Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: pawelsky »

Majk99 pisze:Nie będzie bo od tego jest barometr, ewentualnie gps i fc musi mieć osd żeby gdzieś to wyświetlić.
Problemem nie jest tutaj barometr, bo w X220S siedzi Omnibus F4 v3 ktory go posiada. Problemem jest odbiornik ktory nie posiada telemetrii.

Jednakowoz X220S posiada wbudowane OSD, wiec mozna wysokosc wyswietlic w goglach (czy tam na monitorze).
Awatar użytkownika
BartekZG
Posty: 2
Rejestracja: sobota 30 lis 2019, 17:39
Lokalizacja: Międzychód

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: BartekZG »

Fabrycznie dodawany Odbiornik FS-A8S można zmodować alternatywnym firmware'm, by mieć RSSI http://www.multirotorguide.com/guide/fl ... -firmware/

Jednak ten odbiornik ma bardzo słaby zasięg (ja osiągałem maksymalnie 320m z aparaturą FS-i6X). Polecam za to fajny odbiornik FS-X6B, który jest niedrogi a do tego ma zasięg ponad 2 km (przy dobrych warunkach). https://www.youtube.com/watch?v=7IF1lUl98mo

Generalnie Wizard X220S dla osoby, która nie wie jeszcze co z czym zlutować, a bardzo chce już latać jest moim zdaniem dobrym kompromisem. Ale ten Dron nie jest bez wad :
- wspomniany odbiornik
- ogromne zakłócenia obrazu (poprzeczne pasy, im więcej Throttle, tym więcej zakłóceń). Poradziłem sobie z tym w ten sposób:



- fabryczne śmigła (u mnie rozpadły się same z siebie przy drugim locie, więc lepiej od razu kupić jakieś porządne, np. DAL 5046)
- brak soft mount pod FC

Reszta jest na przyzwoitym poziomie i pozwala nabierać doświadczenia w nauce pilotażu ;)

Wiadomo, że na początku często się spada na ziemię, więc by szybciej i łatwiej odnaleźć "zgubę" (szczególnie w wysokiej trawie :/ ), zainstalowałem moduł GPS BN-220.
vsiwy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 17 lut 2019, 11:53
Lokalizacja: Łoś

Re: Eachine Wizard X220S prosze o pomoc

Post autor: vsiwy »

Trochę odświeżę temat X220S ;)
Po pierwszym locie miałem kreta z powodu utraty zasięgu kontrolera. By odzyskać drona musiałem wejść na teren stadniny koni, odbyło się tam małe rodeo :-D (trochę mnie pogoniły). To normalne że zestaw X220s i Fly Sky i6x nie sygnalizują dźwiękiem radia o słabym RSSI? Chociaż jakieś pikanie... W poprzednich dronach nawet zabawkowych to było :lol:
ODPOWIEDZ