DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Piotrowy »

Powinno się u mnie coś walać. Inwerter na pewno, bo zmieniłem na diody.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: PiotrSz »

Piotrowy pisze:Powinno się u mnie coś walać. Inwerter na pewno, bo zmieniłem na diody.
Zerkniesz co Ci ostało się ? Inwerter potrzebuję w zasadzie testowo bo mam kupione diody ale zanim wymienię chcę sprawdzić jak jak będzie na oryginale.
Taśmę też gdzieś znajdziesz ?
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Piotrowy »

PiotrSz pisze:Zerkniesz co Ci ostało się ? Inwerter potrzebuję w zasadzie testowo bo mam kupione diody ale zanim wymienię chcę sprawdzić jak jak będzie na oryginale.
Taśmę też gdzieś znajdziesz ?
Mam i jedno i drugie. Przygotowane na kupie do zabrania.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Tanner »

Głuś pisze:To ja sie pochwale sie :mrgreen:
Obrazek

Matryca błyszcząca (darowanemu koniu się w zęby nie zagląda) wbrew powszechnym opiniom daje rade ;-) Niestety zapomniałem trzasnąć zdjęć z boku i z tyłu, jak by kogoś interesowało to przy następnej okazji :roll:
Lepiej późno niż wcale, to ja poproszę, bo właśnie składam coś podobnego :mrgreen: Jak zrobiłeś mocowanie gwintu foto 1/4" na dolnej krawędzi? Jak osłona słoneczna jest zamontowana, da się zdejmować czy jest na stałe? Telemetria retransmitowana na BT? Jeśli możesz, pokaż fotki ze środka :)
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: TorFPV »

Panowie, mam matryce LTN154x3-L01. Czy ten kontroler ją obsłuży?

https://www.banggood.com/T_V53_03-Unive ... rehouse=CN
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Rolnick
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 08:07
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Rolnick »

Obsłuży.
Ale jasnością ta matryca nie grzeszy. Zmieniasz ccfl na led?
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: TorFPV »

Dzięki ;)

Matryca będzie w mieszkaniu więc jasnością się nie przejmuję ;)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: farmaceuta »

Witam Panowie...moglby mi ktos doradzic jak podpiac moja matryce z plytka MT6820-B V2.0??
Z tego co wyczytalem z manuala do matrycy to dziala ona na 2ch..czyli mam podpiac pinny ODD i EVEN? Czy jakos tak?
I takie pytanie, bo dopiero teraz sie przyjzalem temu kontrolerowi..ma on jakies normalne wejscie video? Czy dalej trzeba kombinowac?
Matryca to TX38D95VC1CAE...hitachi.
Załączniki
2020_07_30_17.44.53-360x640.jpg
2020_07_30_17.44.53-360x640.jpg (66.94 KiB) Przejrzano 7055 razy
IMAG0033-816x1440-612x1080.jpg
IMAG0033-816x1440-612x1080.jpg (180.97 KiB) Przejrzano 7055 razy
lvdss-1002x960.jpg
lvdss-1002x960.jpg (203.65 KiB) Przejrzano 7055 razy
Rolnick
Posty: 60
Rejestracja: poniedziałek 05 lut 2018, 08:07
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Rolnick »

Musisz mieć kabelek oznaczony "lvds 30pin 2ch 6bit" i to tyle. Natomiast z tego co widzę na szybko to problem jest taki, że ten kontroler ma tylko vejście vga...
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: farmaceuta »

U mnie matryca ma 20 pinow..wiec przerobilem tak na szybko ten ktory dostalem w zestawie (30pin).. Podpiolem narazie bez invertera a jako podswietlenia uzylem flasha w tel (tak dla testu tylko)
No i tak...zworka ustawiona na rozdzielczosc 1400*1050 bo taka matryca i po wlaczeniu migaja pasy..ledwo widoczne, przerzucam zworke na bodajze 1440*900 i wtedy cos tam sie pokazuje..ikona z 3 chinskimi znakami i poziomy pas u dolu matrycy..ikona przesunieta lekko w prawa strone. Problem taki ze po wlaczeniu uklad chodzi powiedzmy 5 sekund po czym sie wylacza dioda z zielonego robi sie leciutko pomaranczowa..po nacisnieciu guzika czerwona i po ponownym nacisnieciu zielona wszystko odpala i znow sie wylacza..jak juz jest wlaczona to np. Menu nie dziala, ale jak podczas wlaczania naciskam szybko menu wtedy po odpaleniu menu odrazu sie pokazuje na chwilke i znow wyswietla te chinskie znaki... podlaczylem jak na zdjeciu
Załączniki
lvd-1002x960.jpg
lvd-1002x960.jpg (230.47 KiB) Przejrzano 6937 razy
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Głuś »

