Modele - galeria

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Mało tu modeli w przeciwieństwie do innych podobnych for więc trochę dodam te
którymi ostatnio się bawię w lotach FPV
Wczoraj zrobiłem małe porównanie Pandy Sport i Bixlera2 i zgadnijcie który model wygrał?
Bixler wersja z pudełka po małych modyfikacjach na 2200mAh
Panda 1300mAh

Obrazek

Ostatnio rozglądałem się za nowym modelem do FPV ale do moich potrzeb czyli loty w promieniu 3-4km w granicach 30-40min więc nie specjalnie potrzebuję dziwoląga jakie ostatnio pojawiają się na rynku, tylko to co mi się będzie podobać.
Zresztą oceńcie, dodam że to stara ręczna robota World Models i gdy go rozpakowałem to :shock: :mrgreen: bo przypomniałem sobie po latach latania piankowcami jak wygląda model. Oczywiście elektryfikacja i planowany oblot na zimę.
Waga do lotu bez "paliwa" około 2kg.
http://www.singahobby.com/?q=node/15530
Tylko tej bomby nie będzie zabierał bo jestem pacyfistą, a tu porównanie ilości miejsca na szpeje FPV z Talonem
Obrazek
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Wrzucam fotki mojego miniquada:
ZMR250 carbon fiber frame
Flip32+ (Baseflight)
RCX Sky 12A ESC-s (SimonK Firmware)
RCX 1806-2 2300KV Brushless Motors
Sony Super HAD CCD 600TVL
Mobius ActionCam
ImmersionRC 5.8Ghz A/V Transmitter 600mw
Skyzone FPV Goggles 5.8GHz 32CH Receiver V2

Obrazek
Obrazek

A tu będę zamieszczał filmy: http://www.youtube.com/user/dronasy/videos
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Dronas jak z mocą i ile wazy cały z baterią... i czy latasz na 2,2Ah ?
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Z kamerką i baterią (3s 1,4Ah) waży: 548g. Z większą baterią nie latam. Ostatnio używam śmigieł 5x4 i na brak mocy nie narzekam, jednak gdyby się go chciało przyładować to można dać śmigiełka 6-teczki i baterię 4s, ale to by była rakieta, dla testów i zabawy można, ale ciężko byłoby go opanować w ciasnych przelotach ;) Jak kiedyś spróbuję to podzielę się filmikiem i wrażeniami.
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

dronas pisze:Z kamerką i baterią (3s 1,4Ah) waży: 548g. Z większą baterią nie latam. Ostatnio używam śmigieł 5x4 i na brak mocy nie narzekam, jednak gdyby się go chciało przyładować to można dać śmigiełka 6-teczki i baterię 4s, ale to by była rakieta, dla testów i zabawy można, ale ciężko byłoby go opanować w ciasnych przelotach ;) Jak kiedyś spróbuję to podzielę się filmikiem i wrażeniami.
Te silniczki są do 2-3s, może i na 4s dałyby radę ale na pewno nie ze śmigłami 6".
Awatar użytkownika
dronas
Posty: 187
Rejestracja: piątek 14 lis 2014, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dronas »

Właśnie się nad tym zastanawiałem, bo na większości tych silniczków jest w specyfikacji do 3, ale widziałem, że latają na 4 i miałem ochotę to sprawdzić, heh
Ogólnie to pisałem o teoretycznej możliwości jakie daje ta rama, że można latać na śmigłach 6, już to nawet próbowałem, ale nie z baterią 4s. Kiedyś to jeszcze przetestuję ;)
ps. Widziałem, że w tym dziale nie można prowadzić dyskusji, a tylko prezentację modeli, także jakbym podejmował tego typu próby to otworzę stosowny wątek i dam Ci znać :)
ROTORACER, RR210, RR2206 2800KV
Awatar użytkownika
liban622
Posty: 15
Rejestracja: sobota 25 paź 2014, 19:35
Lokalizacja: szczecin

pustynne maskowanie phantoma 2

Post autor: liban622 »

No to i ja wrzucę foto swoich zabawek:)

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

phantoma 2 malowałem w domu i chyba wyszło całkiem przyzwoicie jak na pierwszy raz.Robiłem to metodą hydrografiki.Doszedł też moduł dji ground staton ,którego na foto nie widać a jest zamontowany pod spodem phantoma.
Drugi model to tbs tez jeszcze przed zmianami jakie dokonałem w ostatnim czasie(przeniosłem nadajnik video i parę innych drobiazgów)ale ogólnie tak wygląda.

