Aplikacja dla pilotów RC

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

Rurek pisze:Ja bym tych "prehistorycznych" kanałów z czasów betatronica ( he he ciekawe kto jeszcze pamięta co to było :-) ) nie wsadzał w tabelki i zostałbym tylko przy "utartym standardzie" na 1.2 czyli fox/lawmate...no i zauważ że te kanały co wymieniasz to zwykło się określać jako "pasmo 900" a nie 1.2
Miej proszę na uwadze, że ja nie mam żadnej wiedzy na temat nadajników 1.2 Ghz. Natomiast jestem otwarty na poprawki i zmiany. Jeżeli masz doświadczenie, to napisz może, w jaki sposób pogrupować te częstotliwości?

Edit: Znalazłem info, zmieniłem - wrzuciłem te, które zaproponowałeś, jako oficjalne FOX.

Możliwe, że w jednej z najbliższych wersji pojawi się też możliwość definiowania własnych nadajników/odbiorników, poszła do TODO. Natomiast najprawdopodobniej na razie nie będzie możliwości bezprzewodowego dzielenia się z innym telefonem - to już dużo zachodu do zrobienia :) Może kiedyś.

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Adrián »

Jest szansa, na wersję pod ogryzki?
Czasami korzystam z drugiego i fajnie by było mieć w obu.
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

Adrián pisze:Jest szansa, na wersję pod ogryzki?
Czasami korzystam z drugiego i fajnie by było mieć w obu.
Nie ma szans, póki co aplikacja jest pisana od zera pod Androida...

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

I kolejny update. W aplikacji pojawia się nowa funkcjonalność:

Obrazek
Obrazek

Dla wygody, przy dodawaniu wpisu do dziennika, można od razu w locie dodać wpis do historii akumulatora.

Obrazek

Ekran modelu wygląda teraz nieco inaczej:

Obrazek

Możemy teraz podczas jego edycji dodać zdjęcie:

Obrazek

Nowa wersja wyląduje niebawem w Sklepie Google.

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

Hej!

1 czerwca kończy się okres betatestów RC Assistanta - w sklepie jest już dostępna wersja produkcyjna 1.0.0 i to ona będzie rozwijana. Cena wynosi 11.90 - Google dolicza sobie prowizję - jak można było się spodziewać :)

Obrazek

W wersji produkcyjnej dopisałem mechanizm migracji danych z wersji beta. Algorytm jest taki:
  • Pozostawiamy wersję beta zainstalowaną
  • Instalujemy wersję pełną
  • Aplikacja po uruchomieniu powinna wykryć, że jest już zainstalowana wersja beta i zapyta, czy wykonać migrację danych
  • Po potwierdzeniu konieczne będzie nadanie aplikacji uprawnień do odczytu plików z pamięci zewnętrznej
  • Migracja powinna przebiec automatycznie.
  • Po jej zakończeniu sprawdźcie proszę, czy wszystkie dane są OK (powinny być), a potem możecie usunąć wersję beta.
Jeżeli migracja automatyczna się nie uda, możecie spróbować przenieść dane ręcznie, te z wersji beta są oczywiście w 100% zgodne z wersją produkcyjną.
  • Lokalizujemy katalog z danymi wersji beta, będzie to coś w deseń Android/data/com.spooksoft.rcassistant_beta/files
  • Kopiujemy całość
  • Lokalizujemy katalog z danymi wersji produkcyjnej, będzie to: Android/data/com.spooksoft.rcassistant/files
  • Wklejamy
W razie problemów piszcie na email podany na stronie RC Assistanta w sklepie Google.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

Ważne zmiany!

Zdecydowałem się zrezygnować z czysto płatnego modelu aplikacji i od dzisiaj pełną wersję RC Assistanta możecie ściągnąć za darmo. Wersja darmowa jest demonstracyjna i pozwala dodać tylko jeden element na każdej liście (jedną checklistę, jeden model, jeden akumulator itp.). Aby zdjąć to ograniczenie, możecie skorzystać z zakupów w aplikacji.

Dobra wiadomość jest taka, że ograniczenie to nie obejmuje danych importowanych z wersji beta. To znaczy, że jeżeli macie pięć modeli, w wersji demonstracyjnej wciąż będziecie mieli ich pięć, tylko nie będziecie mogli dodać kolejnego. Zachęcam do aktualizacji jak najszybciej - pamiętajcie, że z końcem czerwca wersja beta przestanie działać.

Oprócz tego wersja produkcyjna 1.0.2 wprowadza nową funkcjonalność: wiadomości. W wolnej chwili możecie teraz poczytać nowości ze świata RC (domyślnie wrzuciłem kilka serwisów o tematyce UAV, można dodawać własne - wystarczy wpisać link do kanału RSS). Jest też dostępna lista predefiniowanych kanałów.

