Projekt Vega 2

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miksell
Posty: 475
Rejestracja: wtorek 26 paź 2010, 23:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt Vega 2

Post autor: miksell »

Generalnie to chciałem zrobić moją Vegę od początku. Ma to być hobby, koszty mają być optymalne ;-)
Nie chcę robić czegoś za parę tyś zł ;-)

Podsumowując:
Relatywnie dobrym rozwiązaniem wydaje sie być forumowy LRS z autopilotem.... A co myślicie o zastosowaniu Frsky + Multiwii AIO?
modele: Vega FPV, Hellcat ESA, X900 copter
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Projekt Vega 2

Post autor: lotpawel »

o Frsky + Multiwii AIO myślę że dobrym rozwiązaniem jest eleres jako AP :D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Projekt Vega 2

Post autor: Verid »

miksell pisze: A co myślicie o zastosowaniu Frsky + Multiwii AIO?
Zależy od stylu latania - jak lubisz nisko i nie zawsze blisko to 2,4GHz niekiedy sobie nie radzi z przeszkodami terenowymi mimo że FrSky to naprawdę niezły link. 433MHz pod tym względem sprawuje się lepiej. Na duże odległości eLeReS też ma do zaoferowania trochę więcej w palniku (MAX i MOD).
Zestaw FrSky i AIO będzie gabarytowo większy od zestawu eLeReS+IMU. Odbiornik FrSky będzie pozbawiony funkcji oferowanych przez eLeReS jak np. szukajka.
Ten wredny...
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt Vega 2

Post autor: oko »

miksell pisze:Frsky + Multiwii AIO?
W porządku! Multiwii AIO już trochę wiekowe, kupować go nie warto bo APM jest w podobnej cenie. A wie ktoś jak lata Naze32 i cleanflight w skrzydlatych? Do stabilizacji, waypointów, powrotu do bazy - w sam raz. Ma autotune, co ułatwia dostrojenie do konkretnego samolotu.

Co do linku radio, także polecam 433 MHz. Autopilot Eleres w linku radio - tu mam wątpliwości, jako że trzeba osobno montować moduł IMU i barometr na płytce, to czy to aż tak wygodniejsze od FC? A może zechcesz podłączyć OSD typu Minim?
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Projekt Vega 2

Post autor: lotpawel »

Oko, barometru nie trzeba do AP montować, jest on tylko do vario potrzebny. Osobiście zaczynałem od Multiwii AIO w skrzydle, latało to całkiem dobrze ale zdarzyło się że skrzydło wybrało wolność parę razy... z eleresem AP nie mam tego problemu
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Projekt Vega 2

Post autor: Verid »

OT przeniesiony - jakby ktoś miał ochotę się naocznie przekonać o czym był:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=21&t=32238
Ten wredny...
ODPOWIEDZ