GroundStation by Zbig&Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

PitLab pisze:
Yazutsu pisze:Jeszcze można by dodać taki ficzer żeby GS zliczało ile prądu zużyło i zapamiętywało.
Tak żeby przy każdym włączeniu nie zliczało od nowa.
Ja tak mam zrobione w komputerze pokładowym i też sobie chwalę. Mam sekwencję drążków resetująca licznik. Tyle że tam dane trzymam we FRAM i nie mam limitu zapisów a Zbyszek w swoich projektach trzyma nastawy we flashu i tutaj jest już trochę więcej zachodu z zapisem i mniejsza żywotność pamięci.
Faktycznie jest to problem, mozna by przyjąć , że zapis do pamięci jest realizowany na żądanie lub automatycznie z dłuższym okresem lub po wylądowaniu.
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Dzisiaj na szybko bo już muszę wyjeżdżać.
Pozamieniałem parami złącza audio i video, tak że A i V są obok siebie.
Dodałem złącza szpilkowe jako alternatywę dla wejść i wyjść RCA - są zaznaczone czerwonym prostokątami. 2 wejścia i 3 wyjścia: Audio+Video+Ground.
Dałem drugie złącze zasilania i jako alternatywa otwory 2,54mm na przewody. Do tego pomiar prądu wchodzącego wejściem zasilania "POWER IN". Tam jeszcze nie są połączone ścieżki, ale da radę to upchnąć.
Obrazek
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Wygląda całkiem dobrze.

Jeszcze jedna prośba o niewielkie pady , najlepiej w formie przelotek dla wyprowadzeń USB.
Pozwoli to na zdublowanie tego złącza i przeniesienie go w inne miejsce.

Jestem praworęczny i wygodnie będzie mi zamocować obudowę GS zupełnie po prawej stronie walizki. Mam pustą obudowę Z-80 i mogę sobie sprawdzić gdzie mi pasuje.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Mi również się podoba. Im mniej gniazd na górnej/bocznej ściance tym lepiej. Malutkie gniazdka typu mini USB najlepiej aby były z dołu. Kropla wody w takim gnieździe pod napięciem to kwestia kilku godzin a styk zamieni się z zielono-biały proszek.

Druga sprawa - pewnie już wymyślona i oprogramowana. Czy będzie ustawienie dla użytkownika umożliwiające złagodzenie pracy serw kosztem prędkości ruchu anteny? Potrzebne np. gdy mamy zbyt słabe serwa lub zbyt ciężkie anteny, jednak sprawdzające się bez gwałtownych ruchów. Może rozwiązaliście to inaczej...?
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

jelcyn pisze: Druga sprawa - pewnie już wymyślona i oprogramowana. Czy będzie ustawienie dla użytkownika umożliwiające złagodzenie pracy serw kosztem prędkości ruchu anteny? Potrzebne np. gdy mamy zbyt słabe serwa lub zbyt ciężkie anteny, jednak sprawdzające się bez gwałtownych ruchów. Może rozwiązaliście to inaczej...?
Też nad tym się zastanawiałem
- przy włączaniu zasilania położenie anteny nie powinno być przypadkowe, bo GS nie wie jak jest ustawiona antena i może być wykonany niepotrzebnie gwałtowny ruch.
- myślę ,że Zbig może sparametryzować stałe czasowe ruchu anteny przy dochodzeniu do pozycji.
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Co do obudowy to mam trochę większą Z-46 i chyba do niej przełożę sterownik.
Łatwiej ją zamocować w walizce i otwierać w razie potrzeby. Pozwala też na zamocowanie bezpieczników i przełączników. A w środku mogę schować konwerter wideo/USB.
Do połączenia anteny ruchomej i sterownika zastosuję kabel ethernetowy CAT 6 i standardowe wtyczki RJ-45.
Artu

Post autor: Artu »

zbipok pisze:...i standardowe wtyczki RJ-45.
A nie lepiej (bezpieczniej) TAKIE :roll:

Obrazek
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: zbipok »

Zdecydowanie bezpieczniej, masz rację. No i łatwiej je wkomponować w obudowę.
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Te złącza są naprawdę super.
Mam je już ponad rok w bazie i nie raz mi dupsko uratowały.
Wycieczka dzieci z rodzicami przechodziła i oczywiście po kablach.
Dzieciaków trójka i każdy zaczepił płetwami :-D
Mirek
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

Potwierdzam pancerność tego złącza. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to czy zacisk rzeczywiście mocno zaciska przewód.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

HIRO pisze:Potwierdzam pancerność tego złącza. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to czy zacisk rzeczywiście mocno zaciska przewód.
Bo jak nie to trzeba się posiłkować termoskurczem...
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Po wielu rozłączaniach warto podgiąć styki. To słabsza strona tych złączy.
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Załączam obrazek wersji zbliżonej do finalnej. Dodałem jeszcze złącze szpilkowe z USB (zaraz za gniazdem), połączyłem wszystkie ścieżki w układzie przekazywania i pomiaru zasilania. Ścieżki są z grubsza wygładzone i porozsuwane. Płytka przeszła pierwszy etap testów zgodności z zadanymi regułami projektowania.
Obrazek

Zostało do zrobienia jeszcze podłączenie ekranów gniazd RCA, bo teraz wiszą w powietrzu poprawienie biblioteki gniazda zasilania, bo gniazdo ma wyprowadzenia w kształcie blaszek i nie wejdą w obecne otwory. Zostały jeszcze takie ogólne wycinanki-przymierzanki aby zweryfikować poprawność użytych bibliotek.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Nagrałem krótki filmik Mechanizmu Ruchomej Antenydobrze sobie radzi z panelem 400g


Filmik

Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Artu pisze:
zbipok pisze:...i standardowe wtyczki RJ-45.
A nie lepiej (bezpieczniej) TAKIE :roll:

Obrazek
Też używam takiego złącza do przekazywania sygnału do serw Ruchomej anteny i sprawdzają się idealnie i na pewno tego złacza nie zmienie :-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
ODPOWIEDZ