Dedalus: Autopilot nie dla nas ;-)

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Azan
Posty: 155
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 08:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Azan »

Elektronikiem nie jestem, więc wybaczcie jeśli palnę coś głupiego, ale fajnie by było gdyby taki AP obsługiwał modele z usterzeniem V i delty.
A co do systemów autonomicznego startu, lądowania itp. jest mi to obojętne. Jak dla mnie może nawet podawać zimne napoje, odbierać telefon i mieć tuner DVB-T... Przecież wcale nie trzeba tego wszystkiego używać.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Azan pisze:Elektronikiem nie jestem, więc wybaczcie jeśli palnę coś głupiego, ale fajnie by było gdyby taki AP obsługiwał modele z usterzeniem V i delty.
V i delta będzie w standardzie. Konfiguracja tych mikserów wprawdzie nie jest trywialna (w stylu plug and play), ale mając sterowanie z aparatury i wyświetlacz mogę spróbować zrobić to w stylu:
"Wychyl drążki od siebie w prawo, a teraz w lewo - dziękuję, już wiem wszystko"
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Zbig, a czy ten prosty AP będzie można spiąć z wiadomym OSD na kanapkę albo jakimś kabelkiem?
Pozdrawiam
Artu

Post autor: Artu »

marimach77 pisze:Zbig, a czy ten prosty AP będzie można spiąć z wiadomym OSD na kanapkę albo jakimś kabelkiem?
Taki AP już jest w sprzedaży :-P
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Artu pisze:
marimach77 pisze:Zbig, a czy ten prosty AP będzie można spiąć z wiadomym OSD na kanapkę albo jakimś kabelkiem?
Taki AP już jest w sprzedaży :-P
Artu, wiem wiem ale zapytać nie zaszkodzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

a pobawię się we "wróża":
- powstanie prototyp FW na obecnym HW czyli AP Light
- do niego będzie można domontować OLEDa albo OSD
Software - zapewne kilka rozwiązań zostanie z AP Light przeniesiona do AP co odciąży OSD z pewnych przeliczeń ale i ułatwi konfigurację (patrz ustawianie rewersów)
Oby to nie był koniec albowiem miniaturyzacja to jest to:
- czyli pomniejszony AP na kanapkę
- do tego dojdzie wersja pomniejszona OSD (SD już daawno odpadła z płytki).
Właściwie to co "wywróżyłem" to ewolucja (zresztą zgodna z pierwotnymi założeniami o samodzielności AP) oraz utrzymanie zgodności a nie zupełnie nowy produkt HW i FW.

Po za tym co 1,5-2 lata "WYPADA" wypuścić nowszy produkt ;-)
Uczmy innych jak myśleć a nie co myśleć. Wtedy unikniemy wielu nieporozumień.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Ciekawa odnoga dyskusji.

Ale jak dla mnie postulat "mały/prosty/tani/byle wrócił" (do samolotów klasycznych) jest w sprzeczności z postulatem "funkcjonalny/precyzyjny/wypasiony/otwarty na peryferia/współpracujacy z OSD" do lotów FPV.
Można byłoby sobie wyobrazić, "uproszczony/mini zestaw OSD/AP", ale nie taki jest nasz (Pitlaba i mój) pomysł na to urządzenie.
Rufio pisze:Po za tym co 1,5-2 lata "WYPADA" wypuścić nowszy produkt ;-)
Co ty powiesz? A ja głupi myślałem że wolicie darmowe upgrade'y do istniejacego sprzętu, niż kupować co 2 lata nowy. Dzięki za wyprowadzenie z błędu!
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Oczywiście, że wolimy i nie widzę tu żadnego wyprowadzania z błędu.
Ja głównie pisałem o HW a nie SW.
Ja bardzo sobie cenię i doceniam fakt iż upgarde FW "po prostu jest" dostępny i nie tylko usuwa błędy ale dostarcza również nowej funkcjonalności, to po prostu jest rewelacja.

