ZAGI FPV - zajęcie na zimę

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

No właśnie nie został przedstawiony w locie i tego sie obawiam...gościu jest z rcgroups i siedzi tam trochę nawet ma jakies parę postów gdzie budował modele które latały i nie były to małe depronowe modele...ale jakoś sie wacham co do roboty nad tym zagi wygląda ciekawie ale czy polata..I tez nie sądzę żeby klapy w zagi--nie widziałem jeszcze takiego...a założyłem posta bo chcę coś zbudowac i mam do tego chęci i całą zimę..przynajmniej będę dumny że zrobiłem coś sam i to lata..a nie iść na łatwinę i kupić następny model...tyle że jestem za balsą..plus włókno szklane "tutaj mam jakieś pojęcie"
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
rapier
Posty: 56
Rejestracja: piątek 11 cze 2010, 06:55

Post autor: rapier »

koncepcja fajna i bym zostawil tyle ze kazde zeberko bym zastapil takim samym tzn o tej samej cieciwie ale wydrukowanym z programu profili i zastosowalbym TZAGI 12 i po klopocie
Pozdrawiam Arek
Awatar użytkownika
MrFugazi
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek 18 paź 2010, 05:45
Lokalizacja: Pszów

Post autor: MrFugazi »

Witam serdecznie.
Do modelarstwa wróciłem nie dawno i po sporej przerwie, więc mogę się mylić (nie pamiętać) ale profil do latającego skrzydła - jeśli ma nie źle szybować, to nie koniecznie zagi, i nie koniecznie samostateczny, ważne jest zwichrzenie płata. Miałem taką książkę "Latające skrzydła kl F1A" tam z tyłu znajdowała się cała kolekcja przydatnych profili, ale książkę podarowałem nowopowstałej modelarni. Oczywiście mogę się mylić (to przez tego niemca Alzheimera) ale jeśli kolega chce poszybować,i unieść większy ciężar to warto temat podrążyć, bo zagi to taki profil "universal-akro" wydaje mnie się.
Będę koledze kibicować, przymierzam się do fpv i skrzydło jako platforma jest w kręgu rozważanych możliwości, no ale najpierw muszę skombinować sprzęt.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