eleres mod

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

uszy19922 pisze:Tak na przyszłość, projektanci proszę trzymajcie się standardu ( - + RX TX), naprawdę ułatwicie ludziom życie.
A co to za standard? Bo takiego nie znam, prawie każdy urządzenie ma to inaczej
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
marcini59
Posty: 110
Rejestracja: środa 28 mar 2012, 19:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: eleres mod

Post autor: marcini59 »

eLeReS MOD działa od kopa na SPEKTRUM DX9 nie trzeba żadnego rezystora wlutowywać :)
KFC32v2, Tarot 650 Naza v2, KFC32FTB, eLeReS MOD
tomekk167
Posty: 164
Rejestracja: sobota 23 lut 2013, 16:53
Lokalizacja: Ziębice

Re: eleres mod

Post autor: tomekk167 »

Witajcie!
Pierwszy raz mi się to zdarzyło. Mianowicie włączenie aparatury z eleres MOD-em bez anteny. Trwało to około 10 sekund i wyłączyłem apkę... Jak sprawdzić czy końcówka mocy nie "dostała"? Moc miałem ustawioną na 100mW. Włączyłem ponownie (tym razem z anteną) i wygląda na to że wszystko działa. eldisp pokazuje jakość i moc sygnału na 100% jak chodzę po mieszkaniu. Pytanie co się może wydarzyć w powietrzu... Ma ktoś pomysł jak sprawdzić MOD-a czy pracuje poprawnie? Czy lepiej do baggera poprosić o testy?
Średniozaawansowany oblatywacz
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eleres mod

Post autor: miś »

Spoko, na 100mW mocy to nawet przez minutę nic mu nie będzie.
Pzdr. -----MIŚ-----
tomekk167
Posty: 164
Rejestracja: sobota 23 lut 2013, 16:53
Lokalizacja: Ziębice

Re: eleres mod

Post autor: tomekk167 »

miś pisze:Spoko, na 100mW mocy to nawet przez minutę nic mu nie będzie.
Nawet nie wiesz jak mnie uspokoiłeś...
Średniozaawansowany oblatywacz
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: eleres mod

Post autor: NeXuS »

Ech, jako kolejna d... podłączyłem eLeReSa w trybie odbiornika bez anteny :evil: Nie mam pewności na jak długo, ale mogła być z minuta zanim się kapnąłem. Czy końcówka jak już się upala to na całego? Bo niby wszystko działa. Zrobiłem sobie test na micropower i mam ze 20 kroków, trochę mało, ale tak sobie tłumaczę, że miasto, bramy parkingowe dookoła, to może tak ma być? Antena w RX dipol, w TX bat od renomowanych forumowych producentów. Nie chce mi się teraz jechać za miasto na testy i nie wiem czy montować płytkę do modelu? Jak sądzicie?
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Re: eleres mod

Post autor: bagger »

Jak to odbiornik, to wg mnie jest ok. 20 kroków w micropower to jest dobry wynik. Sprawdz czy wraca telemetria z odbiornika.
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: eleres mod

Post autor: NeXuS »

Po 20 krokach zrywa tele i przestaje reagować odbiornik na nadawane sygnały. Nadajnik to MOD.
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Re: eleres mod

Post autor: HIRO »

coś mnie się zdaję że to mało. Mi udało się wycisnąć kilka km na 1mW, ale było to w powietrzu. Generalnie nie raz miałem podłaczonego eleresa bez anteny i nic sie nie usmażyło, oby tak słaby wynik był zpowodowany bliskością zakłócajek
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: eleres mod

Post autor: szeri88 »

NeXuS pisze:Ech, jako kolejna d... podłączyłem eLeReSa w trybie odbiornika bez anteny
Skoro w trybie odbiornika to co za problem? Chyba, że w tym czasie nadawał telemetrię...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: eleres mod

Post autor: NeXuS »

Telemetria była włączona, ale nadajnik był w tym czasie wyłączony, więc nie wiem, czy w tej sytuacji tele jest wysyłane.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eleres mod

Post autor: miś »

NeXuS pisze:Telemetria była włączona, ale nadajnik był w tym czasie wyłączony, więc nie wiem, czy w tej sytuacji tele jest wysyłane.
Jest, ale rzadko, więc zależy na jak długo toto zostawiłeś. Kilka minut nie robi krzywdy. Godzina... hmmm, nigdy nie byłem tak zdeterminowany aby sprawdzić czy przeżyje.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: eleres mod

Post autor: NeXuS »

No to nie sądzę, żebym popsuł, ale kiedy czytam o osiągach eleresa na symbolicznym 1mw to trochę mnie niepokoi mój zasięg. Już nie chodzi o ekstremalne rekordy w locie, ale piszą np. że po 100-200 m na gruncie powinno jeszcze sięgać. Oczywiście zależy to od egzemplarza, anten i warunków. Jeżeli ktoś kiedyś testował zasięg moda na micropower po ziemi, to niech się pochwali. Wybiorę się za miasto na łączkę i zrobię lepszy test. Ciekaw jestem porównania wyniku.
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: eleres mod

Post autor: waszka »

NeXuS pisze:No to nie sądzę, żebym popsuł, ale kiedy czytam o osiągach eleresa na symbolicznym 1mw to trochę mnie niepokoi mój zasięg. Już nie chodzi o ekstremalne rekordy w locie, ale piszą np. że po 100-200 m na gruncie powinno jeszcze sięgać. Oczywiście zależy to od egzemplarza, anten i warunków. Jeżeli ktoś kiedyś testował zasięg moda na micropower po ziemi, to niech się pochwali. Wybiorę się za miasto na łączkę i zrobię lepszy test. Ciekaw jestem porównania wyniku.
...bo te 1mW to byl w normalnym eleresie a w MOD jest chyba jeszcze mniej z tego co mowil Mis i dlatego pisza ze jest to "PicoPower - uW (micro watty )"...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: eleres mod

Post autor: NeXuS »

Dzięki waszka, faktycznie tak jest w manualu, czyli wszystko OK.
ODPOWIEDZ