno być coś około 5-10 stopni - do poprawki.
Dodatkowo muszę wprowadzić podtrzymanie sterem w wysokości modelu w zakrętach

I to tyle, model pięknie kręci kółka bez żadnych szarpnięć .


W trakcie testu RTH (dwukrotnie włączony) model ustawiony bokiem lub tyłem do bazy na początku troszke opadł ale póżniej jego lot do domu to bajka.
Prościutko do tatusia na zadanej wysokości bez żadnych większych wachnięć.

po przylocie do domciu zaczął krążyć kółeczka.

Jeszcze w trakcie RTH sprawdziłem dynamiczny gaz: działa super, model utrzymuje minimalną prędkość zbliżona do zadanej łagodnie i bez szarpnięć (model wracał pod dość słaby wiatr) oczywiście w trakcie RTH sami też możemy kontrolować prędkość

poniżej screen z PH
Obrazek


Poniżej screen z RTH
Obrazek

Więc muszę zmienić max kąt przy nawrotach i włączyć podparcie sterem wysokości przy przechyłach. Reszta bez zmian







Pozdrawiam
Wiesiek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 lut 2014, 14:06 przez wiesiek_kr, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
efevee
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 08:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: efevee »

Semento, mozesz jeszcze b. popularnego D8R II Plus przeflaszowac, aby wyciagnac PPMa:
http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... st24625982
ODPOWIEDZ