eleres mod

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Artu

Post autor: Artu »

Nie, jest to kompletny system eLeReS o mocy nadawczej max 500mW
Tematy czytamy od pierwszego postu :-P

EDYTA: brodziek.... Ty wiesz co :mrgreen:
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Bagger kiedy testy regulacji MOCY ? (edit: sorry BRODZIEK za pomyłkę)

Namieszam Wam trochę w temacie i pochwalę się dzięki uprzejmości Misia przetestowałem soft dla DRFa na moim zewnętrznym module na Eleres i 5V zasilanym RFM 23BP o mocy 1W.

Soft działa Super ale regulacja poziomem mocy jest inna niż dla modułu DRF ,
i poziom mocy gdy już się ruszy przełącznik z LOW na MID zostaje zamiast na LOW to na MID czyli chyba coś około 500mW dla modułu 1W.

Dlatego liczę na testy modułu z DRFem jak wychodzi regulacja poziomu mocy, może będzie się dało dopasować poziomy mocy dla obydwu modułów.

RFM23BP grzeje się i musi być na radiatorze ewentualnie przez przekładkę silikonową do obudowy ALUminiowej.

Mój prototyp wygląda tak:
ObrazekObrazek

Edit:

Biegałem trochę po osiedlu z odbiornikiem i dipolem, serwo latało w te i spowrotem na servotest zapodanym z Turnigy9x , moduł ustawiony na 1W z telemetrią,Apka w mieszkaniu w środku bloku na parterze ... zasięg praktycznie jeszcze przez 2 bloki dalej :)
Czyli działa, testy w locie jak poprawi się pogoda.
Ostatnio zmieniony piątek 22 lis 2013, 21:04 przez profesor, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Mateusz pisze:Profesor! przez Ciebie mam zły humor ;(


Powodzenia :)!
Dlaczego :)
To chyba dobra wiadomość dla Was :-D
Nadal uważam że ten soft ma potencjał i macie na to dowód. :lol:

Przy okazji odkryłem czemu poprzednia wersja mi nie działała - Antena Nagoya772 ma długi "gorący" bolec który wciska w złączu SMA gniazdko do środka i czasem powoduje zwarcie w gniazdach SMA na kabel.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bagger »

To ja wrzucę też kilka informacji na temat postępów.

Obrazek

Płytka zmontowana i zaprogramowana, działa :) Zgodnie z koncepcją mamy gotowe gniazda do podpięcia zasilania i ppm. obok po lewej gniazdo z +5V,RxD,TxD, GND. Czyli upload softu i wypluwanie telemetrii. Po prawej wejscia binarne + RSSI. Czyli żadnego lutowania i kombinowania. W komplecie będą wtyki do samodzielnego zarobienia. Gniazda z zatrzaskiem zabezpieczy przed przypadkowym wypadnieciem. Aluminiowa obudowa zabezpiecza elektronikę oraz urządzenia zewnętrze przed zakłóceniami. Przełącznik mocy działa następująco:

125mW - zielona dioda świeci ciągle + jeden beep.
250mW - zielona dioda mruga wolno + dwa beep (ki?):).
500mW - zielona dioda mruga szybko+ trzy beep (ki).

Po kalkulacji cena zawrze się w następujących granicach (zależy od ilości chętnych):

eleres mod bez obudowy - 220 -240 zł;
eleres mod z obudową (plug and play) 270 - 290 zł;
eleres mod + obudowa do samodzielnego montażu ( powycinane elementy z otworami, trzeba nawiercić i skręcić) ok 250 zł;

Podałem ceny orientacyjnie bo muszę oszacować co dalej z projektem. Wycinanie laserowe, płytki, moduły RF nie "lubią" ;) ilości poniżej 100 szt. Po ostatecznym ustaleniu ilości chętnych - dokonam ostatecznej kalkulacji. Podam wtedy cenę forumową.

Info dla chetnych testerów. Proszę o zgłoszenie się na PW. Będą 3 egzepmlarze. Warunki i szczegóły testowania równiez na PW.

Proszę o pytania i ewentualne deklaracje ( nie jest to jeszcze zamówienie, eleres mod musi przejść jeszcze wiele testów, chyba że idziemy jak w dym ;-) :mrgreen: )
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Bagger zapomniałeś w opisie dodać że regulacja mocy z kanału RC (5-10CH) jest też z jako opcja aktywowana w GUI.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bagger »

Nawet nie wiedziałem ze miś uruchomił tę opcję :mrgreen: Czas na pełną dokumentację przyjdzie po testach. Tak myślę.
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

że idziemy jak w dym ;-) :mrgreen:
Jak Miś wspiera projekt to ja wchodze w ciemno - jesli nie załapie sie na testera (oczywiście odpłatnie) to poproszę o wpisanie w pierwszą transzę na1 szt bez obudowy
Krzysiek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Panocki, dział handlowy to moim zdaniem dopiero jak produkt będzie dostępny. A lista kolejkowa, opisy testów, uwagi i dyskusje ect to moim zdaniem tutaj. Dotychczas sprawdzała się taka opcja w wielu innych forumowych projektach.
I tak miałem tu posprzątać, więc któregoś wieczora wezmę i to zrobię. A jak się zaczną dywagacje na temat nie mający nic wspólnego z projektem, to znów zamknę wątek i będzie spokój.