Tanner pisze:
Głuś pisze:To ja sie pochwale sie :mrgreen:
Obrazek

Matryca błyszcząca (darowanemu koniu się w zęby nie zagląda) wbrew powszechnym opiniom daje rade ;-) Niestety zapomniałem trzasnąć zdjęć z boku i z tyłu, jak by kogoś interesowało to przy następnej okazji :roll:
Lepiej późno niż wcale, to ja poproszę, bo właśnie składam coś podobnego :mrgreen: Jak zrobiłeś mocowanie gwintu foto 1/4" na dolnej krawędzi? Jak osłona słoneczna jest zamontowana, da się zdejmować czy jest na stałe? Telemetria retransmitowana na BT? Jeśli możesz, pokaż fotki ze środka :)
Skoro lepiej późno niż wcale to Ci odpiszę po prawie roku, bo dopiero zauważyłem posta :cry:
Nie wiem, o które mocowanie pytasz bo są dwa. Jeśli chodzi o statyw to jest CAMROCK TE68 i on ma taką sprytną szybko złączkę.

Obrazek

Dokupiłem sobie jedną więcej i wywaliłem ten "fotograficzny" gwint, a zainstalowałem normalną śrubę i przykręciłem do obudowy monitora na stałe. Montaż na statywie zajmuje dwie sekundy.
Osłona to jest pudełko po telewizorze obszyte przez znajomą krawcową podszewką do spódnic - nie pamiętam już ile za materiał dałem, ale wszystko z honorarium dla krawcowej wyszło może 50zł ;-) Osłona jest składana tak że po złożeniu od razu pełni rolę ochraniacza matrycy - chociaż wożę to w specjalnie do tego przeznaczonej walizce, ale zawsze jest zabezpieczone dodatkowo.

Jeśli chodzi o telemetrie to na tym zdjęciu akurat jest przez BT tak jak piszesz, ale z boku monitora jest też opcja zamontowania na rzep modemu mavlink 868MHz. W planie było jeszcze dołożenie zasilania w obwód 5V tak żeby się z monitora ładował fon, ale ostatnio w ogóle telemetrii smartfonowej nie używam więc pomysł upadł.

Może w niedziele uda mi się wyskoczyć polatać to cyknę fotki dookoła - jeśli nadal Cię to interesuje? Co do fotek ze środka - mam takowe tylko nie wiem gdzie :lol: za dużo czasu mineło :-P
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
gregi2004
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: gregi2004 »

Cześć
Mam matrycę CLAA170EA-07 i związane z nią dwa pytania:
1. Matryca z zakupionym driverem na TSUMV29 i inwerterem działała bezproblemowo (dzięki remzibi).
W dataszicie podano: Power Supply Voltage for LCD (Vcc)
MIN 4.5
TYP 5.0
MAX 5.5
a dopiero teraz zauważyłem, że jumper w driverze mam na 3.3V. Może tak być?

2. Napisałem działała, bo w ostatnich dniach zaczęła mrugać, a teraz zgasła zupełnie i cośkolwiek widać tylko w ciemnym pokoju, tak jakby padło podświetlenie. Czy przyczyną może być inwerter?

P.S. W sprawach związanych z elektroniką reprezentuję poziom przedszkolaka.
pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: miś »

1. Powinieneś przełączyć na 5V
2. Tak.
Pzdr. -----MIŚ-----
gregi2004
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: gregi2004 »

Dzięki miś.
Czekam na zamówiony inwerter.
pozdrawiam
Grzegorz
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: DIY monitor do FPV z dowolenej matrycy LCD TFT

Post autor: Bihtus »

Witam,
kupiłem kontroler do matrycy taki jak pokazuje Rurek na pierwszej stronie tego wątku. Ale nie mam żadnych przewodów czy można jakieś kupić do przerobienia np na Allegroszu ?
Umiem lutować, komputer w miarę ogarniam i myślę że przy pomocy tego i kolegów z forum to ogarnę ale teraz muszę przebrnąć kabelkologię ..

Pozdrawiam
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
ODPOWIEDZ