Dron do wakacyjnych zdjęć

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

marijuz
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 16:44
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Dron do wakacyjnych zdjęć

Post autor: marijuz »

Cześć!

Mam do Was pytanie - czy warto przerabiać drona wyścigowego na drona do robienia wakacyjnych zdjęć?

Chodzi o to, że mam drona wyścigowego zbudowanego jak na tym filmie.https://www.youtube.com/watch?v=Avp8MurmeEY

Zastanawiam się, czy warto wydać kilka stów na drona stricte do zdjęć wakacyjnych (jak np polecany na wielu stronach X-bee 3.1) czy może jednak wystarczy zamontować GoPro na moim dronie i efekt będzie taki sam (a może nawet lepszy?)?

Mój dron jest bardzo dynamiczny, ucieka w różne strony, ciężko utrzymać go w jednym miejscu żeby uchwycić ciekawy kadr. Czy dron zbudowany specjalnie do zdjęć będzie łatwiejszy do okiełznania?

Jakie drony do zdjęć polecacie? Nie chciał bym wydawać więcej niż 1.000 zł. Te drony mają taką zaletę, że można ustawić podgląd po Wi-Fi do telefonu = nie trzeba zabierać gogli/monitorka na wakacyjny wyjazd, a miejsce w walizce cenne :-D. Poza tym niektóre z nich podobno mają możliwość samodzielnego latania np podążania za człowiekiem albo krążenia wokół celu?

Zastanawiałem się również na mikro - dronami, takimi które mieszczą się w dłoni. Czy uważacie że to dobry pomysł? Łatwo go przewieźć w walizce, łatwo go zabrać w ciekawe miejsca i nikt nie będzie robił problemów z lataniem małą ważką w centrum miasta. Tyle tylko że jakość obrazu słaba.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dron do wakacyjnych zdjęć

Post autor: Adrián »

Wystarczy ustawić rate i expo i będzie potulny jak baranek.

Jak wystarczy Ci to, co oferuje gopro (czyli do zdjęć słabo) to kup gopro. Możesz sobie jeszcze dołożyć gps i zmień na inav, będzie łatwiej robić zdjęcia.

Zobacz dji spark i jakie zdjęcia nim ludzie robią, jak to Ci wystarczy, to będzie lepszy niż to co masz plus tanie gopro.

Oczywiście Musi być z aparaturą, inaczej szkoda zachodu.
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Dron do wakacyjnych zdjęć

Post autor: Pengo »

Będę do swojej wyścigówki montował gps tak z ciekawości, bo to że ucieka Ci na boki to jest normalne, to nie są drony do stabilnego zawisu tylko do zap.... :) dlatego chcę sprawdzić jak to będzie. Ale tak jak Adrián, pisze aby ustawić rate i expo i jak dodasz do tego gopro hero 5 albo 7 ze stabilizacją obrazu to będzie dobrze
ODPOWIEDZ