Telefon zamiast kamerki ?

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Telefon zamiast kamerki ?

Post autor: scorpion10 »

Czy jest możliwe pozbycie sie zakłóceń przy zapisie Video na podczepionym do drona Telefonie ? Telefon Note4 i podwieszony na ramionach blisko silników do Hexy i niestety straszne fale na zapisanym obrazie. Jeżeli by go podczepić do Gimbala, to czy zaklócenia ustapią ? czy tez nie ma szans by telefon zastąpił kamrekę ? Bo sama jakość obrazu wychodzi super, tylko że zakłócony.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Telefon zamiast kamerki ?

Post autor: kuczy »

Podejrzewam, ze to nie "zakłócenia" tylko wibracje spowodowane niewywazeniem Śmigiel, silników, albo wibracje mocowania telefonu. Najlepiej daj link do filmu z telefonu.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Telefon zamiast kamerki ?

Post autor: RW »

Pewnie słynne jello :mrgreen:
Rafał Wojtyniak
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Telefon zamiast kamerki ?

Post autor: scorpion10 »

Nie wrzucałem filmu na YT, ale to były równomierne poziome pasy które raczej nie powstawały od wibracji, przez nie wyważone śmigła, bo są wyważone :-) . Telefon był wybitnie na sztywno umocowany do ramion, więc to raczej to bym podejrzewał jako przyczynę. Do gimbala jednak jest zbyt duży do zamontowania, trzeba więc będzie jednak zainwestować w odpowiednią kamerkę.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Telefon zamiast kamerki ?

Post autor: kuczy »

Myślę, ze telefon na dronie to kiepski pomysl - podglad jakos via transmisja na facebooku ? :D
4V3 JA
Posty: 130
Rejestracja: środa 16 gru 2015, 09:11

Re: Telefon zamiast kamerki ?

Post autor: 4V3 JA »

scorpion10 pisze:Telefon był wybitnie na sztywno umocowany do ramion
Skoro był przytwierdzony "na sztywno" jak to ująłeś, przyczyna "zakłóceń". wibracje od silnika przenoszone są na ramę, a z ramy na telefon. Powoduje to wspominane wcześniej słynne "jello" na filmie.
Coś jak tutaj:
Pozdrawiam, Antoni.
Turnigy 9X+ eLeReS MOD
Quanum v2+ fox800 (partom800 z BG)
RIP Bixler 1.1 [*]
SkySurfer 1400 + Sony Superhad 600tvl + KFC32FTB v2 + GPS G9 z Glonass [w trakcie]
amarecki1987
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 02:15

Re: Telefon zamiast kamerki ?

Post autor: amarecki1987 »

To pływanie obrazu to ala cyfrowa stabilizacja obrazu w telefonie. Miałem to samo z samsung s5 NEO tyle że w samochodzie jako wideo rej. Delikatne falowanie silnika i obraz synchronicznie pływał w pionie.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Telefon zamiast kamerki ?

Post autor: notgroove »

scorpion10 pisze:Nie wrzucałem filmu na YT, ale to były równomierne poziome pasy które raczej nie powstawały od wibracji, przez nie wyważone śmigła, bo są wyważone :-) . Telefon był wybitnie na sztywno umocowany do ramion, więc to raczej to bym podejrzewał jako przyczynę. Do gimbala jednak jest zbyt duży do zamontowania, trzeba więc będzie jednak zainwestować w odpowiednią kamerkę.
Nie wyważysz tak by nie było choćby minimalnych wibracji. Jestem pewien że było to Jello.
Z Jello można sobie radzić wyważając zespół napędowy i zawieszając urządzenie nagrywające na odpowiednio tłumiących wibroizolatorach.

Na Jello ma też wpływ prędkość migawki. Im szybsza migawka tym większe ryzyko wystąpienia lub skala samego Jello.
Dzieje się tak gdyż obraz zapisywany jest liniowo z matrycy co w połączeniu z wibracjami objawia się falowaniem obrazu.

Jeśli chodzi o telefon to problemem może też być pływająca soczewka stabilizacji jeśli jest optyczna jak i soczewka ostrości.

Nie mniej jeśli telefon był na sztywno zamocowany to 99% że to Jello.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
ODPOWIEDZ