Garść screenów poniżej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Głuś »

Z całym szacunkiem dla Twojej pracy, ale jak dla mnie to na chwilę obecną nawet w wersji darmowej ta apka jest jedynie gadżetem - zapychaczem telefonu. Prawdę mówiąc liczyłem na rozbudowana bazę instrukcji rożnych sprzętów, a PDF'y po angielsku to każdy ma za darmochę w google. Do pogody mam inną, ładnie rozbudowaną graficznie i sprawdzającą się apke (pogodę obczajmy na co dzień nie tylko przed lotami), do pisania ściąg (nie tylko modelarskich) znakomicie sprawdza się google keep który synchronizuje wszystkie notatki pomiędzy Androidami, ogryzkami, Windowsami i czym dusza zapragnie, a przy okazji świetnie sprawdza się do checklist. Pozostałe funkcje to bardziej bajer - wątpię czy komuś będzie się chciało wklepywać każdy cykl ładowania łącznie z mAh, pewnie mały % użytkowników będzie to robiło.

Niemniej życzę powodzenia bo to że mi się nie podoba nie znaczy że innym też - rynek sam zweryfikuje :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

Głuś pisze:Z całym szacunkiem dla Twojej pracy, ale jak dla mnie to na chwilę obecną nawet w wersji darmowej ta apka jest jedynie gadżetem - zapychaczem telefonu. Prawdę mówiąc liczyłem na rozbudowana bazę instrukcji rożnych sprzętów, a PDF'y po angielsku to każdy ma za darmochę w google. Do pogody mam inną, ładnie rozbudowaną graficznie i sprawdzającą się apke (pogodę obczajmy na co dzień nie tylko przed lotami), do pisania ściąg (nie tylko modelarskich) znakomicie sprawdza się google keep który synchronizuje wszystkie notatki pomiędzy Androidami, ogryzkami, Windowsami i czym dusza zapragnie, a przy okazji świetnie sprawdza się do checklist. Pozostałe funkcje to bardziej bajer - wątpię czy komuś będzie się chciało wklepywać każdy cykl ładowania łącznie z mAh, pewnie mały % użytkowników będzie to robiło.
Przykro mi, że aplikacja nie spełnia Twoich oczekiwań. Ponieważ piszę aplikacje w wolnym czasie, zwykłem pisać i publikować tylko takie, których sam używam - zapewniam Cię więc, że są tacy, którym aplikacja się podoba. Co ciekawe, oprócz Polski również z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Brazylii, Islandii, Francji, Niemiec, Norwegii i Australii :)

A wracając do tematu - czy zdarzyło się Wam kiedyś uszkodzić akumulator Lipo, który zbyt długo był naładowany albo rozładowany? Jeżeli tak, to RC Assistant pomoże Wam ograniczyć takie sytuacje w przyszłości, przypominając o zbyt długo naładowanych lub rozładowanych akumulatorach:

Obrazek

Oprócz tego zaktualizowałem bazę manuali, doszły aktualne quadrokoptery Hubsana i WLToys. Pojawił się też ekran konfiguracji, niedługo dodam opcję rearanżowania menu głównego, o co niektórzy prosili. Czyli generalnie aplikacja powoli się rozwija :)

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

Kolejna wersja aplikacji pojawiła się w Sklepie Google. Tym razem dodałem prognozę godzinową:

Obrazek

A także ciekawą funkcjonalność - aplikacja będzie monitorowała codziennie prognozę na najbliższe dni i powiadamiała, jeżeli pogoda pasuje do naszych preferencji. Można ustalić interesujące nas dni tygodnia, godziny (od-do), temperaturę, prędkość wiatru i wymaganie braku opadów.

Obrazek
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

Z początkiem sierpnia w Sklepie Google ląduje wersja 1.0.6. Tym razem poprawka związana z serwisem sprawdzającym stan naładowania akumulatorów i pogodę na nadchodzące dni. Oprócz tego do głównego menu wędruje moduł częstotliwości:

Obrazek

Dlaczego? A dlatego, że teraz, kiedy częstotliwości są już normalnie przechowywane w bazie, niedługo będę mógł się zająć ich edycją albo możliwością przywiązywania częstotliwości do znajomych (w ten sposób jeżeli latamy ze znajomymi, będziemy mogli szybko wybrać, kto lata, a aplikacja zaznaczy używane częstotliwości). A może macie jeszcze inne pomysły, do czego jeszcze można wykorzystać ten moduł?

W poczekalni jest kolejny (potencjalnie) ciekawy moduł, być może pojawi się w następnej wersji.

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
daron19675
Posty: 179
Rejestracja: sobota 09 lip 2016, 17:32

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: daron19675 »

A kiedy będzie można swoje dane zapisać do chmury?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Rurek »

Nieaktualna jest zakładka z przepisami UAVO, od 38 dni jest nowe prawo :-)
Przydałoby się w ściądze o LiPo dodanie opcji "ptaszka" przełączania na informacje o LiHV...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