eleres mod

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Krzysiek5lkg
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Załubice

Post autor: Krzysiek5lkg »

Pewnie przy tym projekcie nie będzie koncertu życzeń, ale czy nie dało by się zrobić trybu ,,auto'' zależnego od poziomu RRSI.
Krzysiek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Piknie, ustawiam się w kolejce :)

Jak planujesz telemetrię? O ile w ogóle
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Krzysiek5lkg pisze:ale czy nie dało by się zrobić trybu ,,auto'' zależnego od poziomu RRSI.
To było dyskutowane przy okazji MAX'a, i konkluzja wyszła taka że nie da się tego sensownie zrobić. Szybkie przełączanie mocy robi problemy, spowolnienie zrobi tyle że jak już w końcu przełączy to będzie za późno, a na dodatek problem ze zmianami RSSI po przełączeniu. Nie przesadzajmy z "automatami", bo nie zawsze działają jak byśmy chcieli.
Verid pisze:Czy wybór która opcja (przełącznik wbudowany czy RC) ma rządzić mocą będzie ustawiany z konfiguratora?
Tak. Trochę "knifem" bo konfigurator puki co pozostanie bez zmian, ale tak. Ustawienie mocy na 1mW albo na 100mW będzie skutkować wybraniem przełącznika jako zarządcę. Pozostałe wartości będą wybierały kanał RC dla metody B - czyli 2mW=CH5, 3mW=CH6, ... , 50mW=CH10.
Wybrany kanał <1300 to 125mW, 1300..1700 to 250mW, >1700 to 500mW.
Jak planujesz telemetrię? O ile w ogóle
Po staremu. 100mW z nieba na dół. Tu nic się nie zmieni.
Pzdr. -----MIŚ-----
Artu

Post autor: Artu »

Misiu, kiedy Planujesz stworzyć listę kolejkową :roll: :-P
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Oczywiście też się piszę :!: Rozumiem że z racji gabarytów oraz EMI - nie będzie wersji montowanej w radyjku (JR czy też Futaba) ino będzie wersja zewnętrzna w swoim dedykowanym pudle? Tak jak to wstępnie bagger zaprezentował w pierwszym poście?
No i rzecz dotyczy strony naziemnej a eLeReS RX pozostaje bez zmian?
I przy okazji zostanie rozwiązany problem 3v3 vs 5v w atmedze ? :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Uruchomiłem w nocy mój nowy zewnętrzny TX na sofcie Misia - działa piknie przełączanie mocy - narazie tylko widzę temperaturowo że moduł daje w palnik i robi się piecyk - będzie gdzie grzać ręce w zime :lol: , Dałem dziada na radiator i jak poskładam do kupy całość to dzisiaj zrobie testy porównawcze z modułem 100mW na odległość, jeszcze tylko przeliczyć moc ile tu wychodzi z niego ....
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
myma84
Posty: 56
Rejestracja: czwartek 04 sie 2011, 21:05
Lokalizacja: niewiadomo

Post autor: myma84 »

pma_ pisze:Chwila moduł nadawczy ma być innej firmy niż hope, mam rozumieć, że jest on kompatybilny z odbiornikiem??
Moduł nadawczy innej firmy ale oparty o ten sam "chipset" SI4431/SI4432 firmy Silicon labs - a więc kompatybilny z odbiornikiem.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Ja listy kolejkowej nie planuję. Poza tym to projekt baggera, ja tylko współpracuję :-)
Całość będzie w aluminiowej obudowie o wymiarach około 70x80x20mm. Z jednej strony na panelu wyjście na antenę, diody statusu, przycisk BIND i przełącznik mocy, z drugiej strony złącza : RS232, PPM+zasilanie, Kanały Binarne. Zasilanie 7-14V.
Oczywiście jako odbiornik używamy zwykłego eLeReS'a.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
m_atrix
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: m_atrix »

miś pisze:Ja listy kolejkowej nie planuję. Poza tym to projekt baggera, ja tylko współpracuję :-)
a nabyć będzie można gdzie?
miś pisze: Całość będzie w aluminiowej obudowie o wymiarach około 70x80x20mm. Z jednej strony na panelu wyjście na antenę, diody statusu, przycisk BIND i przełącznik mocy, z drugiej strony złącza : RS232, PPM+zasilanie, Kanały Binarne. Zasilanie 7-14V.
Oczywiście jako odbiornik używamy zwykłego eLeReS'a.
czy planowana jest wersja w obudowie JR/ TGY
Pozdrawiam
kamilt
1% - http://www.dzieciom.pl/12659
************************************
różne latające + wiatrak

komu Bóg rozumu nie da, kowal mu go nie ukuje
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

...i czy będą PCB luzem (bądź jakieś KITy)?
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

m_atrix pisze:a nabyć będzie można gdzie?
O to trzeba będzie pytać baggera. Pewnie jak już będzie tak daleko to powstanie jakaś forumowa lista, ale na razie nie.
m_atrix pisze:czy planowana jest wersja w obudowie JR/ TGY
Nie.
mkrawcz1 pisze:...i czy będą PCB luzem (bądź jakieś KITy)?
Raczej też nie. Choć tego nie jestem pewny.
Pzdr. -----MIŚ-----
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bagger »

Czuje się wywołany do tablicy :mrgreen:

Nanoszę ostatnie poprawawki wg wskazówek miś'a. Myślę ze w przyszłym tygodniu sprawa trafi do płytkarni. Tam niestety czekamy 2-3 tygodnie(akurat taką płytkarnie wybraliśmy). Wrocą płytki trzeba będzie zlutować 2-3 prototypy. Jeśli będzie wszystko ok, to wtedy przymierzę się do obudowy. Będzie cięta z metra z profila ameliniowego :lol: . Do tego klapiki góra i dół tez aluminium wycinane laserem. Finalnie na razie bez malowania i naklejek będzie to prototyp do testów. Jeśli będzie wszysko ok, zacznie się zamówienie forumowe. Koszty będę znał po zamknięciu obudowy. Mam nadzieję że wszysko pójdzie ok. Planuję wstępny termin zamówien forumowych na przełom listopada i grudnia.

Wersje, na tę chwilę planuję wypuszczanie eleres mod w wersji pudełkowej. Pewnie będzie jakaś partia płytek do sprzedaży luzem, ale nikt mnie nie zmusi do liczenia perełek i wrzucania do woreczków ;-)
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

"czyste" PCB (ewentualnie z modułem radiowym) jest OK, nie śmiałbym prosić o kompletowanie pchełek :-)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bagger »

Pewnie taka opcja się znajdzie. Nie ma problemu.

Edit:

Render aktualnego stanu. (nie mam wszystkich elementów w bibliotece)

ObrazekUploaded with ImageShack.com
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Ciekawe czy to 500mw nie będzie "właziło" w monitor z odbiornikiem 5.8Ghz przyczepiony do aparatury.
ODPOWIEDZ