Kanapka do KFC32 - czyli OSD+odbiornik eLeReS'a+BEC w jednym

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

No dać palec... ;-)
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Hehe bo ja taki mocny w gębie jestem:)
Szczerze to właśnie w takim celu pisałem tego posta :)
Co nie zmienia faktu że możliwość zasilania bezpośrednio z 4s byłaby dość wygodna [coraz więcej kopterów na 4s względem 3s powstaje :)].

W sumie już się zamykam bo ja od ponad pół roku gadam że coś zrobię z latadłem, a jak co do czego przychodzi to wolę iść spać :P
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: pirzol »

ci3jk4 pisze:Hehe bo ja taki mocny w gębie jestem:)
Szczerze to właśnie w takim celu pisałem tego posta :)
Co nie zmienia faktu że możliwość zasilania bezpośrednio z 4s byłaby dość wygodna [coraz więcej kopterów na 4s względem 3s powstaje :)].

W sumie już się zamykam bo ja od ponad pół roku gadam że coś zrobię z latadłem, a jak co do czego przychodzi to wolę iść spać :P
A w czym problem, stosujesz płytkę dystrybucji zasilania z dwoma BEC i masz możłiwość latać na 4S lub na 3S bez przełaczania osprzętu. Podpinasz pakiet i lecisz, oczywiście model musi być policzony dla 3S oraz 4S....

Płytka waży chyba 8 gram ?
Obrazek
Obrazek
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

marbalon pisze:
Uka pisze: OSD jest czasem przesunięte
Na to będzie poprawka w nowym sofcie.
Mam takie pytanko, czy była już na to poprawka w v61?

Mój problem polega na tym, że mam zawsze przesunięte napisy zbyt mocno w dół z czego cały wiersz z wsp. gpsa jest widoczny na jakieś 60% ;)

Efekt ten występuje nie zależnie od tego czy podłączam zasilanie bez kamery (wtedy czarny ekran plus obcięte napisy) czy z kamerą.
Marek
Awatar użytkownika
alad3
Posty: 481
Rejestracja: niedziela 15 gru 2013, 15:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: alad3 »

U mnie to samo, jak na tej fotce

Obrazek


- obciete wartości PID-ów. Byłoby super, gdyby mozna bylo tez regulować położenie elementów inyych ekranów, choćby całej kolumny z wartościami.
QuadX v.3 - KFC32 kanapka, 5,8Ghz/400mW, MT2216, gimbal Alex, TG9XR
Chudy 250 - KFC FTB
Hubsan X4
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

Ja sobie z tym poradziłem przesuwając pojedyncze elementy o wiersz w górę i jest ok.
Funkcja skalowania byłaby wypaśna ;)
Marek
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

A bo problem z przesuwaniem losowym jest rozwiązany, ale jest inny problem z monitorkami i nagrywarkami... one nie nagrywają pełnego ekranu i potem jest jak pokazujecie... tego raczej nie będę ruszał bo jeden monitor obcina z lewej inny z prawej a inny od góry :(
stach
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2013, 17:09
Lokalizacja: Hutki

Post autor: stach »

Czy jest możliwa zmiana systemu z PAL na NTSC bo się nie doszukałem.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Generalnie na razie nie było takiej opcji bo na 100 użytkowników OSD żaden sobie nie zażyczył... jak nie będzie wyjścia to mogę zrobić...
stach
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2013, 17:09
Lokalizacja: Hutki

Post autor: stach »

Myślałem że jest możliwość zmiany w konfiguracji OSD, jeśli nie ma to muszę zmienić na PAL w GOPRO.
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

Cholera, mam problem z inicjacją OSD w terenie (tak w terenie właśnie). Dzisiaj sobie w końcu polatałem, odpaliło wszystko od strzała, zmiana pakietu, baza nie ruszana, na chwile mam obraz czysty, po chwili czarny ekran. I tak kilka razy wpinam i wypinam wtyczkę baterii koptera, aż w końcu zaskakuje. Wylatałem kilka pakietów i co zmiana to problem, w domu zrobiłem próby (takie po kilkanaście minut działania jak w normalnej eksploatacja tylko bez silników) i jak na złość wszystko działa. Kurde o co tu kaman?
Marek
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Panowie ostatnio uruchomiłem kanapkę do kfc32 z eleresem (435mhz), w moim nowym kopterku.
Jednak mam dziwną przypadłość, mianowicie po doinstalowaniu osprzętu fpv, czyli nadajnika 200mW 1160mhz i kamerki sony 600tvl, mam nagłe zaniki zasięgu/failsafe, trwające 0.5s.
Po tej chwilce wszystko wraca do prawidłowego poziomu rssi. Jest to niestety uciążliwe i losowe, nie zależne od odległości od bazy, łapie nawet 5m od bazy.
Czasami uda się przelecieć 1000m bez fs'a, czasami na odległości 50m łapie go 2razy.
Telemetria jest włączona, anteny zarówno rc i av są w polaryzacji liniowej.
Jakieś pomysły?
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Zobacz czy bez telemetrii będzie to samo. Czasami też walnięty moduł rfm22 tak się zachowuje.
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

U mnie dokładnie to samo było przy padającym procku przez przypadkowe zwarcie na kfc. Po kilkunastu lotach nasilało się to do kilkuminutowych odstępów aż procek zdechł.
Marek
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

wrzech, dzięki za odpowiedź, ale u mnie wszytko jest ok z FC, problemy zaczęły się po zainstalowaniu fpv 1.2ghz, sprawdzę jak zachowuje się bez telemetrii.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
ODPOWIEDZ