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing



Dla osób ,które szukają plecaka na Phantoma i nie tylko polecam taki plecaczek
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

nie jest to typowy plecak na model ale jak widać na foto można go na taki przerobić przy wykorzystaniu tylko tego co jest w komplecie razem z plecakiem a dokładnie po przekładać i uformować wkładki (2 minuty pracy) -naprawdę polecam bo można go też użyć do innych np:turystycznych celów dodatkowo jest w plecaku specjalne mocowanie na statyw do np monitora i na pewno znajdzie się tam miejsce na sam monitor, gogle,laptop 13" ładowarkę i wiele innych rzeczy, które nosimy ze sobą.Jeśli chodzi o Phantoma to jest na tyle dużo miejsc ,że na głębokość Phantom wchodzi ze wszystkim co ma zamontowane na spodzie (gimbal link video, gs i co tam jeszcze sobie zamontujecie:) )Zapraszam do galerii Plecak to model BENRO CW450N .Jest też w zestawie osłona przeciw deszczowa na plecakGwarancja to 7lat ,koszt jaki ja ponioslem to 440zl kupiony w Foto-Ivy.


a to link do nowej wersji maskowania phantoma 2
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

na koniec maskowanie w wersji pustynnej które robiłem dla znajomego

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony wtorek 27 sty 2015, 20:21 przez liban622, łącznie zmieniany 5 razy.
Naza-M v1-v2 t-motor 900kv v2,t-motor 10*3*3,dji OPTO 30a, btu,iosd mark ll ,fatshark predator v2 ,futaba 14sg,immersionrc 5.8. dji ground station 2.4 , t2d, waga z 4s 4950mah 1800g

dji phantom 2 ,h3-3d ,fpv,iosd mini ,
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

No bardzo zacnie ten Phantom wygląda, świetna robota:) powiedz, mi czy malowałeś to w domu w wannie? jak z myciem wanny po takim zabiegu?
Awatar użytkownika
liban622
Posty: 15
Rejestracja: sobota 25 paź 2014, 19:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: liban622 »

Najgorsze jest to ,ze jesli za pierwszym razem coś sie nie uda to tak czy siak zostaje tarcie do białego obudowy czy innego elementu już pokrytego folią:( i łatwo to nie schodzi ,przed i po malowaniu element musi być przygotowany jak samochód do lakierowania co więcej jeśli na wodzie będzie bąbelek powietrza to już lipa bo wyjdzie to po malowaniu tak samo z nieczystościami na wodzie ja Phantoma malowałem na koniec lakierem w macie .Dziękuję za pozytywna ocenę moich wypocin hehe
Ostatnio zmieniony wtorek 27 sty 2015, 20:28 przez liban622, łącznie zmieniany 2 razy.
Naza-M v1-v2 t-motor 900kv v2,t-motor 10*3*3,dji OPTO 30a, btu,iosd mark ll ,fatshark predator v2 ,futaba 14sg,immersionrc 5.8. dji ground station 2.4 , t2d, waga z 4s 4950mah 1800g

dji phantom 2 ,h3-3d ,fpv,iosd mini ,
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeXuS »

Witam, wreszcie pochwalę się moimi latadłami. Na wiosnę dopadło mnie nowe hobby. Trafiłem na forum, bo się zapaliłem na kupno Phantoma.
Jednak po przemyśleniu sprawy stwierdziłem, że od filmowania z powietrza wolę raczej radochę z samego latania i zacząłem składać moje pierwsze pianko-samoloty.
Najpierw kupiłem Twin Stara, bo mi się spodobał i od początku miałem na niego pomysł, ale ostatecznie bałem się, że będzie za trudny na pierwszy model i jako trenerka złożyłem Easy'ego.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Easy ma już teraz kamerkę działającą z headtrackerem montowaną zamiennie z kabinką, nadajnik video ma miejsce na belce ogonowej. Dorobił się Mini OSD z HK. Lata na frsky, ale w planach przeróbka na eLeReSa z AP.

