Jaki dron do wysokich lotów ?

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

sp-luk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 lis 2019, 19:19
Lokalizacja: Wielkopolska

Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: sp-luk »

Szukam porady jakiego drona kupić / zbudować ,żeby latał wysoko , tzn co najmniej 1000 m ,a najlepiej wyżej .
Nie musi to być czterowirnikowiec , może jakieś latające skrzydło albo przeróbka mojego Easyglider'a.
Ma latać na duże wysokości ale praktycznie nad punktem startu w kółko.
Największe dylematy , to :
- czy moje radio - Hitec Optic 6 , 2,4 GHz ma wogóle taki zasięg ? Obecnie latam wzrokowo na ok 500m i problemu nie ma , nie wiem ,co wyżej sie stanie.
- jaki sprzęt FPV założyć na szybowiec , jakość obrazu transmitowanego może być słaba , byle na pokładzie kamera nagrywała w conajmniej HD..
- czy bawić sie wogóle w rozbudowę EG , czy lepiej jakiś gotowiec ? np używany phantom 2 .. albo parrot disco ? wiem ,ze poleci na pewno na 800m .
Na rynku pełno sprzętu i nie chciałbym władować kilkaset zł , albo więcej i przekonać się ,że zasięg to 400 -500m .

Co moglibyście doradzić ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: pawelsky »

sp-luk pisze:Szukam porady jakiego drona kupić / zbudować ,żeby latał wysoko , tzn co najmniej 1000 m ,a najlepiej wyżej .
[...]
Co moglibyście doradzić ?
Zaczac od http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=562143#p562143 :)

P.S. Po wyslaniu posta sprawdz czy sie juz aby nie pojawil, bo duplikujesz (a wrecz quadruplikujesz) posty
sp-luk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 lis 2019, 19:19
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: sp-luk »

Przepraszam za dublowanie ,ale coś sie zawiesiło , a ja klikałem kilka razy "wyślij"

Dziękuję za link , ale nie bardzo dostrzegam tam odpowiedźi na moje rozterki ...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: Adrián »

To proponuję zaprzestać takich zabaw.. Bo może się to bardzo źle skończyć.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4653
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: pma_ »

Zawsze można wystąpić o zgodę do PARP
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: pawelsky »

pma_ pisze:Zawsze można wystąpić o zgodę do PARP
A od kiedy to PAZP wydaje zgody na lot BVLOS osobom nie posiadajacym takich uprawnien?

Mozesz co najwyzej poprosic o wydzielenie przestrzeni ale bez sensownego powodu szczerze watpie w sukces wniosku dla 1000+m AGL...
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: sogun »

:) sokole oko , 500m i jeszcze widzi latadło nono , to musi być jakiś duży ptak ;)
sp-luk
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 lis 2019, 19:19
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: sp-luk »

Najzabawniejsze jest to ,że odgórnie wychodzi się z założenia , że nie mam uprawnień i ,że wogóle będę latać na terenie RP. Ba! jeszcze na podejsciu do EPWA

To trochę tak , jak bym zapytał o poradę w sprawie zakupu auta po czym dostał link do kodeksu ruchu drogowego.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: Adrián »

To co innego. Tutaj stwarzasz większe zagrożenie.
Nie jesteśmy tu od wczoraj i już nie jedno czytaliśmy o chęci do takich lotów jakie chcesz wykonywać, dlatego się nie dziw, że tak reagujemy.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: pawelsky »

sp-luk pisze:Najzabawniejsze jest to ,że odgórnie wychodzi się z założenia , że nie mam uprawnień
A co? Niesluszne zalozenie?
sp-luk pisze:i ,że wogóle będę latać na terenie RP
Nie ma znaczenia. Latanie na takiej wysokosci jest niebezpieczne niezaleznie od kraju w ktorym latasz.
sp-luk pisze:Ba! jeszcze na podejsciu do EPWA
O takie glupoty nikt Cie jeszcze nie posadza, ale po kolejnych odpowiedziach w podobnym stylu pewnie i taka ewentualnosc trzeba bedzie brac pod uwage...
sp-luk pisze:To trochę tak , jak bym zapytał o poradę w sprawie zakupu auta po czym dostał link do kodeksu ruchu drogowego.
Nie, to tak jakbys zapytal o auto mogace jezdzic 400km/h nie mowiac do czego Ci ono potrzebne.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: Verid »

sp-luk pisze:Najzabawniejsze jest to ,że odgórnie wychodzi się z założenia , że nie mam uprawnień
Nie "wychodzi się" tylko "używa się logiki". Mając uprawnienia nie zadawałbyś takich pytań. A gdzie chcesz latać nie ma znaczenia.
sp-luk pisze:To trochę tak , jak bym zapytał o poradę w sprawie zakupu auta po czym dostał link do kodeksu ruchu drogowego.
Porównanie z końskiej rzyci. Nie chcesz kupować tylko zrobić i nie samochód a samolot. Z resztą jakbyś pytał o zakup samochodu nie posiadając prawka to link do kodeksu drogowego byłby jak najbardziej wskazany.

Edit - pawelsky był szybszy
Ten wredny...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: NeXuS »

sp-luk kiedy już kupisz sprzęt, uzyskasz stosowne uprawnienia oraz zgody i wykonasz lot na 1000 m, koniecznie nagraj film i umieść w wątku "Wasze rekordy odległości".
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: sajgon »

NeXuS pisze:sp-luk kiedy już kupisz sprzęt, uzyskasz stosowne uprawnienia oraz zgody i wykonasz lot na 1000 m, koniecznie nagraj film i umieść w wątku "Wasze rekordy odległości".
W same sedno, nikt tak nieogranicza rozwoju modelarstwa fpv jak sami modelarze, cały dział "Wasze rekordy odległości" według tego co głoszą niektórzy hipokryci na tym forum, powinien być na cenzurowanym ;)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9752
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: pawelsky »

sajgon pisze:nikt tak nieogranicza rozwoju modelarstwa fpv jak sami modelarze
Swiete slowa. Zapomniales tylko dodac ze mowa o "modelarzach" ktorzy by chcieli latac najwyzej, najdalej i najszybciej, nie zwazajac na okolicznosci, zasady i zdrowy rozsadek, dajac tym samym pozywke wszelkiej masci pismakom do siania paniki, a regulatorom do zaostrzania przepisow.
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Jaki dron do wysokich lotów ?

Post autor: hornet2 »

Kto z Was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