Gimbal - Ramie do aparatu własnej konstrukcji

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Gimbal - Ramie do aparatu własnej konstrukcji

Post autor: aleksandrowicz »

Przegladajac wiele zdjec i ofert i majac dostep do lasera zrobilem cos samemu, prosze o opinie czy to sie nadaje i mile widziane wskazowki do ulepszenia , w tej chwili jest przygotowane pod serwo hitec hs 82 mg na obroty lewa i prawa strona i na tower pro 90 sg pod pochyl gora dol, jeszcze chcem zaprojektowac mocowanie do quadro albo samolotu, i sie zastanawiam czy nie zrobic jakiejs przekladni na serwa ( nie mam pojecia jak ) calosc wazy teraz dokladnie 47 gr jest zrobione z sklejki 2,5mm super sztywne i miesci aparat o szer 125mm i wys. 75mm czyli wikeszosc lepszych kompaktow w tym sony nex i olympus pen ,konstrukcja jest super sztywna, moze trzeba poprawic troche konstrukcje ramienia dolnego
Załączniki
jeszcze w proszku
jeszcze w proszku
SDC11155.JPG
SDC11159.JPG
SDC11157.JPG
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Fajnie że robisz i pokazujesz swoje pomysły to rzadkość ostatnio na forach
Jak dla mnie to trochę za bardzo skupiłeś się na wytrzymałości ramy nie trzeba tak mocnego wzmocnienia kiedy masz tak wątłe łoże na aparat
co do serwa myślę że 82 ma za duże luzy ja znalazłem takie serwa i mają bardzo małe luzy i są cyfrowe co powoduje że nadajnik video nie będzie nimi szarpał EMAX ES08D i nie jest drogie choć trochę mała średnica trzpienia narażona jest na zrywanie plastiku w orczyku
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

dokladnie wlasnie teraz ogladam ta rame i szukam minusow i wlasnie musze wzmocnic ramie trzymajace aparat bo jest faktycznie wiotkie, a serwa poprostu takie mam ale tez boje sie powiesic caly aparat wraz z elektronika na tym plastikowym serwie, moze jakies z metalowymi trybami, a do czego glownie sluza te ramiona z przekladniami ? do zdjec czy do filmowania, mi zalezy glownie na zdjeciach chce zrobic taka rame ze ja podczepiam raz do samolotu raz do quada ( czyli z lipolem ,odbiornikiem video itp ) aha wlasnie jak sterowac tymi serwami osobna aparatura czy wolnymi kanalami w tej co modelem ?
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Hmm widzę że zabrałeś się za budowę gimbala nie znając podstaw jego pracy poczytaj trochę więcej na ten temat a wtedy wrócimy do tematu :)
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Jestem laikiem w tym temacie to fakt. Ale co masz glownie na mysli ? W czym sie glownie myle i co zle zrobilem ?
ODPOWIEDZ