Kiedy już się nalatałem Easy'm przyszedł czas na Twina.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Twinek to full wypas, ma AP+OSD Pitlabu, komplet sprzętu FPV (kamerka pod headtrackera, nadajnik i lipol) montowany wymiennie na miejscu kabinki, LED kontroler Karwasa. RC to frsky, ale instalacja przygotowana pod łatwą przesiadkę na eLeReSa.
Tu diody w akcji http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8433&start=138
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
liban622
Posty: 15
Rejestracja: sobota 25 paź 2014, 19:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: liban622 »

NeXus Twinek wygląda rewelacyjnie ,a z ledami to wyglada już jak prawdziwy LOT i nawet w pierwszym momencie pomyślałem ze to foto prawdziwego LOT-u. :) oglądając je na smartfonie.Gratuluje osiągniętego efektu!Piekna maszyna.
Naza-M v1-v2 t-motor 900kv v2,t-motor 10*3*3,dji OPTO 30a, btu,iosd mark ll ,fatshark predator v2 ,futaba 14sg,immersionrc 5.8. dji ground station 2.4 , t2d, waga z 4s 4950mah 1800g

dji phantom 2 ,h3-3d ,fpv,iosd mini ,
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeXuS »

Dzięki, tak go widziałem od początku, bo kojarzył mi się nieco ze starymi AN-ami LOT-u
Awatar użytkownika
alad3
Posty: 481
Rejestracja: niedziela 15 gru 2013, 15:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: alad3 »

Też sie pochwalę swoim quadro. Cały sezon, co rusz, coś zmieniałem, ale jest to już wersja ostateczna :lol:, z następnym pójdzie prościej. Z ramy która początkowo kupiłem, zostało tylko centerplate.
Konfiguracja:
- centerplane od HK X550, ramiona Casto, rozstaw w osi silników 520mm
- podwozie od DJI F450/F550, mocowane na wibroizolatorach,
- FC - KFC32 z kanapką (eleres, OSD, mag., czujnik prądu Pitlab, BT)
- GPS NEO-6M,
- silniki Emax MT2216
- ESC Afro 20A,
- śmigła HQ 1045,
- nadajnik video Boscam TS353 5,8GHz, 400mW
- gimbal by JR65 (niski) z silnikami RC GBM2804 i kontrolerem Alexmos,
- kamerka Mobius zasilana z osobnego, odłączalnego UBEC-a.
Waga całego zestawu (bez Lipo) 1298g
Na ziemi TG9XR + monitor 7" + odbiornik video Boscam RC805 (monitor i RC mocowane na apce)

A tak to wygląda :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
QuadX v.3 - KFC32 kanapka, 5,8Ghz/400mW, MT2216, gimbal Alex, TG9XR
Chudy 250 - KFC FTB
Hubsan X4
Awatar użytkownika
laciaty
Posty: 477
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 19:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: laciaty »

Moja wersja modelu Sky eye, która w nowym roku zastąpi wysłużonego Penguina 1720.
Obrazek
eLeReS MOD, Penguin FPV, Beta, X525, Pilatus PC-6 MPX, SkyEye FPV
Awatar użytkownika
MarcinFPV
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2013, 11:41
Lokalizacja: Łdz

Re: Modele - galeria

Post autor: MarcinFPV »

Też się pochwalę swoją " Czerwoną wdową " :)
Obrazek
lata w sumie jak rakieta bo udźwig maksymalny przekracza 2.5 KG a waga gotowego do lotu z accu to 800 gram :)
Więcej info tutaj http://fpv.tv/red-widow-v6-official-fpvtv-racing-drone/
01000100011101010111000001100001
ODPOWIEDZ