Nowszy/mniejszy/bardziej kompaktowy AP (przy tym samodzielny po dopięciu OLEDa) i mniejsze OSD to być może kusząca propozycja również i dla dotychczasowych posiadaczy Waszego aktualnego rozwiązania.

Zresztą patrząc na inne produkty i rozwijanie ich możliwości przez Extension Board, uważam że to nie jest zły pomysł - przecież obecnie AP to "rozszerzenie" OSD ;-).
Uczmy innych jak myśleć a nie co myśleć. Wtedy unikniemy wielu nieporozumień.
Artu

Post autor: Artu »

Ja się wypowiadam za "mały/prosty/tani/byle wrócił", bo czegoś takiego po prostu brak na rynku.
"Funkcjonalny/precyzyjny/wypasiony/otwarty na peryferia/współpracujacy z OSD" jest już wiele stworzonych, w tym najlepszy z najlepszych ze stajni Zbig&PitLab :-P
Odrobina wazeliny nigdy nie zaszkodzi :)
Awatar użytkownika
konrad_p
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek 10 gru 2012, 21:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: konrad_p »

Zbig pisze: "mały/prosty/tani/byle wrócił" (do samolotów klasycznych)
Zdecydowanie ta koncepcja. Tego na rynku brakuje i podejrzewam, że zapotrzebowanie może być sporym zaskoczeniem dla twórcy. :-D
Pozdrawiam Konrad P.
Jeśli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego.
Ruth Bernhard
Awatar użytkownika
krzys77
Posty: 171
Rejestracja: środa 30 lis 2011, 18:35
Lokalizacja: rybnik

Post autor: krzys77 »

Mam taki, to AUAV1, niczego w nim nie zmieniałem tylko wpiąłem serwa in i out i wraca.
Jedyne co, to trzeba dobrze ustawić platformę na przedłużaczach serw by po przejęciu sterów i włączeniu fs na początku nie zanurkowała. Minus taki, że potrzebny Pickit by ustawić setup.
krzys
Artu

Post autor: Artu »

Krzysiek, tylko Napisz jeszcze, ile godzin Spędziłeś przy ustawianiu tego AUAV1 :roll:
Z założenia, ma to być system do montażu i konfiguracji przez przeciętnego latacza, nie posiadającego umiejętności w grzebaniu w kodach, wgrywaniu softów i.t.p.
Podłączyć - wykonać klasyczny lot w celu "zestrojenia" AP - wylądować - zapisać dane - latać bezstresowo.

Przynajmniej tak zrozumiałem założenia projektu... :-P
Awatar użytkownika
krzys77
Posty: 171
Rejestracja: środa 30 lis 2011, 18:35
Lokalizacja: rybnik

Post autor: krzys77 »

Artu deklaruję już teraz, że jak się tylko pojawi to od razu biorę 2 sztuki.
Nie ma nic lepszego niż krajowa produkcja i wsparcie techniczne.
Nie bez powodu sprzedałem Eagle Tree na którego spoglądałem jak leżał w pudełkach prawie 2 lata i zasypiałem przy instrukcji napisanej na 150 stronach w angielskim.
Posiadam już 2 AP Zbig&Pitlab i pisałem już na forum że są bardzo przyjazne i bardzo intuicyjne. AUAV podałem jako dobry przykład.
krzys
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Artu pisze:Ja się wypowiadam za "mały/prosty/tani/byle wrócił"
Idąc tym tropem - nie będzie wyboru rodzaju GPS i prędkości jego pracy - układ rozpozna jakie są ustawienia fabryczne GPS-a i je użyje (zwykle pewnie będzie to 1Hz/9600bps ).
Nie ma opcji do wyboru - jest prościej. A na 1Hz też jakoś wróci.
Artu

Post autor: Artu »

Może jednak 5Hz :roll:
A GPS tylko dedykowany/ustawiony (na przykład FGPMMOPA6B), kupiony wraz z AP :-P
ODPOWIEDZ