Zgubiłem model :( Rzgów

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 65
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 11:19

Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: Valdi »

hej,
w dniu dzisiejszym straciłem Racera przez to że nie zauważyłem że mam rozładowane aku w okularach.
Niestety okulary wyłączyły się w trakcie lotu niestety jak je zdjąłem to nie mogłem wypatrzyć modelu więc gaz Off i model gdzieś wylądował awaryjnie tak że rozpiął się aku.
Wysokość max ok 10m.
Niestety 2 godzinne poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
Model znajdował się mniej więcej w miejscu zaznaczonym na mapie 51°38'41.1"N 19°27'10.8"E.
To jest Na granicy Rzgowa - łódzkie.
Minus jest taki że na granicy tego miejsca jest zaorane pole :(
Jak wyglądał pacjent widać na zdjęciu poniżej.
Jedynie śmigła zmienione na jedna para czarna druga turkusowa.
Może ktoś z Łodzi lub okolic chciał by się wybrać czymś z kamerką i polatać.
Może udało by się go znaleść.
Oczywiście dla tego kto znajdzie przewiduję konkretną gratyfikację :)
Niestety wk.... jest z powodu tego że to było 4 wyjście z tym modelem na pole, więc liczę że komuś będzie się chciało polatać bo pole fajne a i jak by się znalazł to było by superowo nawet jak rozbity.
Obrazek
Obrazek
Valdi

Syma X8, TBS Discovery, QX90, Racer by Jackuzy / NAZA Lite/ FPV Boscam/Vuzix/Xiaomi YI/Misio-OSD
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: pawelsky »

Valdi pisze:Może ktoś z Łodzi lub okolic chciał by się wybrać czymś z kamerką i polatać.
Raczej strata czasu, wypatrzenie z powietrza takiego malenstwa jest malo realne. Zbierz ekipe, ubierz gumowce i szukaj tyraliera na piechote.
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: szoja »

Musisz koniecznie się zaopatrzyć w buzer z własnym zasilaniem. Inaczej to strata kasy i nerwów.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: Głuś »

Jak wysoka trawa wchodzi w grę to szukaj kogoś z wykrywaczem metalu. 2 godziny to nic, ja kiedyś szukałem 3 CAŁE dni i to o wiele większego modelu:-D
Także nie poddawaj się i życzę powodzenia :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: grryf »

Swojego rtf szukałem 2 dni brodzac po kostki a znalazlem 3 tyg pozniej w stawie 100m dalej. Tam tez szukalem jakies 15 min. Zachowala sie tylko karta SD z nagranym wodowaniem. Szukaj dalej!
Jakbym mial wtedy tylko nagranie dvr to bym znalazl... Weź lornetkę.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: as1200 »

Aby uchronić się właśnie przed taką sytuacja do monitora FPV wbudowałem nagrywarkę na kartę SD.
Obojętnie jakim modelem latam to zawsze ją włączam i nagrywam.
Dwa razy poszedłem po model nie w tym kierunku gdzie spadł i gdyby nie nagrywarka szukałbym wiatru w polu.
Jak odnajdziesz model czego Ci bardzo życzę to rozważ takie rozwiązanie, u mnie sprawdza się na 100%.

Pozdr.
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: Głuś »

as1200 pisze:Jak odnajdziesz model czego Ci bardzo życzę to rozważ takie rozwiązanie, u mnie sprawdza się na 100%.
Zgładzam się w 100%, ale jeszcze bardziej sprawdza się SOS w eLeReS lub nawet czasem wystarczy włączyć TrackMyRC, miałem tak jak mówisz że byłem pewny że spadł na prawo więc poszedłem szukać, szukam, szukam i nic, włączyłem TrackMyRC i okazało się że "wylądował" na lewo :-P
Najlepiej mieć w zanadrzu obie te opcje.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
jarek556
Posty: 136
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: jarek556 »

Ja ostatnio utopiłem drona w bagnie: 0.5m wody porośnięte rzęsą. Dwa dni chodzenia po pas w błocie i nic :(
Teraz buduję nowego. Nad bagnem już nie będę latał...
Anthoniz
Posty: 63
Rejestracja: środa 27 sty 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: Anthoniz »

Rozumiem że DVR w tym przypadku jest bardzo pomocne? Tzn jeśli w googlach mam dvr i sobie nagrywam, gubię drona, odtwarzam sobie nagranie i pacze gdzie mniej więcej spadł. Dobrze kumam czacze?
Verid na szeryfa...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: Verid »

Anthoniz pisze: Dobrze kumam czacze?
Tak, pod warunkiem że przyczyną upadku nie była zerwana wizja bo wtedy w zależności od wysokości lotu, rozbieżność miedzy nagraniem ostatniej pozycji a rzeczywistym miejscem upadku może być całkiem spora :mrgreen:. Generalnie dobrze jest zabezpieczyć się na kilka różnych sposobów.
Nagranie bezpieczeństwa w bazie, logowanie telemetrii (eLDisp na przykład), piszczyk, nalepka z numerem telefonu na modelu, tudzież plik txt na karcie kamery z danymi właściciela i prośbą o zwrot. Widziałem też patent na paski odblaskowej folii co pomaga w poszukiwaniach wieczorno nocnych - omieciony światłem latarki model świeci się wtedy jak psu na wiosnę.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: Głuś »

Verid pisze:Tak, pod warunkiem że przyczyną upadku nie była zerwana wizja bo wtedy w zależności od wysokości lotu, rozbierzność miedzy nagraniem ostatniej pozycji a rzeczywistym miejscem upadku może być całkiem spora
To jeszcze zależy co było przyczyną, jeśli w "dronie" następuje np. awaria napędu to uwierz mi ze 100m spada z dokładnością do 5m :lol:
Co innego jak jakiś FC postanowi wrócić do Chin, albo samoloty, to już całkiem inna bajka - tu masz 100% racji. Osobiście uważam za najskuteczniejszą metodą szukania jest eLeReS (telemetria + SOS) o ile kret nie spowoduje przerwania zasilania oczywiście ;-)
PS. rozbieżność chyba ;-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: Verid »

Tak, samoloty właśnie miałem na myśli. Wszak nie wszystkie "dronie" (dranie?) latają na śmigłach.
Co do rozbieżności faktycznie, cosik mi się klawiatura rozbiegała nie tak jak trzeba. Thx...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: pma_ »

Taranis tez wystarczy do poszukiwań, szukasz na min RSSI. Już nie raz tak modelu szukałem.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Pengo
Posty: 172
Rejestracja: sobota 11 lut 2017, 14:46
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Zgubiłem model :( Rzgów

Post autor: Pengo »

Współczuję, wiem co to znaczy zgubić wyścigówkę. Tak jak koledzy piszą, kilka zabezpieczeń, osobiście używam droneKeepera czyli brzęczyk z własnym zasilaniem, oraz nr telefonu przyklejony do ramion. Wyścigówka to nie phantom latam nie dalej niż 200m
ODPOWIEDZ