MisioOSD

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

X1
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 11:02
Lokalizacja: Augustowo

Re: MisioOSD

Post autor: X1 »

Jeszcze jedno pytanie do mojego wątku w tym temacie.

czy w mojej konfiguracji powinno być:
Zworki: JP1 otwarta, JP2 zalutowana

Naza V2 ale połączona OSD bez interfejsu CAN (tzn. tak jak Naza v1 / Lite).
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MisioOSD

Post autor: miś »

Tak, JP2 musi być zalutowana. Nie zalutowanie JP2 będzie dawać taki efekt jak u Ciebie.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 22:37
Lokalizacja: Wieś pod Krakowem

Re: MisioOSD

Post autor: Deem »

miś pisze:...OSD podłączasz przez interfejs CAN, który przy okazji wysyła dane dla telemetrii FrSky, więc aby dostać telemetrię wystarczy jeden dodatkowy kabelek z OSD do odbiornika.
Witam
Zajrzałem w temat i w pierwszym poście zauważyłem że do „firmware interfejsu CAN dodano wysyłanie telemetrii w formacie SmartPort”. Przeleciałem cały temat i dopiero pod koniec znalazłem tą informację.
Coś więcej, rozumiem z osd do s.port, którego wyjścia osd?
pozdr. Daniel
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MisioOSD

Post autor: miś »

A wystarczyło przeczytać instrukcję obsługi w PDF :mrgreen:
Ostatni rozdział...
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 11 mar 2012, 22:37
Lokalizacja: Wieś pod Krakowem

Re: MisioOSD

Post autor: Deem »

No tak, tam nie szukałem. Czy mogę do s.port podłączyć bezpośrednio czy potrzebny będzie konwerter z serial do s.port.
pozdr. Daniel
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MisioOSD

Post autor: miś »

Bezpośrednio drutem. Nic po drodze.
Pzdr. -----MIŚ-----
overs
Posty: 47
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:36
Lokalizacja: ruda śląska

Re: MisioOSD

Post autor: overs »

Hejka. Mam problem z osd misiowym, podłączyłem pod tv za pomocą czincha - video out. Wszystko ładnie wyświetla ale po wejściu do menu to przeskakuje mi o menu o jeden do góry w opcjach , non stop w kółko, przelatuje samo po funkcjach miał ktoś takie coś?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MisioOSD

Post autor: miś »

Jaki soft w OSD ?, do jakiego FC ? Jaka wersja ? Bo pamiętam że jakaś stara wersja softu miała taki problem jak OSD nie było podłączone do FC.
Pzdr. -----MIŚ-----
overs
Posty: 47
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:36
Lokalizacja: ruda śląska

Re: MisioOSD

Post autor: overs »

soft 2.09, fc- naza v2 - po podlaczeniu odbiornika eleres wszystko w porzadku , z samym FC szaleje , tak wiec wszystko ok :D dzieki
Awatar użytkownika
mooseman
Posty: 133
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 18:50
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: MisioOSD

Post autor: mooseman »

Witam!

Próbowałem podłączyć Misio OSD do Phantoma 2. Wszystkie parametry wyświetlają się poprawnie, z wyjątkiem pozycji GPS. Pozycja skacze jakby z dwóch oddalonych od siebie o kilkaset kilometrów miejsc, z czego jedno z nich jest poprawne. Podmieniłem kontroler na NAZE ale wpinając 1:1 zamiast kontrolera Phantoma i problem nadal występował. Natomiast podłączenie OSD do Nazy poza płytą główną Phantoma rozwiązuje problem. Dodam, że zarówno na OSD jak i na telemetrii Frsky pozycja jest błędna. W załączniku LOG z OSD, na którym widać, że pozycja zmienia się co chwilę.

Soft CAN próbowałem 2.20 i 2.30.

LINK

Pozdrawiam, Adam

----------- EDIT -------------

Szukałem różnic w konfiguracji pomiędzy Phantomem a Nazą i znalazłem - to "inteligentne" baterie. Odłączyłem styk komunikacji phantoma z baterią i problem z koordynatami zniknął. Na razie podmienię kontroler na NAZĘ, ale może fajnie by było zmodyfikować soft interfejsu CAN żeby obsługiwał Phantoma ;) Można by telemetrią Frsky przesyłać informację o napięciu poszczególnych cel pakietu no i poprawnie wyświetlać koordynaty.
Ranger EX Pixhawk FPV, Bixler II Pixhawk FPV, F-550 Naza V2, MiniH250 Naze32, ESA, AcroMaster, SkySurfer 1400, Beta 1400, PZL-104 Wilga, Delta ;)
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Re: MisioOSD

Post autor: august »

Cześć,
Urządzenie ma już trochę lat ale jakiś czas temu APM ma nowego Mavlinka = Mavlink2.
Czy jest opcja aby dopisać obsługę tego protokołu?
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MisioOSD

Post autor: miś »

Z tego co wiem to powinno działać z Mav2. Jak nie to można na uarcie ustawić protokół Mavlink 1. Na zmiany w sofcie do tego raczej już nie licz. Za stary projekt.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
dubik3e
Posty: 248
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:30
Lokalizacja: Olsztyn

Re: MisioOSD

Post autor: dubik3e »

Niestety, ale link do instrukcji nie działa. Nie wiem, czy chwilowo, czy na stałe. Jakie powinny być parametry formatowania SD 2gb, aby można było logować dane?

EDIT: link zaczął działać.
ODPOWIEDZ