Problem z MinimOSD micro, grzeje się, RSSI nie działa

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ring-s
Posty: 3
Rejestracja: środa 18 maja 2016, 09:09
Lokalizacja: BLM

Problem z MinimOSD micro, grzeje się, RSSI nie działa

Post autor: ring-s »

Witam
Mam problem z OSD jak w temacie. Wgrałem oprogramowanie MWOSD. Po podłączeniu w modelu układ działa poprawnie ale nagrzewa się znacznie a zainstalowane BEC po prostu parzy w palce. czy to normalne że to OSD ma tak wysoki pobór prądu?

Druga sprawa to to ze jak podłączę sygnał RSSI z RX to OSD się zawiesza, wyłącza. Dochodzi czasem nawet do tego że żeby ruszyło muszę na nowo zaprogramować układ.

Poza tym układ działa prawidłowo, mój sprzęt to:
Rama: QAV250 ze zintegrowanym PDB(z miejscem na wlutowanie OSD)
RX: D8R II Plus z softem D8R XP (PPM + RSSI)
FC: CC3D z softem CleanFlight

Ps. BEC grzeje się zarówno te wlutowane na płytkę a także jak podepnę tylko pod BEC z regli, to one także mocno się nagrzewają
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z MinimOSD micro, grzeje się, RSSI nie działa

Post autor: volender »

ad1. w MinimOsd się tak grzeje Max7456 , i to jest normalne, że on jest gorący.
ring-s
Posty: 3
Rejestracja: środa 18 maja 2016, 09:09
Lokalizacja: BLM

Re: Problem z MinimOSD micro, grzeje się, RSSI nie działa

Post autor: ring-s »

No to spoko, tylko czy BEC powinno się prze to tak grzać. Regulator napięci na układzie MP2307DN według noty katalogowej ma wydajność prądową na poziomie 3A, a w szczytach nawet 4A. Z kolei OSD według producenta ma zapotrzebowanie na poziomie max 0.5A. dodatkowo podłączoną mam kamerkę na 5V(max 0.1A) i w sumie nic więcej nie obciąża zasilania(odłączyłem FC).
KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z MinimOSD micro, grzeje się, RSSI nie działa

Post autor: KROOKOO »

A przypadkiem OSD nie daje Ci 12v na zasilanie kamery? Czytałem w wielu miejscach, że jest mocno niezalecane używanie tego 12v, własnie dlatego, że się płytka pali. Tam jest jumperek do włączania i wyłączania tego 12v
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z MinimOSD micro, grzeje się, RSSI nie działa

Post autor: maxxxior »

ja mam taką samą ramkę z tym dedykowanym PDB pod microOSD i jest ok. wywaliłem te BEC'i dodawane do tego PDB bo były lipne... zasilam wszystko bezpośrednio z pakietu(nawet na 4s działa). I RSSI też mi poprawnie działa- odbiornik to eLeReS. może nie dałeś rezystora z kondensatorem pomiędzy linkiem RC a microOSD?
KROOKOO pisze:Tam jest jumperek do włączania i wyłączania tego 12v
na tym microOSD nie ma chyba zworki do zalutowania...
ODPOWIEDZ