GroundStation by Zbig&Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: wladek77 »

Zaktualizowałem GS do najnowszej wersji beta. Dopóki nie podłącze zasilania w modelu mogę zmieniać opcję w GS, lecz gdy podlacze zasilanie w modelu i się zbinduje to blokuje sie ekran i nic nie mogę zrobić, GS śledzi model poprawnie ale nie można nic przełączyć na panelu.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Zbig »

Bardzo ciekawe. Nikt do tej pory nie zgłaszał takiego problemu. Spróbuj jeszcze raz wgrać soft, może coś poszło nie tak.
Brontos
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:01

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Brontos »

Dzien dobry. No to mam i ja. :) może jutro pierwsze testy beda, narazie naplatalem kabli, wydebilem na złomie stary statyw chyba oswietleniowy. Za 80 pln. Wynosi mi antene na 2.4 m. Jest troszkę ciężki, waży 7 kg. Za to sztywny, stabilny, wysoki i łatwy do transportu. Całość wyglada tak...:

Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 01 mar 2017, 02:43 przez Brontos, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Zbig »

Kawał mebla, ale przynajmniej wiatr tego nie przewróci :-)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: krall »

Zbig pisze:...ale przynajmniej wiatr tego nie przewróci :-)
Obawiam się, że może być inaczej. Wszystko zależy jakie ma nogi/jak szeroko rozstawione, ew. odciągi. I ciągle piszę o statywie ;-)
Wiatr niestety potrafi konkretnie sponiewierać wszystko co stawia mu opór...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Brontos
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:01

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Brontos »

Nogi to stal. Statyw jest statywem estradowym, do oswietlenia udzwig podobno ok 100kg. Zdaje sobie sprawe ze 100 kg ciezej ruszyć niz sam statyw. Dojdą 3 śledzie i troszke stalowej linki na koniec pierwszego segmentu mocowane. Powiem tak sztywność mojego manfrotto duzego przy tym to śmiech, nie mowiac juz o szerpie takiej do 5 kg. Nogi chyba muszą dostać powane talerze, albo bolce do walki w terenie. Tak dla stabilności.:)

Całą noc zlosliwie padał deszcz, na łące bloto, kaloszy brak, kłody pod nogi.

[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201703 ... 7c91e9.jpg[/img]
[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201703 ... cfcc49.jpg[/img]
[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201703 ... c2d8cb.jpg[/img]
[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201703 ... 7834cd.jpg[/img]

Wysłane z mojego VIE-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: JR65 »

Statyw mocny solidny tylko jak wysuniesz wysoko, to już może nie być taki stabilny, śledzie pomogą, ale to duży kłopot ja dociążam akumulatorem
i nie wysuwam za wysoko

ale jak przyjdzie duży wiatr to nie mam mocnych jak ostatnio na zlocie ;-) ale to już nagłe załamanie pogody

Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Brontos
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:01

Re:

Post autor: Brontos »

Artu pisze:Celowo Zbyszek dał pierwsza fotkę "do góry nogami" :mrgreen: :lol:
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: wladek77 »

Co może być przyczyną, że w GS bez problemu mogę przeglądać logi ale przez usb na komputerze jak przełączam w tryb pamięci masowej to na komputerze mam komunikat że usb ma błąd i zostało wyłączone. Karty też nie mogę skopiować na innych komputerach również próbowałem, natomiast w GS ta karta działa ale tylko do zapisu logów z lotów. W jakim formacie musi być sformatowana karta?
Może przyczyną jest nie wyłączenie zapisu logów na lotnisku ręcznie klikając ikonę karty?(Odłączyłem tylko baterię od GS i tyle.)
Ogólnie GS działa świetnie ale tracker gdy śledzi model ma takie momenty że serwa Hitec potrafią drgać tak jakby nie mogły się ustabilizować coś podobnego jak serwa cyfrowe i te drgania są widoczne na ekranie wideo jako paski dzieje się to sporadycznie, ale zastanawiam się czy używacie osobnego zasilania do odbiorników wideo albo filtrów czy raczej trzeba dopracować mechanicznie tracker?
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Zbig »

Logi przegladane na ekranie GS (trasa lotu) to nie sa logi zapisane na karcie pamięci, tylko "okrojone" logi zapisywane w pamięci nielotnej procesora.
Wygląda to na uszkodzoną kartę SD. Jak komputer stacjonarny nie potrafi odczytać bezpośrednio karty (w czytniku, nie za pomocą GS), to prawdopodobnie nic już jej nie pomoże. To nie wina GS, ani odłączania zasilania.

Serwa powinny mieć UBEC-a blisko siebie, a przewody masy zasilania serw i zasilania odbiornika nie mogą być wspólne. Również zasilanie odbiornika i UBEC-a (jak idzie z jednej baterii) to powinno być osobnymi kablami. Wtedy na ekran nie przenoszą się zakłócenia.
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: wladek77 »

Pewnie karta do wymiany bo nie mogę jej nigdzie odtworzyć, zasilanie do serw mam pociągnięte z drugiego wyjścia GS do regulatora kupionego w Waszym sklepie z zarobionymi od razu końcówkami. Przerobię tak jak Piszesz żeby zasilanie do bec-a szło bezpośrednio z akumulatora. Dzięki :-)
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Zbig »

Jak zasilanie idzie z wyjścia GS osobno + i masa do UBEC-a i osobno + i masa do odbiornika video to jest OK. Problem jest gdy masa i/lub + zasilania jest wspólny od GS do UBEC-a i video. Nie wiem jakiej długości masz kable od GS do anteny (serw i odbiornika video).
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: wladek77 »

Zasilanie ok. Tracker JR odkupiłem i niestety serwo było zamontowane nie współosiowo w obrocie ramion i w pewnym momencie blokowalo serwo i coś w tym położeniu się w nim wyrobiło. Zamocowałem serwo elastycznie i dopasowuje się do osi obrotu, serwo teraz chodzi lżej i ze stałym obciążeniem i zakłócenia się prawie nie pojawiają, serwo niestety się nie naprawiło ale można je jeszcze bezpiecznie używać. Swoją drogą serwa hitec 645 nie są warte swojej ceny.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Zbig »

Dzisiaj tak pada, że mój log ze stacji bazowej wygląda tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: cobra »

:lol:
Mój niestety tak wygląda od końca zeszłego sezonu :evil:
________________
Cobra
ODPOWIEDZ