Budowa 2 maszyn FPV na podobnych podzespolach

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Budowa 2 maszyn FPV na podobnych podzespolach

Post autor: Andziak »

Witam,

Potrzebuję porady w zakresie doboru silników , regulatorów oraz śmigieł.

Chcę oszczędnie podejść do tematu i jako posiadacz pakietów 3s zbudować 2 maszyny do FPV.

1. Racing quad 250-330 ( 4 silniki 4 regle ) waga do 1 kg
2. Twinstar multiplexa ( 2 silniki 2 regle ) waga powinna również być w granicach 1 kg
oba modele pod pakiety od 2200mah do 2700mah 3s 11.1

nie planuję brać udziału w żadnych wyścigach oficjalnych więc proszę nie sugerować się restrykcjami takich zawodów.

bardzo zalezy mi , aby twinstar i racing quad uzywal tych samych silnikow i regli oraz smigiel.
Jeżeli trzeba będzie kogoś krzywdzić to proszę krzywdzić twinstara, jemu mniej jest potrzebne do szczęścia :)


Z góry bardzo dziękuję za pomoc w doborze silników, regli i śmigieł.
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
Awatar użytkownika
Andrzej G
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 28 sty 2014, 18:13
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Budowa 2 maszyn FPV na podobnych podzespolach

Post autor: Andrzej G »

Prezentujesz super nieracjonalne podejście, trudno pogodzić wymagania dotyczące małego Ferrari i bagażowej Nyski.
Do racing quada potrzebujesz silników o wysokim kV rzędu 2000-2300, czyli wysokoobrotowych, a do Twinstara silników może i podobnej mocy, ale niskoobrotowych rzędu 900-1300kV. Regle w quadro powinny mieć oprogramowanie BLHeli lub SimonK, w Twinstarze "zwykłe regle" dla samolotów, itd...
pozdrawiam

Andrzej
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Budowa 2 maszyn FPV na podobnych podzespolach

Post autor: Andziak »

właśnie takiej odpowiedzi potrzebowałem , dzięki :)
Teraz wiem , żeby się nie upierać przy moim budżetowym pomyśle :P

TEMAT do ZAMKNIĘCIA
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
ODPOWIEDZ