Krzyśku, ja jestem przeciwny wersji bez obudowy. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, ale miej na uwadze że takiej wersji nie będzie. Jestem pewien że udostępnienie ludziom gołej płytki skończy się tylko i wyłącznie problemami. To nie jakieś OSD czy mierniczek. Tu sporo zależy od poprawnego ekranowania elektroniki. Goła płytka przyklejona na rzepa, czy zapakowana w kawałek plastiku śmierdzi kłopotami. Więc lepiej nie strzelać sobie w kolano, szczególnie na starcie.
Pzdr. -----MIŚ-----
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: labo »

A będzie jakiś mod "odbiornika"? Od kilku już miesięcy staram się kupić eLeReSa i nie mogę. Odzewu z CD też brak. :/
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

miś pisze:...

Krzyśku, ja jestem przeciwny wersji bez obudowy. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, ale miej na uwadze że takiej wersji nie będzie. Jestem pewien że udostępnienie ludziom gołej płytki skończy się tylko i wyłącznie problemami. To nie jakieś OSD czy mierniczek. Tu sporo zależy od poprawnego ekranowania elektroniki. Goła płytka przyklejona na rzepa, czy zapakowana w kawałek plastiku śmierdzi kłopotami. Więc lepiej nie strzelać sobie w kolano, szczególnie na starcie...
Miś, nie zgodzę się, jest wiele osób którym ta obudowa będzie zbędna bo wywalą nadajnik na maszt i po kłopocie.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Krzyśku, ja jestem przeciwny wersji bez obudowy. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, ale miej na uwadze że takiej wersji nie będzie. Jestem pewien że udostępnienie ludziom gołej płytki skończy się tylko i wyłącznie problemami. To nie jakieś OSD czy mierniczek. Tu sporo zależy od poprawnego ekranowania elektroniki. Goła płytka przyklejona na rzepa, czy zapakowana w kawałek plastiku śmierdzi kłopotami. Więc lepiej nie strzelać sobie w kolano, szczególnie na starcie.
W zasadzie sie zgadzam z naszym Guru ;-) - Ale Otóż mamy (ja tak mam) już jakby kompletny system sterowania z owtyczkowaniem i okablowaniem z eleresem w metalowej obudowie i bym tylko podmienił "wkład" - ponadto - własnie są widoki na dużą ilość wolniejszego czasu (praktycznie jesień i zima) więc bym mógł wreszcie latać i biegać z nowym nadajnikiem - a czas leci i na obudowę też zapewne trochę zejdzie - a ciśnienie jest ;-)

edit: W czasie pisania postu doszły nowe dane do analizy i od tej pory zgadzam sie z Misiem w całej rozciągłości tematu :mrgreen:
Krzysiek
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bagger »

Po przedyskutowaniu z misiem tematu eleresa mod bez obudowy, zadecydowaliśmy, że nie będzie takiej opcji, ze wzgledu na potencjalne problemy z wpływem na inne urządzenia.

Zmieniliśmy też cenę za gotowca będzie to około 250 zł.
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

bagger pisze:Zmieniliśmy też cenę za gotowca będzie to około 250 zł.
ja pierdziu kompletny system LRS za niecałe 150 $ :shock: Zachód oszaleje :-P
Artu

Post autor: Artu »

Jarek, to może rozpocznij nowy temat w Dziale handlowym :roll:
Postaram się pomóc w aktualizacji listy chętnych i w logistycznej realizacji projektu :-D (mam doświadczenie i referencje z poprzednich projektów grupowych :mrgreen:)
HIRO pisze:
bagger pisze:Zmieniliśmy też cenę za gotowca będzie to około 250 zł.
ja pierdziu kompletny system LRS za niecałe 150 $ :shock: Zachód oszaleje :-P
Nie kompletny, bo to tylko tor nadawczy, bez odbiornika :-P
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Odbiorniki to raczej tu.. http://cyberdrones.com/shop/product.php?id_product=17 i jak nad tym popracujesz to zdobędziesz upragniony moduł :-)

Edicao: poza tym mamy jeszcze autoryzowane eLeReS'y w OSD w/ KFC oraz w kanapce do AIO od Brodziek'a.
Ostatnio zmieniony sobota 23 lis 2013, 12:04 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